OGRÓD W STYLU AMERYKAŃSKIM

amerikański ogród

Ogród w stylu amerykańskim dość niechętnie przyjmuje się w Polsce. Jesteśmy przyzwyczajeni do ogródków pełnych kwitnących kwiatów, warzyw, przycinanych drzew i krzewów, otoczonych wysokim płotem oraz alejek pośród rabat. Nasze europejskie ogrody wymagają ciągłej pielęgnacji, przycinania, pielenia, podlewania i dosadzania nowych roślin, często jednorocznych. Natomiast amerykańskie ogrody to przede wszystkim przestrzeń zagospodarowana w taki sposób, który nie wymaga zbyt wiele pracy, za to służy przede wszystkim wypoczynkowi i rekreacji. Ogród w stylu amerykańskim dzieli się na dwie części. Granicę pomiędzy tymi częściami stanowi dom.

 OGRÓD W STYLU AMERYKAŃSKIM – FORMALNY

Ogrody w stylu amerykańskim są piękną opcją dla tych, którzy chcą stworzyć miłą i przytulną atmosferę w swoim ogrodzie. Dodając elementy takie jak aleja, pojemniki na zioła, kwiatowe rabaty i dobrze rozmieszczone lampy ogrodowe możesz stworzyć przytulną przestrzeń. Miło będzie również wybrać meble ogrodowe wykonane z trwałego materiału, aby móc cieszyć się nimi przez długi czas. Aby uzyskać pełne wrażenie warto rozważyć dodanie donic betonowych w różnych kolorach, aby nadać swojemu ogrodowi nowoczesny wygląd. Donice te są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, a także dostępne w przystępnych cenach.

OGRÓD W STYLU AMERYKAŃSKIM – WYPOCZYNKOWY

Amerykański styl to piękny sposób na stworzenie przytulnego i odprężającego miejsca. Jego charakterystyczne cechy obejmują bujne kwiaty i rośliny, jasno kolorowe drzewa i krzewy oraz naturalne elementy, takie jak skalniaki i ławki. Dzięki swojej różnorodności ogrody te są idealnym miejscem do spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Wybierając odpowiednie rośliny można tworzyć ciekawe aranżacje ogrodowe, które będzie można podziwiać przez cały sezon. Dodatki, takie hamak, huśtawka, tampolina i basen mogą również dodać przytulnego klimatu do twojego ogrodu. Można też dodać elementy dekoracyjne, jak figurki lub ozdobne donice betonowe wypełnione kwiatami. Donice betonowe są bardzo łatwe do utrzymania, ale pamiętaj, by regularnie sprawdzać ich poziom wody i od czasu do czasu je uzupełniać.

OGRÓD W STYLU AMERYKAŃSKIM – dla kogo?

Idealnym miejscem na wypoczynek są ogrody w stylu amerykańskim dla osób zapracowanych, które nie mają wiele czasu na jego pielęgnację. Odpowiednio dobrane, bezobsługowe rośliny nie wymagają codziennej troski. Donice betonowe dodadzą twojemu miejscu charakteru i stylu, dzięki czemu będzie ono prezentować się znacznie lepiej. Możesz również umieścić je na trawniku, aby stworzyć ciekawe i nowoczesne otoczenie dla twojego domu i poczucia przytulności i elegancji. Rozmiary donic mogą się różnić od małych do dużych, a nawet olbrzymich projektów, co pozwala Ci ustawić je w dowolnym miejscu ogrodu lub tarasu. Oprócz tego donice betonowe są cięższe niż inne materiały, więc rośliny są bezpieczniejsze podczas silnych wiatrów i burz.

Wyposażenie ogrodu w stylu amerykańskim

Agenda
Zapytanie