Duże donice corten - stal corten idealny materiał do ogrodowy 

Wbrew pozorom stworzenie ciekawej i estetycznej aranżacji miejsc nie jest prostym zadaniem. Pomóc w tym mogą donice ogrodowe  ze stali corten, z pomocą których można stworzyć piękne kompozycje roślin. Wybór doniczek ogrodowych na zewnątrz musi być przemyślany, ponieważ muszą one spełniać pewne wymagania. Donica  do twojego ogrodu nie tylko musi się ładnie prezentować, ale także musi być wystarczająco trwała i odporna na zjawiska atmosferyczne. Jednym z rodzajów donic, które spełniają te wymagania, są donice corten. Kwadratowy kształt donic corten oraz ich efektowny wygląd sprawiają, że stanowią one doskonałe rozwiązanie do tworzenia unikalnych kompozycji roślin w ogrodach oraz na miejskich terenach. Ich trwałość gwarantuje długotrwałe korzystanie z tych donic, a stal corten jest materiałem, który idealnie sprawdza się w ogrodowej aranżacji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Donica z cortenu struktura

Donica z cortenu

Duże donice zewnętrzne ze stali corten- oferta dla najbardziej wymagających

 Donice zewnętrzne z tego materiału to propozycja produktów dla najbardziej wymagających klientów. Przepiękne modele w starodawnej miedzi, pozwalają na stworzenie przepięknych kompozycji aranżacyjnych. Co więcej, szeroka różnorodność wyboru sprawia, że wielkie donice idealnie dopasują się do pozostałych elementów umieszczonych na terenach zielonych. Połączone z różnymi gatunkami roślin będą zachęcać do relaksu i błogiego odpoczynku. Przyjrzyjmy się dostępnej ofercie nowoczesnych donic zewnętrznych z bliska.

Nowoczesne donice zewnętrzne z serii corten i ich charakterystyka

Duże donice ogrodowe dostosowywujemy do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. Często można je zamówić w różnych kształtach i rozmiarach, co pozwala na stworzenie unikalnego układu roślin i dekoracji. Produkty z serii Corten wykonane są z blachy cortenowej. Materiał cechuje się 2 mm grubością. Pomimo swojej małej grubości blacha cechuje się doskonałą specyfikacją techniczną. Przede wszystkim na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jest niezwykle odporna na zarysowania, odkształcenia czy uszkodzenia mechaniczne. To sekret, dzięki któremu donice zachowują doskonałą kondycję na długi czas.

Co więcej, każdy produkt, który dedykowany jest do wykorzystania na zewnątrz, musi cechować się odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Donice na taras nie tracą swojej nienagannej aparycji przez deszcz, silne promieniowanie UV, grad czy porywy wiatru. Jeśli zdecydujemy się na izolację, która wykonana jest ze styropianu, wówczas ścianki cechują się 2 cm grubością. Utrzymują one właściwą temperaturę, nawet podczas wysokich mrozów. By cieszyć się perfekcyjnym wyglądem donic, nie ma konieczności wykonywania dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Można pomijać lakierowanie bądź malowanie, nawet w przypadku, gdy metalowe donice spędzają cały czas „pod chmurką”

Donice ogrodowe z cortenu – cechy

Rdzawa warstwa platyny to największy atut prezentowanej serii donic noszących nazwę Corten. Co więcej, przez okres pierwszych trzech lat, platyna przechodzi przez procesy, w których zmienia swój odcień. Co chwilę możemy więc odkrywać wygląd wybranych donic na nowo. Ostateczny, głęboki, rudawy kolor, będziemy mogli uzyskać dopiero po kilku latach pobytu donic w naszych ogrodach. Należy jednak pamiętać, że przez cały ten czas donice  z cortenu  prezentują się niezwykle atrakcyjnie w każdej przestrzeni.

Donice zewnętrzne mają na celu dobro swoich „lokatorów”, dla których stają się strażnikami. Najczęściej spotykanym błędem podczas hodowli jest zbyt intensywne nawadnianie roślin. By uniknąć katastrofalnego w skutkach przelania rośliny, platynowane donice zewnętrzne posiadają w dolnej części otwory odpływowe. Ich obecność jest gwarancją utrzymania właściwego poziomu wilgotności, nawodnienia gleby. W połączeniu z wypełnieniem keramzytowym, z całą pewnością pozwolą na stworzenie idealnych warunków. Nie ma znaczenia, jakie gatunki roślin kryje w sobie donica. Każda z nich lubi posiadać glebę oddychającą, przewiewną i lekką.

 Największe modele ustawiane solo, już same, bez innych modeli, pozwolą na satysfakcjonujące efekty. W celu stworzenia designerskiej kompozycji, możemy wybrać także donice o różnych szerokościach, długościach oraz wysokościach. Zaczynają od 30 cm szerokość, kończąc na 200 cm. Podobnie w przypadku długości, od 60 cm, aż do 300 cm. Takie rozwiązanie sprawi, że każda roślina będzie posiadać jednolitą, designerską osłonkę. Warto pamiętać także o tym, by zapewnić właściwe warunki bytowe rośliną i ich bryłom korzeniowym wybierając rozmiar donicy.

Oprócz tego, że donice różnią się wymiarami, produkty różnią się od siebie także kształtem. Do najbardziej popularnych zaliczyć należy kwadraty, prostokąty czy koła. Odnaleźć można także niestandardowe bryły. Co jednak jest najważniejsze ze względu na design, donice zewnętrzne wykonujemy także na indywidualne zamówienie. Takie rozwiązanie sprawia, że produkty idealnie wpiszą się w najbardziej niestandardowe, nieoczywiste wymagania i preferencje. Donice prostokątne  stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają trwałych i na swój sposób estetycznych produktów do ozdobienia swojej strefy.

Dlaczego donice duże na taras cieszą się tak dużą popularnością? Czy to trwałość albo rustykalny charakter ?

Donica zewnętrzna duża doceniana jest przez szerokie grono użytkowników przede wszystkim za swój wyjątkowy design. Niespotykane zardzewienie, które dodatkowo ewoluują z biegiem czasu, to z całą pewnością „żywa” ozdoba zewnętrznych aranżacji zielonych. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że donice zachowują swoją niezmienną kondycję fizyczną, nawet pomimo intensywnej eksploatacji. Są więc doskonałą inwestycją na lata, która z każdym rokiem będzie zachwycać nas innym kolorytem. Dodatkowo seria corten to donice dla różnych stylów architektonicznych. Idealnie pasują zarówno do aranżacji wykonanych w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Ich wystylizowanie zależy od doboru pozostałych elementów. Dzięki temu z całym powodzeniem donice  mogą stać się elementami wielu aranżacji. Tarasy, balkony, ogrody czy przestrzeń publiczna to tylko kilka przykładów.

Wyroby z kolekcji Corten to produkty o wysublimowanym designie, które cechują się prostotą, minimalizmem i precyzją wykonania. Nie można nie wspomnieć także o ich wymiarze praktycznym. Produkty zewnętrzne mogą zostać wyposażone w kółka. Dzięki temu staną się mobilną dekoracją aranżacji przestrzeni zielonych. Należy pamiętać, że produkty bez odpowiedniej izolacji, nie będą właściwym rozwiązaniem dla ochrony roślin zimową porą. W związku z tym, gdy w naszych założeniach duża czarna donica spędzi z rośliną zimę na dworze, wymaga ona dodatkowego ocieplenia.

Zalety donic ze stali corten w przestrzeni komercyjnej

Stal corten posiada wiele zalet, za które jest bardzo ceniona przez klientów. Materiał ten z powodzeniem może być wykorzystywany do produkcji akcesoria ogrodowych. Donice ze stali corten nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak lakierowanie i malowanie. Posiadają wyjątkowy wygląd dzięki temu są znacznie prostsze w obsłudze, niż donice z innych materiałów. Cechą charakterystyczną donic stalowych corten jest ich nieprzerwanie zmienny rustykalny urok. Na produktach, pod wpływem oddziaływania na czynników zewnętrznych, zaczyna powstawać cienką  warstwa nalotu. Jest ona naturalnym zabezpieczeniem donic corten przed korozją. Dzięki niej stal corten i jej industrialny charakter przyciąga wzrok i  pozostaje w nienaruszonym stanie przez wiele lat.

Produkty są dostępne w różnych rozmiarach. Możliwa jest także indywidualna personalizacja. Donice stalowe corten mogą osiągać od 30-200 cm szerokości, 60-300 długości oraz 30-120 wysokości. Jak widać, donice mogą osiągać naprawdę spektakularne wielkości, co pozwala na uprawianie w donicy krzewów, a nawet drzew.

Na co należy zwrócić uwagę kupując donice corten

Jak każdy produkt na rynku, również donice corten posiadają słabe punkty. Niezwykle ważne jest odpowiednie umiejscowienie donic, tak aby na jej powierzchni nie zbierała się woda. Jest to bardzo ważne, ponieważ długotrwałe utrzymywanie się wilgoci na donicy może skutkować jej uszkodzeniem. Produkty ze stali corten potrzebują wody do powstawania  warstwy rdzy, ale donica powinna naprzemiennie moknąć i wysychać, aby proces przebiegał prawidłowo. Dlatego donice corten nie mogą być wykorzystywane w mokrych środowiskach.

Stal corten jest materiałem, który w początkowej fazie powstawania patyny może brudzić inne powierzchnie. Pierwsza powstała warstwa rdzy może być wypłukiwana przez deszcz. Dlatego zaleca się zabezpieczenie trudnych do wyczyszczenia powierzchni, które są w kontakcie w donicą corten. Problem samoczynnie ustępuje po kilku tygodniach.