Paleniska ogrodowe z cortenu

Paleniska ogrodowe z cortenu są doskonałą propozycją dla osób ceniących nowoczesny design oraz oryginalność. Wykonane z wyjątkowo trwałej stali nierdzewnej, znanego pod nazwą corten, paleniska te charakteryzują się nie tylko wyjątkową wytrzymałością, ale również niezwykłym wyglądem. Kolorystyka cortenu, która stopniowo się zmienia, tworząc naturalną i organiczną patynę, dodaje paleniskom niepowtarzalnego uroku.

palenisko metalowe ze stali corten w ogrodzie Palenisko metalowe ze stali corten w ogrodzie

Długość
  Palenisko Fiamma Piazza1216 x 1216 x h:462 [mm]
  Palenisko Fiamma Piazza 21216 x 1216 x h:512 [mm]
  Palenisko Fiamma Tondo1600 x h:462[mm]
  Regał z cortenu Armadio 1600 x 600 x h:600 [mm]
  Regał z cortenu Armadio 2600 x 500 x h:1200 [mm]
  Regał z cortenu Armadio 31200 x 600 x h:500 [mm]

  Paleniska corten

  Palenisko metalowe wykonane z nowoczesnej stali corten to element małej architektury ogrodowej, który łączy w sobie atrakcyjny design oraz praktyczne wykorzystanie. Paleniska corten zostały utrzymane w stylu retro. Zawdzięczamy to pojawiającej się na ich powierzchni warstwie przypominającej czerwono-złotą rdzę. Doskonale sprawdzą się również w nowoczesnych ogrodach i trafią w najbardziej wysublimowane gusta klientów. Wspaniale odnajdą się zarówno w ogrodach o ogromnych powierzchniach, jak również w mniejszych ogrodach. Corten jest niezwykle zadziwiającym materiałem. To stal, która poddana procesowi naturalnego dojrzewania w optymalnej wilgotności, pokrywa się patyną o odcieniu rdzy do grubości 0,1 mm. Procesy dojrzewania po pewnym czasie zatrzymują się, tworząc unikalną warstwę dekoracyjną, zachwycającą swoją pierwotną surowością. W przypadku uszkodzenia powierzchni paleniska, które może się zdarzyć podczas prac porządkowych nie trzeba się zbytnio martwić.

  Palenisko z cortenu idealnie wkomponuje się w klimat i otoczenie i wspaniale będzie podkreślać urok palącego się w nim ognia. Jego zastosowanie może być tylko i wyłącznie designerskie. Jeśli chcemy nadać niezwykłego charakteru swojej przestrzeni ogrodowej postawmy jeden, wyjątkowy i awangardowy element na jej środku. Palenisko ogrodowe  może mieć zastosowanie również czysto praktyczne. Możemy wykorzystać palenisko, aby ogrzać się podczas wyjątkowo chłodnego wiosennego, letniego czy jesiennego wieczoru. Sprawdzi się również wtedy, gdy chcemy stworzyć klimat sielskiego spotkania z przyjaciółmi i upiec kiełbaski na kijach, przypominając sobie dziecięce czasy.

  Bardzo istotny jest fakt, że pod wpływem czynników atmosferycznych i z upływem czasu powłoka ochronna przypominającą rdzę zmienia się. Dzięki temu paleniska corten nabierają z każdym rokiem niesamowitego charakteru i wdzięku. To z kolei czyni je niezwykle unikalnymi i jedynymi w swoim rodzaju paleniskami, które będą unikatowe i niejednokrotnie podziwiane.

  Palenisko z blachy Corten

  Czym charakteryzuje się stal cortenowa? Jest to rozwiązanie bardzo trwałe, dzięki któremu nie musimy przejmować się konserwacją przedmiotów wykonanym z tego typu stali. Sama blacha jest całkowicie odporna na zmieniające się warunki atmosferyczne. Niestraszny jej deszcz, silne nasłonecznienie, jest też odporna na silny mróz. Posiada naturalny dla siebie rdzawy nalot, który pełni dodatkową funkcję ozdobną, idealną do wykorzystania w stylowych ogrodach. Ten niebanalny materiał sprawia, że wykonane z niego palenisko stalowe, będzie pięknym uzupełnieniem architektury ogrodowej.

  palenisko z blachy stalowej corten
  Palenisko z blachy stalowej corten

  Dlaczego powinniśmy wybrać palenisko corten?

  Jeżeli nie chcemy spędzać długich godzin na konserwacji centralnego punktu naszego ogrodu lub tarasu, zdecydowanie warto wybrać rozwiązanie praktycznie. Palenisko w ogrodzie powinno być bezobsługowe, odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, w tym mróz i wysokie temperatury. Jeżeli uciekamy od rozwiązań banalnych, takich jak murowany grill, palenisko stalowe to najlepszy sposób na zastąpienie tradycyjnych rozwiązań. Ustawiając w ogrodzie palenisko, stworzymy wyjątkowe miejsce spotkań rodziny i przyjaciół. Także dzięki niemu nie musimy rezygnować z wspólnych biesiad w ogrodzie również w zimniejszym okresie roku. Obecnie w ofercie posiadamy kilka wymiarów i kształtów palenisk, które powinny spełnić większość Państwa oczekiwań.

  Dodatki do paleniska corten

  Posiadanie paleniska w ogrodzie wymaga także miejsca do przechowywania drewna, które będzie w nim spalane. Oczywiście jeśli palenisko ma spełniać swoje praktyczne zadanie. Można ułożyć drewno na stosie obok paleniska, jednak to nie zabezpieczy go przed zmoczeniem. Nie każdy ma też ochotę nosić po dwa lub trzy kawałki drewna aby dołożyć do ognia. Skrzynia na drewno okazuje się być niezastąpionym elementem wyposażenia ogrodu w którym gości palenisko. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Państwa regał na drewno z cortenu. Regały te są przydatne także jako uzupełnienie kompozycji, w której znajduje się wędzownik lub gdy w domu jest kominek. Regały są wykonane podobnie jak dostępne w naszej ofercie paleniska i donice z blachy corten o grubości 2 mm.