Donice na nóżkach corten - duże donice ze stali corten

Donice na nóżkach ze stali corten są nowoczesną propozycją donic ogrodowych. Wyposażenie pojemników w nóżki umożliwia proste przestawianie ich w dowolne miejsce. Problemem nie będą nawet posadzone w donicy rośliny. Wystarczy wykorzystać do transportu wózek widłowy. Dodatkowo, dodanie nóżek do donic stalowych  nadaje im wrażenie lekkości, poprzez podniesienie dna donicy. Wykonane w różnych kształtach i rozmiarach z materiału o grubości 2 mm . Możesz w nich posadzić krzewy i drzewka które zaakcentują twój dom. Sprawdź naszą ofertę !

Donica na nóżkach z blachy corten

Donica ze stali corten Cecilia 1600 x 600 x h:705 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 101000 x 500 x h:605 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 111000 x 800 x h:1005 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 121200 x 500 x h:705 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 131200 x 800 x h:1105 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 141500 x 500 x h:705 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 151800 x 800 x h:705 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 162000 x 500 x h:505 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 172000 x 500 x h:605 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 182000 x 500 x h:705 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 2700 x 700 x h:805 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 3800 x 800 x h:905 [mm]

Donice z cortenu na nóżkach dodatkowe informacje

Donica na nóżkach z metalu corten ✓  to prawdziwe  ułatwienie w świecie aranżacji ogrodowej. Ich  kwadratowy  i   prostokątny  kształt pozwala na zaskakujące zestawienia w ogrodzie. Ale to nie wszystko! Warto także zwrócić uwagę na otwory odpływowe w dnie donic, które zapewniają odpowiednią drenaż, chroniąc rośliny przed nadmiernym zalaniem.  Wyposażone w nóżki, donice z cortenu umożliwiają łatwe przemieszczanie, dzięki czemu możesz zmieniać aranżację ogrodu według własnych upodobań. Surowa stal corten, znana również jako stal kortenowska, to materiał o niezwykłym wyglądzie i unikalnych właściwościach. Jedną z najbardziej charakterystycznych właściwości tego materiału jest jego zdolność do tworzenia na powierzchni naturalnej warstwy ochronnej.  Na pierwszy rzut oka, charakteryzuje się ona matową, rdzawą powierzchnią, która nadaje jej rustykalny i industrialny charakter. Dodatkowo, materiał corten zapewnia trwałość i odporność na warunki atmosferyczne, co sprawia, że donice te są doskonałym wyborem na lata.  Ich rustykalny urok i industrialny design przyciągają uwagę, nadając ogrodowi niepowtarzalny charakter. Stwórz unikatową przestrzeń z produktami ze stali kortenowskiej w naszym sklepie już dziś!”

Dlaczego warto wybrać  donice ze stali  na nóżkach?

Niewątpliwą zaletą donic metalowych na nóżkach są oczywiście walory estetyczne. Oprócz tego, zastosowanie nóżek zapewnia łatwiejszy odpływ wody z donicy. Jest to bardzo ważne podczas obfitych deszczów i podlewania. Zalegająca w donicach  woda jest niekorzystna, ponieważ uniemożliwia posadzonym roślinom prawidłowo się rozwijać. Zbyt wysoka wilgoć w donicy zwiększa ryzyko gnicia korzeni roślin, co może skutkować występowaniem chorób grzybowych na liściach rośliny. Oprócz tego stalowe donice wykonane z 2 mm blachy są bardzo stabilne oraz odporne na zarysowania. Jako dekoracja donica doskonale nadaje się do twojego ogrodu i można ją idealne dopasować  do każdej aranżacji  przestrzeni.

Produkty ze stali corten dla najbardziej wymagających  

Donice wykonane ze stali corten  dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach. Do wykorzystania przed domem najlepiej sprawdzą się wysokie i smukłe donice, dodające wejściu do domu elegancji. Każda kompozycja posadzona w wysokiej donicy będzie dobrze widoczna i na pewno zostanie zauważona przez każdego z gości. Donice podłużne doskonale się spełnią na tarasach, postawione przy jego krawędzi. Donice na tarasie można w powodzeniem wykorzystać do uprawy ziół, które zawsze będą pod ręką. Do kompozycji w ogrodach najlepiej nadadzą  się niższe donice ogrodowe ze stali corten w kształcie kwadratu. Ze względu na ich walory wizualne takie donice można dowolnie ustawiać w każdym miejscu.

Zalety donic ze stali corten

Stal corten jest bardzo ciekawym i niepowtarzalnym materiałem. Cechą charakterystyczną produktów z tego materiału jest stale zmieniający się wygląd. Donice z blachy corten pod wpływem oddziaływania czynników atmosferycznych utleniają się. Skutkiem tego procesu jest powstająca na powierzchni materiału barwna warstwa patyny. Przypomina ona rdzę, jednak nie jest to objaw niszczenia donicy. Rdzawa warstwa patyny jest warstwą ochronną, która dodatkowo zabezpiecza donice. Dzięki niej są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia oraz warunki pogodowe. Oprócz niepodważalnych parametrów wytrzymałościowych, donice corten cechuje piękny efekt wizualny. Warstwa ochronna powstaje w kilku etapach, a jej końcowy efekt jest zależny od czynników atmosferycznych w otoczeniu donicy, np. zanieczyszczeń i wilgotności powietrza. Cały proces trwa około 36 miesięcy. Dzięki skomplikowanemu procesu utleniania się materiału, każda donica corten na nóżkach  jest piękna i niepowtarzalna.