DONICE NA NÓŻKACH

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór donic na nóżkach. Wykonujemy je z betonu, cortenu oraz aluminium. Zastosowanie nóżek rozwiązuje problem nadmiernego gromadzenia się wody we wnętrzu donicy. Oczywiście przy prawidłowym wypełnieniu donicy, które zapewnia drożność otworów odpływowych. Jest to szczególnie istotne dla donic betonowych aby zabezpieczyć je przed pęknięciami spowodowanymi przez zamarzniętą we wnętrzu wodę. Wybór donic na nóżkach sprawia, że nie jest istotny rodzaj wybranego podłoża na którym będą ustawione, a jedynie jego stabilność.

donica na nóżkach z cortenu

Wyświetlanie 1–32 z 60 wyników

Donica na nóżkach – praktyczna i efektowna dekoracja do ogrodu i tarasu

Niewielki przydomowy ogród albo taras, pusty teren wokół firmy, a nawet dziedziniec między budynkami – wszystkie te miejsca wymagają odpowiedniej aranżacji. Najlepszym i jednocześnie najprostszym rozwiązaniem od zawsze były i nadal są kwiaty iCiężkie i stabilne, betonowe doniczki na nóżkach – sposób na trwałą dekorację

Beton  rośliny ozdobne. Można je posadzić bezpośrednio do gruntu, a gdy nie ma takiej możliwości, idealnym rozwiązaniem może się okazać donica na nóżkach. Najlepiej, jeśli będzie w kolorze i stylu pasującym do pozostałych elementów wystroju oraz odpowiednio dobranym rozmiarze i kształcie. Nie warto też przesadzać z ilością – czasami mniej znaczy więcej. W przypadku mniejszych przestrzeni wystarczy jedna lub dwie efektowne donice z piękną rośliną, aby całkowicie zmienić wygląd całego otoczenia. Na większych powierzchniach doskonale będzie się prezentować kilka dużych, podobnych do siebie doniczek. W obu przypadkach mogą to być one jednakowe lub jedynie wykonane z tego samego surowca, w różnych kształtach lub rozmiarach.

 

 

DONICE NA NÓŻKACH Z CORTENU, ALUMINIUM I BETONU

 

 

Bez względu na wybraną ilość i rodzaj, każda donica na nóżkach jest w stanie zapewnić oryginalny wygląd ogrodu. Może to być bardzo prosty i klasyczny styl albo nieoczywisty i nowoczesny design. Za pomocą jednego prostego elementu, jakim jest oryginalna donica, można niewielkim kosztem nadać dowolnego charakteru wybranemu miejscu. Zarówno w prywatnym ogrodzie, jak i w przestrzeni publicznej, równie ważna co sam wygląd doniczek jest ich funkcjonalność. Bardzo często wymagają one tyle samo, a czasami nawet więcej uwagi niż zasadzone w nich rośliny. Ilość pracy można w bardzo prosty sposób ograniczyć do minimum, wybierając donice z trwałych, niewymagających wiele uwagi i pielęgnacji materiałów. Doskonałym wyborem są tutaj trwałe materiały, takie jak beton, stal oraz aluminium. Wszystkie są nowoczesne i mogą się wydawać wyszukane, a w rzeczywistości są bardzo proste i jednocześnie całkowicie naturalne.

 

 

Dzięki nóżkom nawet najcięższe doniczki w większych rozmiarach zyskują niesamowitej lekkości. Nawet gdy są już wypełnione i ustawione, można je sprawnie i bez większego wysiłku przetransportować wózkiem widłowym lub transportowym. Donica na nóżkach może się okazać też bardzo przydatna w przypadku nadmiaru wody pozostałej po deszczu lub podlewaniu roślin. Nóżki umożliwiają wydostawanie się wody dołem, zapobiegając pojawianiu się nieestetycznych zacieków i przede wszystkim chroniąc korzenie roślin przed gniciem. Można dzięki nim bez problemu wyczyścić podłoże pod donicą bez konieczności jej każdorazowego przestawiania. Doniczki z nóżkami nie wymagają też ustawiania ich na podwyższeniu.

doniczka betonowa na nóżkach Nicola 4 szara

CIĘŻKIE I STABILNE, BETONOWE DONICZKI NA NÓŻKACH – SPOSÓB NA TRWAŁĄ DEKORACJĘ

Beton już od kilku ładnych lat jest niezwykle modnym surowcem, który coraz częściej pojawia się jako nowoczesny dodatek wystroju. Materiał doskonale sprawdza się we wnętrzach, ale równie dobrze prezentuje się jako element architektury krajobrazu. My postanowiliśmy go wykorzystać w formie donic, które mogą zdobić ogród, taras i każde dowolne miejsce wokół budynku. Doniczki betonowe to masywne donice, które są wykonane z szarego lub czarnego betonu architektonicznego, charakteryzującego się surowym, nieco industrialnym wyglądem. Betonowa donica na nóżkach jest ciężka, ale dzięki temu trwała i stabilna.

donica z cortenu model Cecilia 10

EFEKTOWNE I MROZOODPORNE DONICE Z CORTENU – ORYGINALNA OZDOBA OGRODU

Jedną z ciekawszych opcji, jakie można wybrać podczas aranżacji ogrodu, są doniczki wykonane z cortenu. Rdzewiejąca stal może wydawać się nieodpowiednim materiałem do ogrodu lub na taras, ale wbrew pozorom takie donice są bardzo wytrzymałe. Corten to mocny, choć lekki stop stalowy, który po czasie pokrywa się specjalną powłoką zabezpieczającą ją przed warunkami atmosferycznymi. Ochronna patyna na powierzchni doniczek daje efekt przypominający rdzę, co tylko nadaje im charakteru. Efektowna donica na nóżkach z postarzanego metalu sprawdzi się w każdym ogrodzie. Może być uzupełnieniem stylu retro lub elementem nowoczesnego wystroju.

Uniwersalne donica na nóżkach z barwnego aluminium – klasyczna forma i nowoczesny design

Wielbiciele kolorów bardzo często decydują się na różnorodną roślinność, wybierając do różnokolorowych roślin równie barwne doniczki. Mogłoby się wydawać, że kolor może się pojawić w ogrodzie tylko w formie tworzywa sztucznego – nic bardziej mylnego. Jednym z alternatywnych rozwiązań dla plastiku są między innymi doniczki wykonane z aluminium. Aluminiowa donica na nóżkach to świetny zamiennik dla innych doniczek – jest lekka, trwała i dostępna w wielu kształtach i rozmiarach. Największą zaletą aluminium jest to, że może być pokryte dowolnym kolorem. Do dyspozycji są wszystkie odcienie z palety barw RAL, a każdy z nich jest dostępny w wykończeniu matowym i błyszczącym.

Nowoczesne donice z betonu, stali i aluminium – sposób na oryginalną aranżację ogrodu

Ogród jest wizytówką dla domu, a goście widzą go często jeszcze zanim wejdą do środka. Taras z kolei jest bardzo często miejscem, w którym przyjmowani są goście, ale przede wszystkim miejscem odpoczynku i codziennego relaksu. Zarówno ogród, jak i taras wymagają chociaż odrobiny uwagi, aby mogły się wspaniale prezentować oraz cieszyć oko domowników i odwiedzających. Podstawą pięknego ogrodu jest zadbana i odpowiednio wyeksponowana roślinność. Posiadanie ładnego ogrodu wcale nie musi wiązać się z ogromem pracy, codziennym doglądaniem roślin i ich nieustannym podlewaniem. Większość obowiązków można ominąć, decydując się na rośliny doniczkowe, zwłaszcza te z niewielkimi wymaganiami. Odpowiednio dobrana rozmiarem i kształtem donica na nóżkach umożliwia posadzenie niemal każdej rośliny, nie tylko doniczkowej, ale i ogrodowej. Bez problemu poradzą sobie w niej wszystkie gatunki kwiatów, ale nawet niektóre krzewy i drzewka. Mniejsze rozmiary donic z powodzeniem zmieszczą się nawet na niewielkim balkonie lub tarasie, a większe mogą zdobić nawet ogromne przestrzenie.

Uniwersalna donica na nóżkach

Odpowiednio dopasowana donica na nóżkach może stać się bardzo uniwersalną ozdobą ogrodu i może być ustawiona w dowolnym jego miejscu. W zależności od wybranego materiału, z jakiego jest wykonana, można ją bez problemu dopasować do każdego stylu. Szeroki wachlarz dostępnych kształtów, faktur i rozmiarów, a także kolorów donic pozwala na dobranie tych najbardziej pasujących. Duży wybór umożliwia wkomponowanie donic do pozostałych elementów ogrodu, a być może będzie w stanie zainspirować do całkowitej zmiany aranżacji? Trzeba pamiętać, że tworzenie ogrodu czy roślinnej aranżacji wokół budynku nie polega wyłącznie na obsadzeniu doniczek losowo dobranymi roślinami. Roślinność zawsze powinna być dobrana do warunków, w jakich będzie rosnąć i dopasowana do miejsca, które ma zdobić. Dla kwiatów i zielonych roślin ozdobnych najlepiej wybierać proste i lekkie donice np. metalowe, w kolorze pasującym do kwiatów. Przy większych roślinach idealnie sprawdzą się ciężkie donice z betonu, których nie będzie w stanie ruszyć nawet silny podmuch wiatru.

Oryginalne donice potrafią już same w sobie być ozdobą, a z dodatkiem pięknych i zadbanych roślin z pewnością zachwycą każdego. Donice z dekoracyjnego betonu idealnie wkomponują się w otoczenie budynku, tworząc jednolite tło dla zasadzonych w nich roślin. Z kolei oryginalny corten oraz barwne aluminium pozwolą na doskonałe wyeksponowanie ogrodowej roślinności. W mniejszych doniczkach najlepiej będą wyglądały rośliny zasadzone solo, te większe będą doskonałym miejscem dla kompozycji kwiatowych z kilku odmian. Wewnątrz dużych i ciężkich donic z powodzeniem można umieścić nawet pojedyncze krzewy ozdobne lub kwitnące drzewka ogrodowe czy iglaki. Doniczka betonowa na nóżkach dzięki stonowanym odcieniom szarości i czerni będzie wspaniale kontrastować z zielonymi i kwitnącymi roślinami. Podobnie sprawdzi się donica na nóżkach wykonana z cortenu, która pokrywa się pod wpływem czasu i czynników zewnętrznych naturalną warstwą rdzawej patyny. W przypadku aluminium można dobrać barwę doniczki pasującą do rosnącej w niej rośliny lub skusić się na całkowicie kontrastowy kolor.

W jaki sposób najlepiej wyeksponować kolorowe i białe doniczki na nóżkach w ogrodzie?

Donica na nóżkach w większym rozmiarze będzie się wspaniale prezentować jako ozdoba  przy drzwiach wejściowych. Sprawdzi się też jako dekoracja szerokich schodów lub utwardzonej ścieżki ogrodowej. Wybierając kilka mniejszych doniczek, można je umieścić wzdłuż podjazdu, przy parkingu lub bezpośrednio przy elewacji budynku. Ustawione wzdłuż ogrodzenia sprawdzą się jako alternatywa dla żywopłotu, osłaniając ogród przed wiatrem oraz wzrokiem przechodniów. Donice mogą być również świetnym sposobem na wydzielenie stref w ogrodzie lub przed budynkiem. Wystarczy ustawić je  w dowolnym miejscu na ogrodowym trawniku, czy też na placu wyłożonym kostką lub wysypanym kamieniem.

Jak odpowiednio pielęgnować i dbać o donice z betonu i metalu?

Najważniejszą zaletą, jaką posiada donica na nóżkach, bez względu na to, z jakiego materiału została wykonana, jest jej niewymagająca obsługa. Wszystkie doniczki wykonane z betonu i metalu są trwałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Dzięki wykorzystaniu naturalnych surowców donice wyglądają dobrze nawet po długotrwałych opadach deszczu i wystawieniu na silne promienie słońca. Doniczki z betonu i metalu nie wymagają żadnej dodatkowej pielęgnacji. Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, aby dobrze się prezentowały, jest odpowiednie zasadzenie w nich roślin i ich późniejsze doglądanie.

Przydatne wskazówki dotyczące sadzenia roślin w dużych donicach

Każda donica na nóżkach wymaga wypełnienia jej nie tylko ziemią, ale również odpowiednim materiałem przepuszczającym wilgoć. Aby nóżki doniczek mogły spełniać swoją funkcję, przed wsypaniem ziemi i posadzeniem roślin, wewnątrz należy umieścić kamienie, keramzyt i piasek. Wszystkie materiały należy dobrać w ilości proporcjonalnej do wielkości wybranej doniczki i dobrze jest oddzielić je siatką. Doniczka na nóżkach jest stabilna i głęboka, poradzą sobie w niej nawet rośliny osiągające spore rozmiary. Donice zawsze należy dobierać rozmiarem do rośliny, która planowo będzie w niej rosła – nie powinna być ani zbyt ciasna, ani zbyt obszerna.

Koszyk0
Brak produktów w koszyku!
Kontynuuj