Donice na nóżkach - zewnętrzne doniczki na nóżkach 

W naszej ofercie możecie Państwo zobaczyć szeroki wybór donic na nóżkach. Wykonujemy produkty betonowe, cortenu oraz aluminium. Zastosowanie nóżek rozwiązuje problem nadmiernego gromadzenia się wody we środku produktu. Oczywiście przy prawidłowym wypełnieniu, które zapewnia drożność otworów odpływowych. Jest to szczególnie istotne dla wyrobów betonowych aby zabezpieczyć je przed pęknięciami spowodowanymi przez zamarzniętą we wnętrzu wodę. Wybór donic sprawia, że nie jest istotny rodzaj  podłoża na którym będą ustawione, a jedynie jego stabilność. Na naszej stronie  oferujemy produkty o wysokiej jakości z różnych materiałów. Możecie znaleźć tu takie materiały jak corten beton jak i aluminium. Poszukujesz doniczki ? Zobacz naszą ofertę i wybierz !

Donica na nóżkach z blachy corten

Donica aluminiowa Apollo 1600 x 600 x h:505 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 101200 x 1200 x h:1105 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 111200 x 1200 x h:1305 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 121400 x 1400 x h:505 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 131400 x 1400 x h:905 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 14900 x 400 x h:605 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 151000 x 400 x h:505 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 161000 x 500 x h:605 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 171200 x 500 x h:705 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 181200 x 600 x h:605 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 191200 x 1000 x h:905 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 2600 x 600 x h:705 [mm]

Donice na nóżkach  w wielu kolorach – praktyczna i efektowna dekoracja 

Niewielki przydomowy ogródek albo werand, pusty teren wokół firmy, a nawet dziedziniec między budynkami – wszystkie te miejsca wymagają odpowiedniej aranżacji. Najlepszym i jednocześnie najprostszym rozwiązaniem od zawsze były i nadal są kwiaty i Ciężkie i stabilne, betonowe doniczki na nóżkach – sposób na trwałą dekorację

 Można je posadzić bezpośrednio do gruntu, a gdy nie ma takiej możliwości, idealnym rozwiązaniem może się okazać doniczka na nogach. Najlepiej, jeśli będzie w barwie i stylu pasującym do pozostałych elementów wystroju oraz odpowiednio dobranym rozmiarze i kształcie. Nie warto też przesadzać z ilością – czasami mniej znaczy więcej. W przypadku mniejszych przestrzeni wystarczy jedna lub dwie efektowne produkty z piękną florą, aby całkowicie zmienić wygląd całego otoczenia. Na większych powierzchniach doskonale będzie się prezentować kilka dużych, podobnych do siebie doniczek. W obu przypadkach mogą to być one jednakowe lub jedynie wykonane z tego samego surowca, w różnych kształtach lub rozmiarach.

Stylowe doniczki z cortenu, aluminium i betonu

Bez względu na wybraną ilość i rodzaj, każda doniczka na nóżkach jest w stanie zapewnić oryginalny wygląd ogródka. Może to być bardzo prosty i klasyczny styl albo nieoczywisty i nowoczesny design. Za pomocą jednego prostego elementu, jakim jest doniczka, można niewielkim kosztem nadać dowolnego charakteru wybranemu miejscu. Zarówno w prywatnym ogrodzie, jak i w przestrzeni publicznej, równie ważna co sam wygląd doniczek jest ich funkcjonalność. Bardzo często wymagają one tyle samo, a czasami nawet więcej uwagi niż zasadzone w nich krzewy czy trawa. Ilość pracy można w bardzo prosty sposób ograniczyć do minimum, wybierając doniczkę z solidnych, niewymagających wiele uwagi i pielęgnacji materiałów. Doskonałym wyborem są tutaj wytrzymałe materiały, takie jak  stal oraz aluminium czy donice betonowe.

Wszystkie są nowoczesne i mogą się wydawać wyszukane, a w rzeczywistości są bardzo proste i jednocześnie całkowicie naturalne.

Dzięki nóżkom nawet najcięższe doniczki w większych rozmiarach zyskują niesamowitej lekkości. Nawet gdy są już wypełnione i ustawione, można je sprawnie i bez większego wysiłku przetransportować wózkiem widłowym lub transportowym. Produkt może się okazać też bardzo przydatna w przypadku nadmiaru wody pozostałej po deszczu lub podlewaniu flory. Nóżki umożliwiają wydostawanie się wody dołem, zapobiegając pojawianiu się nieestetycznych zacieków i przede wszystkim chroniąc korzenie roślin przed gniciem. Można dzięki nim bez problemu wyczyścić podłoże pod donicą bez konieczności jej każdorazowego przestawiania. Doniczki z nóżkami nie wymagają też ustawiania ich na podwyższeniu.

doniczka betonowa na nóżkach Nicola 4 szara

Ciężkie i stabilne, betonowe doniczki na nóżkach  na Twoje rośliny

Ten materiał już od kilku ładnych lat jest niezwykle modnym surowcem, który coraz częściej pojawia się jako aktualny dodatek wystroju. Materiał doskonale sprawdza się we wnętrzach, ale równie dobrze prezentuje się jako element architektury krajobrazu. My postanowiliśmy go wykorzystać w formie donic, które mogą zdobić wejście i każde dowolne miejsce wokół budynku. Doniczki betonowe to masywne produkty, które są wykonane w szarym lub czarnym odcieniu, charakteryzującego się surowym, nieco industrialnym wyglądem. Betonowe produkty są ciężkie, ale dzięki temu mocna i stabilna.

donica z cortenu model Cecilia 10

Efektowne i mrozoodporne donice z cortenu – najpopularniejsza ozdoba posesji

Jedną z ciekawszych opcji, jakie można wybrać podczas aranżacji ogródka, są doniczki wykonane z cortenu. Rdzewiejąca stal może wydawać się nieodpowiednim materiałem do patio lub na dziedziniec, ale wbrew pozorom takie doniczki są bardzo wytrzymałe. Corten to mocny, choć lekki stop stalowy, który po czasie pokrywa się specjalną powłoką zabezpieczającą ją przed warunkami atmosferycznymi. Ochronna patyna na powierzchni doniczek daje efekt przypominający rdzę, co tylko nadaje im charakteru. Efektowna wysoka doniczka z postarzanego metalu sprawdzi się w każdym miejscu. Może być uzupełnieniem stylu retro lub elementem modnego wystroju.

Metalowe donice z barwnego aluminium – klasyczna forma i nowoczesny design

Wielbiciele kolorów bardzo często decydują się na różnorodną roślinność, wybierając do różnokolorowych kwiatków równie barwne doniczki. Mogłoby się wydawać, że barwa może się pojawić na tarasie tylko w formie tworzywa sztucznego – nic bardziej mylnego. Jednym z alternatywnych rozwiązań dla plastiku są między innymi doniczki wykonane z aluminium. Aluminiowa doniczka  to świetny zamiennik dla innych doniczek – jest lekka, stabilna i dostępna w wielu formach i gabarytach. Największą zaletą aluminium jest to, że może być pokryte dowolnym odcieniem. Do dyspozycji są wszystkie odcienie z palety barw RAL, a każdy z nich jest dostępny w wykończeniu matowym i błyszczącym.

Nowoczesne donice betonowe, stali i aluminium – sposób na wyjątkowy projekt

Weranda z kolei jest bardzo często miejscem, w którym przyjmowani są goście, ale przede wszystkim miejscem odpoczynku i codziennego relaksu. Zarówno podwórko, jak i ganek wymagają chociaż odrobiny uwagi, aby mogły się wspaniale prezentować oraz cieszyć oko domowników i odwiedzających. Podstawą pięknego ogródka jest zadbana i odpowiednio wyeksponowana roślinność. Posiadanie ładnego tarasu wcale nie musi wiązać się z ogromem pracy, codziennym doglądaniem roślin i ich nieustannym podlewaniem. Większość obowiązków można ominąć, decydując się na kwiatki doniczkowe, zwłaszcza te z niewielkimi wymaganiami. Odpowiednio dobrana wielkością jak  i względem formy produktu umożliwia posadzenie niemal każdej flory, nie tylko doniczkowej, ale i ogrodowej. Bez problemu poradzą sobie w niej  nawet niektóre krzewy i drzewka. Mniejsze produkty z powodzeniem zmieszczą się nawet na niewielkim balkonie lub ogródku, a większe mogą zdobić nawet ogromne przestrzenie.

Dekoracyjny produkt na nóżkach

Odpowiednio dopasowana doniczka na nóżkach może stać się bardzo uniwersalnym elementem dekoracyjnym podwórka i może być ustawiona w dowolnym jego miejscu. W zależności od wyselekcjonowanego  materiału, z jakiego jest wykonana, można ją bez problemu dopasować do każdego stylu. Szeroki wachlarz dostępnych konfiguracji, faktur i wielkości, a także odcieni donic pozwala na dobranie tych najbardziej pasujących. Duży wybór umożliwia wkomponowanie doniczek do pozostałych elementów, a być może będzie w stanie zainspirować do całkowitej zmiany projektu? Trzeba pamiętać, że tworzenie ogródka czy roślinnej konfiguracji wokół budynku nie polega wyłącznie na obsadzeniu doniczek losowo dobranymi tulipanami. Roślinność zawsze powinna być dobrana do warunków, w jakich będzie rosnąć i dopasowana do miejsca, które ma zdobić.

Donice  idealnie wkomponują się w otoczenie budynku, tworząc jednolite tło dla zasadzonych w nich kwiatków. Z kolei oryginalny corten oraz barwne aluminium pozwolą na doskonałe prezentowanie ogrodowej roślinności. W mniejszych doniczkach najlepiej będą wyglądały róże zasadzone solo, te większe będą doskonałym miejscem dla kompozycji kwiatowych z kilku odmian. Wewnątrz dużych i ciężkich produktów z powodzeniem można umieścić nawet pojedyncze krzewy ozdobne lub kwitnące drzewka ogrodowe czy iglaki. Doniczka betonowa na nóżkach dzięki stonowanym odcieniom szarości i czerni będzie wspaniale kontrastować z zielonymi i kwitnącymi bratkami. Podobnie sprawdzi się doniczka na nóżkach wykonana z cortenu, która pokrywa się pod wpływem czasu i czynników zewnętrznych naturalną warstwą rdzawej patyny.

W jaki sposób najlepiej wyeksponować kolorowe i białe doniczki na nóżkach w ogrodzie?

Model w większym gabarycie będzie się wspaniale prezentować jako ozdoba przy drzwiach wejściowych. Sprawdzi się też jako dekoracja szerokich schodów lub utwardzonej ścieżki ogrodowej. Decydując się na wybór kilku mniejszych doniczek, można je umieścić wzdłuż podjazdu, przy parkingu lub bezpośrednio przy elewacji budynku. Ustawione wzdłuż ogrodzenia sprawdzą się jako alternatywa dla żywopłotu, osłaniając przed wiatrem oraz wzrokiem przechodniów. Donice mogą być również świetnym sposobem na wydzielenie stref w parku lub przed budynkiem. Wystarczy ustawić je w dowolnym miejscu na ogrodowym trawniku, czy też na placu wyłożonym kostką lub wysypanym kamieniem.

Jak odpowiednio pielęgnować i dbać o donice z betonu i metalu?

Najważniejszą zaletą, jaką posiada doniczka na nóżkach, bez względu na to, z jakiego materiału została wykonana, jest jej niewymagająca obsługa. Wszystkie doniczki betonowe i metalu są solidne oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Dzięki wykorzystaniu naturalnych surowców donice wyglądają dobrze nawet po długotrwałych opadach deszczu i wystawieniu na silne promienie słońca. Doniczki betonowe i metalu nie wymagają żadnej dodatkowej pielęgnacji. Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, aby dobrze się prezentowały, jest odpowiednie zasadzenie w nich kwiatów i ich późniejsze doglądanie.

Przydatne wskazówki dotyczące sadzenia roślin w dużych donicach

Każda produkt wymaga wypełnienia jej nie tylko ziemią, ale również odpowiednim materiałem przepuszczającym wilgoć. Aby nóżki doniczek mogły spełniać swoją funkcję, przed wsypaniem ziemi i posadzeniem bukszpanu, wewnątrz należy umieścić kamienie, keramzyt i piasek. Wszystkie materiały należy dobrać w ilości proporcjonalnej do wielkości wybranej doniczki i dobrze jest oddzielić je siatką. Doniczka na nóżkach jest stabilna i głęboka, poradzą sobie w niej nawet krzewy osiągające spore wielkości. Donice zawsze należy dobierać rozmiarem do flory, która planowo będzie w niej rosła – nie powinna być ani zbyt ciasna, ani zbyt obszerna.