Wysokie donice ze stali corten - stalowe donice do twojego ogrodu

Przy pomocy wysokich donic ogrodowych ze stali corten można w prosty sposób wprowadzić rośliny w miejsca, gdzie zazwyczaj one nie występują. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli, różniące się od siebie  kształtami, wielkością. Nasze donice wykonane są ze stali cortenowej o grubości 2 mm. Wygląd stali daje niepowtarzalne efekty wizualne. Jeśli szukasz wyjątkowej doniczki lub donicy, które nadadzą się doskonale do każdej przestrzeni, to metalowe donice są idealnym rozwiązaniem. Ich elegancki i nowoczesny prostokątny design przyciąga uwagę, dodając wyjątkowego uroku Twojemu ogrodowi.  Serdecznie zapraszamy !

Donice corten które wybrać

Donice corten które wybrać

Stal corten idealnym materiałem na donice ogrodowe

Wysokie duże donice ogrodowe  są dość niezwykłymi produktami. Stal corten to wyjątkowy materiał, który sprawia, że donice nabierają niezwykłego charakteru. Jego prostokątny design pasuje do każdej przestrzeni, dodając elegancji i nowoczesności. Wykorzystaj te donice i stwórz wyjątkowy klimat w swoim ogrodzie. Ich wygląd nieprzerwanie się zmienia pod wpływem oddziaływania na nie czynników pogodowych (deszczu i słońca). Dopiero po pewnym czasie donice corten ukazują swoje prawdziwe piękno. Ich nietypowość polega na powstającej na powierzchni „rdzawej” warstwie patyny. Proces ten zaczyna przebiegać po około dwóch tygodniach od wystawienia donic na zewnątrz, a kończy się po około 2-3 latach. Przez cały okres przemiany donic nieprzerwanie zaskakują one nowym, ciekawym wyglądem. Na intensywność procesu powstawania patyny wpływ ma wiele czynników, a zwłaszcza wilgotność powietrza oraz zawarte w nich zanieczyszczenia. Pozytywną cechą tych  donic jest brak konieczności stosowania zabiegów pielęgnacyjnych, cieszą one dużą wytrzymałością i pięknym wyglądem przez nawet kilkadziesiąt lat. Doniczki wykonane z cortenu to gwarancja wysokiej jakości i niezawodnej trwałości.

Wysokie donice z cortenu  – trwałość i odporność   na warunki atmosferyczne 

Wysokie donice umożliwiają sadzenie w nich roślin z silnie rozbudowanym systemem korzeniowym. Donice prostokątne wykonane z cortenu to doskonały wybór dla tych, którzy poszukują stylowych i funkcjonalnych rozwiązań do swojego ogrodu czy donic na taras.  Wielkość donicy jest bardzo ważną kwestią, ponieważ zbyt mała donica może skutkować nieprawidłowym rozwojem rośliny, a nawet jej obumieraniem. Zaletą wysokich donic  jest możliwość sadzenia w nich krzewów i drzew. Ich naturalny wygląd i efekt wizualny dodają uroku każdemu ogrodowi. Stal corten jest odporna na niskie temperatury i charakteryzuje się wystarczającą wagą, co gwarantuje stabilność donicy.  Duże donice można także wykorzystywać jako odgrodzenia i przesłony pewnej części przestrzeni. Z ich pomocą można zapewnić mieszkańcom odrobinę więcej prywatności. Donice miejskie wykonane z cortenu to nie tylko praktyczne doniczki, ale również efektowny element dekoracyjny który idealnie  komponuje się z zielenią. Rdzawy kolor nadaje donicom wyjątkowy wygląd i nie powtarzalny industrialna charakter.  Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą w naszym sklepie internetowym !

Jakie rośliny sadzić w nowoczesnych donicach ze stali corten

W wysokich donicach można sadzić wiele gatunków flory. Na rynku dostępny jest szeroki wybór roślin, które są nie tylko odporne na warunki pogodowe, ale także atrakcyjne wizualnie i doskonale sprawdzają się w donicach. Trzeba jednak pamiętać, że wybierać donicę, której wysokość będzie wynosić 1/3 wysokości rośliny. Ważna jest także bryła korzeniowa. Zbyt mała donica może skutkować szybką koniecznością zmiany na większą, gdy roślina szybko się rozrośnie. Róże są roślinami posiadającymi długi system korzeniowy. W ich przypadku konieczne jest zastosowanie większej donicy, o szerokości minimum 50 cm. Innymi roślinami idealnie pasującymi do donic corten są trawy ozdobne. Mają one bardzo oryginalny wygląd oraz bardzo szybko rosną. Są łatwe w pielęgnacji oraz odporne na choroby. Wysokie donice pozwalają także na uprawę krzewów i drzewek ozdobnych. Dzięki temu mogą one cieszyć oko w miejscach, gdzie zazwyczaj nie występują, np. na balkonach i tarasach.