Jakie donice i drzewka czy krzewy wybrać na taras i balkon? Oto kilka pomysłów. 

jakie drzewka wybrać na taras

Drzewka w donicach, które ustawisz na tarasie to świetny sposób na to, aby zaaranżować wolną przestrzeń i wprowadzić miły akcent dookoła swojego domu. Tak zagospodarowany taras będzie idealnym miejscem na odpoczynek na przykład podczas ciepłych, letnich dni. Propozycji jest naprawdę wiele, a my przedstawiamy tylko te najlepsze, w zależności od tego, jakiego efektu finalnego oczekujesz.

Jakie drzewka na taras będą najlepszym wyborem?

Na pewno bardzo miło jest relaksować się na własnym balkonie czy też werandzie, gdy przy okazji podziwiać można zadbane roślinki, które rzucają przyjemny cień. Wiele z popularnych drzewek, jak najbardziej można posadzić w doniczce. Zwłaszcza gdy, wybierze się te duże i wytrzymałe. Jeśli więc zastanawiasz się, jakie sadzonki na taras będą najlepiej dopasowane do twoich potrzeb, koniecznie zwróć uwagę na gatunki, które przy odpowiedniej pielęgnacji osiągają kulisty kształt. Wśród najlepszych propozycji wyróżniamy klon polny, sosnę czarną, jałowiec pospolity, czy żywotnik zachodni. Na rynku można znaleźć bardzo dużo miniaturowych krzewów i drzew w donicach. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie pionowej przestrzeni werandy, zakładając wiszące donice. To świetny sposób na wprowadzenie dodatkowej zieleni, nawet jeśli przestrzeń na tarasie jest ograniczona. Wybór drzew na taras i balkon jest duża. Można posadzić w donicach drzewko oliwkowe, żórawinę. Sadzić w donicach można także różanecznik czy też cyprysik.

Drzewa i krzewy do donicy na taras i balkon – Jak sadzić w donicach rośliny iglaste ?

Aby prawidłowo zasadzić drzewka i krzewy w donicy na balkon i taras należy przestrzegać kilku istotnych kroków. Po pierwsze, przygotuj odpowiednią donice. Wybierz donicę wykonaną z materiałów odpornych na czynniki atmosferyczne takie jak ,aluminium, beton czy tworzywo sztuczne. Donica powinna mieć otwory w dnie aby umożliwić drenaż nadmiaru wody. Oczywiście nie możesz zapomnieć o zabezpieczeniu przed zatkaniem. W tym celu powinieneś umieścić w donicy żwirek lub kamyki oraz dodatkowo dodać włókninę. To rozwiązanie spowoduje iż ziemia nie zatka nam odpływów. Następnie musimy wypełnić donice odpowiednim podłożem do zasadzenia. Zapewni to odpowiednią przepuszczalność wody i dostęp do składników odżywczych. Przed umieszczeniem rośliny w donicy, zadbaj o odpowiednie odżywienie, gleby, aby zapewnić odpowiednią ilość składników odżywczych. Do tak przygotowanej donicy możemy umieścić naszą sadzonkę delikatnie dociskając podłoże wokół korzeni i dokładnie podlej roślinę. Pamiętaj o regularnym podlewaniu i nawożeniu  rośliny w donicy aby utrzymać ją zdrową i dobrze rozwiniętą. Oczywiście istotne też jest aby regularnie przycinać i pielęgnować część nadziemną rośliny, usuwać martwe liście i kwiaty. Balkon jest ulubioną zaciszną przestrzenią, w której możmy stworzyć prawdziwy ogród w miniaturze. W tym celu należy wybrać gatunki drzew czy krzewów rosnące w donicach. Dzięki temu będziemy mieli ozdobę w postaci zieleni ale też donicy metalowej.

Owocujące krzewy i drzewka – wieloletnie rośliny do donic

Warto pamiętać o tym, że na tarasie lub balkonie można uprawiać także drzewka owocowe, które z pewnością dadzą właścicielom jeszcze więcej radości. Zwłaszcza wtedy, gdy zobaczysz na nich pierwsze owoce. Wśród tych, które z powodzeniem mogą rosnąć w przestronnej donicy, są jabłonie Bolero oraz śliwy Imperial. Pamiętaj jednak o tym, że nie wszystkie rośliny o powolnym wzroście dobrze znoszą polską zimę, a więc w niektórych przypadkach konieczne będzie zabezpieczanie ich przed chłodem i wiatrem.

Dostępne w naszej ofercie donice betonowe sprawdzą się przy wielu gatunkach roślin ozdobnych. Same w sobie są bardzo estetyczne i ponadczasowe, a gdy dodatkowo zasadzisz w nich wybrane drzewka, efekt będzie zachwycający. To dobra propozycja dla każdego, kto chce odmienić swój taras i zwiększyć zieloną przestrzeń dookoła domu. Dodatkowo dno donicy posiada otwory odpływowe, co zapewnia lepszy wzrost systemu korzeniowego. Niezależnie od wybranych gatunków, na pewno będzie to udana metamorfoza.

Rośliny do donic na zewnątrz uprawa i pielęgnacja

Aranżacja przestrzeni zewnętrznej z wykorzystaniem roślinności w donicach to doskonały sposób  na ozdobienie tarasu oraz przestrzeni ogrodowej.  Przy wyborze odpowiednich gatunków roślin wieloletnich warto wziąć pod uwagę ich wymagania oraz estetykę. Do ozdobienia przestrzeni zewnętrznej można wybrać różnorodne gatunki, zarówno iglaste jak i liściaste. Jednym z popularnych wyborów są drzewa w donicach, które dodają uroku i wyjątkowego charakteru otoczeniu. Brzoza z swoją delikatną i ozdobną korą, może być pięknym elementem aranżacji w donicach. Jeśli preferujemy rośliny iglaste, świetnym wyborem może być np. mini świrki, jałowce wybieramy gatunki drzew i roślin jednorocznych  o powolnym wzroście, odporne na susze i mróz. Duże i ciężkie pojemniki możemy ustawić w ogrodzie.

Uprawy w donicach – Nawożenie drzew  i krzewów w donicach

Krzewy i drzewa owocowe w donicach oraz ozdobne drzewa wymagają regularnego odżywiania podłoża, ponieważ mają ograniczoną ilość substancji mineralnych które są dostępne w donicy. Aby tego uniknąć należy zastosować nawóz przeznaczony do uprawy w donicach. Może to być uniwersalny nawóz wieloskładnikowy lub nawóz dostosowany do konkretnego rodzaju drzew. Jeśli nie wiemy jaką odżywkę wybrać odpowiednią warto zasięgnąć informacji u specjalistów. Ważne jest także dostosowanie wielkości donic do potrzeb roślin zimozielonych oraz wybór donicy odpornej na mróz aby zapewnić im zdrowy wzrost i obfite kwitnienie.

Agenda
Zapytanie