Blog

Jakie drzewka wybrać na taras? Najpiękniejsze propozycje do donic

jakie drzewka wybrać na taras

Drzewka w donicach, które ustawisz na tarasie to świetny sposób na to, aby zaaranżować wolną przestrzeń i wprowadzić miły akcent dookoła swojego domu. Tak zagospodarowany taras będzie idealnym miejscem na odpoczynek na przykład podczas ciepłych, letnich dni. Propozycji jest naprawdę wiele, a my przedstawiamy tylko te najlepsze, w zależności od tego, jakiego efektu finalnego oczekujesz.

Spis treści:

  1. Jakie drzewka na taras będą najlepszym wyborem?
  2. Jakie drzewka do donicy na taras sprawdzą się najlepiej?
  3. Owocujące drzewka do uprawiania w donicach

Jakie drzewka na taras będą najlepszym wyborem?

Na pewno bardzo miło jest relaksować się na własnym tarasie, gdy przy okazji podziwiać można zadbane roślinki, które rzucają przyjemny cień. Wiele z popularnych drzewek, jak najbardziej można posadzić w doniczce. Zwłaszcza gdy, wybierze się te duże i wytrzymałe. Jeśli więc zastanawiasz się, jakie drzewka na taras będą najlepiej dopasowane do twoich potrzeb, koniecznie zwróć uwagę na gatunki, które przy odpowiedniej pielęgnacji osiągają kulisty kształt. Wśród najlepszych propozycji wyróżniamy klon polny, sosnę czarną, jałowiec pospolity, czy żywotnik zachodni.

Jakie drzewka do donicy na taras sprawdzą się najlepiej?

Tak naprawdę to, jakie drzewka do donic na taras wybierzesz, zależy od twoich preferencji. Jeśli podobają ci się rośliny płaczące, które po pewnym czasie przyjmują charakterystyczną formę i przykrywają całą donicę, koniecznie zwróć uwagę na morwę białą, modrzew europejski oraz wierzbę iwę. Te gatunki są mało wymagające, a więc poradzi sobie z nimi nawet osoba absolutnie początkująca.

Owocujące drzewka do uprawiania w donicach

Warto pamiętać o tym, że w donicy można uprawiać także drzewka owocujące, które z pewnością dadzą właścicielom jeszcze więcej radości. Zwłaszcza wtedy, gdy zobaczysz na nich pierwsze owoce. Wśród tych, które z powodzeniem mogą rosnąć w przestronnej donicy, są jabłonie Bolero oraz śliwy Imperial. Pamiętaj jednak o tym, że nie wszystkie rośliny dobrze znoszą polską zimę, a więc w niektórych przypadkach konieczne będzie zabezpieczanie ich przed chłodem i wiatrem.

Dostępne w naszej ofercie donice betonowe sprawdzą się przy wielu gatunkach roślin. Same w sobie są bardzo estetyczne i ponadczasowe, a gdy dodatkowo zasadzisz w nich wybrane drzewka, efekt będzie zachwycający. To dobra propozycja dla każdego, kto chce odmienić swój taras i zwiększyć zieloną przestrzeń dookoła domu. Niezależnie od wybranych gatunków, na pewno będzie to udana metamorfoza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *