Donice aluminiowe na kółkach

Donice na kółkach z aluminium są ciekawym i niezwykle wygodnym produktem, który doskonale sprawdzi się w każdym miejscu. Można je stosować nie tylko w przestrzeniach zewnętrznych (ogrody, balkony i tarasy), ale także w przestrzeniach wewnętrznych (domy, biura, hotele, restauracje). Donice aluminiowe pasują do każdej aranżacji niezależnie od wybranego motywu przewodniego. Donice ogrodowe na kółkach są bardzo wygodne, ponieważ bez problemu można zmieniać ich położenie, zależnie od indywidualnych preferencji klienta. Apollo 5 mobile bez nóżek duże antracytowe donice

Donica aluminiowa Apollo 1 Mobile600 x 600 x h:503 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 10 Mobile1200 x 1200 x h:1103 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 11 Mobile1200 x 1200 x h:1303 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 12 Mobile1400 x 1400 x h:503 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 13 Mobile1400 x 1400 x h:903 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 15 Mobile1000 x 400 x h:503 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 16 Mobile1000 x 500 x h:603 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 17 Mobile1200 x 500 x h:703 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 18 Mobile1200 x 600 x h:603 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 19 Mobile1200 x 1000 x h:903 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 2 Mobile600 x 600 x h:703 [mm]

ALUMINIOWE DONICE NA KÓŁKACH

DONICE NA KÓŁKACH, CZYLI MOBILNE ARANŻACJĘ ZIELONE TWOICH PRZESTRZENI

Wielu z nas wykonując aranżacje, stawia na funkcjonalność. Liczy się w nich nie tylko design. Możliwość zmiany oraz modyfikacji jest na wagę złota. Upodobania zmieniaj się wraz z upływem czasu. Rodzą się w naszych głowach nowe pomysły. Nic więc dziwnego, że produkt, jakim jest donica na kółkach, cieszy się dużym zainteresowaniem. Można cieszyć się różnymi konfiguracjami donicy, która w mgnieniu oka odnaleźć się może w różnym anturażu. Pomimo tego, że kółka wydają się rozwiązaniem niezwykle prostym i powszechnie znanym, ich obecność w donicach jest nieoceniona.

Dlaczego warto wybrać donice ogrodowe na kółkach?

Donice na kółkach są innowacyjnych rozwiązaniem, które bardzo ułatwi aranżowanie każdej przestrzeni. Zastosowanie tego rozwiązania najlepiej sprawdza się w przypadku dużych donic na kółkach. Duże donice zazwyczaj po pierwszym ustawieniu nie są już ponownie przestawiane, ponieważ ich duży ciężar bardzo to utrudnia. Zastosowanie dużych donic na kółkach są dużym ułatwieniem. Dzięki temu można dowolnie przestawiać donice, gdy tylko zajdzie taka potrzeba (np. aby ustawić donice tak, żeby nie stwarzały zagrożenia dla małych dzieci oraz domowych zwierząt). Donice na kółkach do biura mogą być wykorzystywane w wielu przestrzeniach, np. w recepcjach hotelowych, restauracjach, salach konferencyjnych we firmach lub studiach fotograficznych. Takie miejsca cechują się dość częstą koniecznością zmiany wystroju. Dzięki zastosowaniu aluminiowych donic na kółkach nie trzeba rezygnować z pojemników o dużych rozmiarach. Ich ponowne przestawienie nie sprawi większego problemu.

Czym cechują się donice z aluminium?

Aluminiowe donice są wykonywane z blachy o grubości 2-5 mm (w zależności od rozmiaru donicy). Produkty z aluminium cechują się wysoką trwałością i wytrzymałością oraz stylowym wyglądem. Na rynku dostępnych jest wiele modeli donic, o różnych kolorach, rozmiarach i kształtach. Dzięki temu każdy z klientów znajdzie produkt odpowiedni dla siebie. Dodatkowy, produkty z aluminium są odporne na warunki pogodowe (mróz, upał, deszcz, śnieg, promienie UV) oraz korozję. Dlatego bez obaw można stosować je w przestrzeniach zewnętrznych. Donice aluminiowe są produktami o niewielkiej masie, dlatego szczególnie polecane są do stosowania na balkonach i tarasach. Niska waga produktu niestety może być także wadą rozwiązania. Aluminium jest dość cennym materiałem, a niewielka masa produktu tylko zwiększa ryzyko kradzieży. Donice z tego materiału powinno się ocieplić styropianem, który ochroni korzenie roślin przed przemarzaniem zimą oraz przegrzewaniem latem.

Przeczytaj także artykuł – „DONICE ALUMINIOWE DLA FIRM

ARANŻACJA O ZMIENNYM CHARAKTERZE, CZYLI DONICE NA KÓŁKACH JAKO NOWOCZESNE ELEMENTY WYPOSAŻENIA

Duża donica na kółkach posiada jedną, podstawową zaletę- jest mobilna. To cecha, która wysuwa się na pierwszy plan. Wszystko za sprawą czterech małych kółeczek, które znajdują się w dolnej, wewnętrznej części. Są one stabilne i wytrzymałe. Bez trudu są w stanie przewieźć aluminiową donicę wraz z ziemią oraz rośliną. Co więcej, donice są trwałe i odporne na różnego rodzaju odkształcenia czy uszkodzenia mechaniczne. Nie korodują, nawet w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dzięki temu niestraszny im deszcz, grad, opady śniegu czy silne porywy wiatru. Mogą zostać ustawione zarówno na płytkach, panelach, parkietach, jak również w ziemi czy nierównym terenie. Dzięki kółkom ich spód posiada dodatkową ochronę. Co więcej, idealnie akomoduje się w różnych warunkach. Co ciekawe, aluminium jest lekkie. W związku z tym donica ogrodowa na kółkach cechuje się niską wagą. To jej kolejna zaleta, która wyróżnia donice na tle innych. Nowoczesnych wygląd i niska waga to dwie, najważniejsze cechy, które wpisują się w aktualne trendy aranżacyjne.

Standardowa kolorystyka donic na kółkach to biel, szarość oraz czerń. W tych trzech barwach najczęściej wybierane są prezentowane produkty. To jednak niejedyna możliwość. Donice z funkcjonalnymi kółkach możemy wybrać w dowolnym kolorze z palety RAL. Takie rozwiązanie sprawia, że tak naprawdę, mobilna donica do wnętrz czy ogrodów, może mieć dowolny kolor. Czerwień, granat, żółć, pomarańcz, a może fiolet? Wybór to kwestia wysoce indywidualna. Nie można się jednak dziwić, że tak atrakcyjne donice, przez wielu posiadaczy uważane są za jedne z najdoskonalszych ozdób. Co więcej, możemy wybrać donice np. pod kolor kwiatów rośliny, którą będą otaczać. Dbałość o takie szczegóły i detale to klucz do osiągnięcia spektakularnych rezultatów.

DONICE NA KÓŁKACH JAKO ZEWNĘTRZNA OZDOBA ROŚLIN

Prezentowane donice ogrodowe na kółkach bardzo często wybierane są do aranżacji przestrzeni otwartych. By jednak w pełni mogły pełnić doskonałą rolę zabezpieczającą, muszą zostać uzupełnione dodatkową warstwą. Rośliny przed zimnem i niekorzystną aurą pogodową ochroni styropian, który powinien znaleźć się w wewnętrznej części donicy. Aluminium jest lekkie, jednak nie jest materiałem, który cechuje się dobrą izolacją termiczną. Dlatego donice na kółkach ustawione na przestrzeniach otwartych, bez osłonięcia, wymagają lekkiej modyfikacji. Nie jest to jednak trudne do wykonania. Kilka chwil pracy wystarczy do osiągnięcia zamierzonych efektów.

DBAŁOŚĆ O DOBRO ROŚLIN

W sytuacji, gdy roślina znajdująca się w donicy będzie cechować się złą kondycją, nawet najpiękniejsza donica nie będzie atrakcyjna. W związku z tym oferowane produkty dbają o zdrowie swoich „lokatorów”. W związku z tym posiadają w dolnej swojej części otwory odpływowe. Dlaczego są one tak istotne? Niepozorne na pierwszy rzut oka otwory odpowiadają za właściwą wilgotność. W przypadku przelania, nadmierna ilość wody wydostaję się na zewnątrz. Dodatkowo warto uzupełnić donice o warstwę keramzytu. Taki duet sprawi, że będziemy mogli obserwować idealny, książkowy wzrost roślin. Nie ma znaczenia, jakie gatunki roślin będziemy uprawiać. Przelanie i zbyt wysoka wilgotność to najczęstsza przyczyna kłopotów.

DONICE NA KÓŁKACH I ICH SZEROKIE ZASTOSOWANIE

Doniczka na kółkach to produkt o szerokim polu zastosowania. Przede wszystkim może gościć we wnętrzach o charakterze publicznym czy prywatnym. Poczekalnie, hole, gabinety, sypialnie, salony, kuchnie, garderoby, salony kosmetyczne, urzędy, centra handlowe- przykłady można mnożyć. Model na kółkach to także donica zewnętrzna. Nic więc dziwnego, że bardzo często spotykana jest w najbardziej prestiżowych aranżacjach zewnętrznych. Co oznacza to w praktyce? Przede wszystkim wybierana jest przez osoby, które aranżują balkony i tarasy, lubiąc zmieniać ich wystrój. Prezentowane produkty to także idealne modele do ogrodów czy altan.

WYBIERZ DONICE NA KÓŁKACH DOPASOWANE DO INDYWIDUALNYCH UPODOBAŃ

Donice na kółkach, by dopasować się do indywidualnych potrzeb i preferencji, dostępne są w szerokiej gamie wielu modeli. Każda roślina wymaga innych warunków bytowych. Co więcej, sadzimy w naszych domach czy w ogrodach rośliny o różnych wielkościach. Często decydujemy się także na umieszczenie wielu gatunków roślin w jednej donicy. Ze względu na to, donice na kółkach dostępne są w różnych wariantach. Różnią się one przede wszystkim wymiarami. Co więcej, możemy wybrać produkty o kształcie kwadratu bądź prostokąta, dopasowując ich szerokość oraz długość do własnych aranżacji.

Donice na kółkach wykonane z aluminium to wybór dla osób, które cenią w osłonkach do roślin lekkość i trwałość. To także perfekcyjne rozwiązanie pod względem ergonomii i funkcjonalności. Bez najmniejszego wysiłku uda nam się przesuwać zielone aranżacje w dowolnie wybrane miejsca.