Donice aluminiowe na nóżkach- duża donica ogrodowa z aluminium na  nóżkach

Aluminiowe donice mogą być wybierane pod kątem rozmaitych kryteriów. Bardzo dużo Klientów decyduje się na elementy małej architektury z nogami. Dzięki temu można szybciej wykonywać m.in. porządki na tarasie lub w ogrodzie. Ponadto takie donice ogrodowe aluminiowe gwarantują swobodny odpływ zalegającej wody. Warto dodać, że odpowiednio przygotowane do użytkowania produkty mogą być natomiast zastosowane w praktyce na wiele sposobów. Najczęściej są jednak pojemnikami na rośliny.donice aluminiowe na nóżkach

Donica aluminiowa Apollo 1600 x 600 x h:505 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 101200 x 1200 x h:1105 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 111200 x 1200 x h:1305 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 121400 x 1400 x h:505 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 131400 x 1400 x h:905 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 14900 x 400 x h:605 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 151000 x 400 x h:505 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 161000 x 500 x h:605 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 171200 x 500 x h:705 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 181200 x 600 x h:605 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 191200 x 1000 x h:905 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 2600 x 600 x h:705 [mm]

Wytrzymałe donice na nóżkach z aluminium i ich charakterystyka

Donice na nogach to nie tylko praktyczne, ale także trwałe rozwiązanie. Ich funkcjonalny wygląd sprawia, że donice stanowią trwałą i odporną ozdobę, idealna do różnorodnych przestrzeni. Dodatkowo donice są malowane proszkowo, co nadaje im elegancki i nowoczesny charakter.

Podpórki umieszczone na spodzie donic ułatwiają skuteczny odpływ wody, co jest istotne dla roślin w doskonałej kondycji. Co więcej, chronią dolną warstwę donicy przed uszkodzeniami mechanicznymi, korozją i innymi defektami. Dodatkowo uroczo się prezentują, dodając donicom lekkości i poręczności. Można więc mnożyć zalety, które wynikają z obecności podpórek.

Prezentowane donice są odporne na niskie oraz wysokie temperatury. Nie straszne im promieniowanie UV. Posiadają zewnętrzną powłokę wykonaną z farby poliuretanowej. Zbiór tych wszystkich cech sprawia, że donice z metalu lekkiego cieszą swoich użytkowników nienaganną kondycją. Zachowują intensywność swoich barw oraz pierwotne kształty. Mogą być wykorzystywane wielokrotnie, do różnych kompozycji, stanowiąc osłonkę dla wielu kompozycji roślinnych. Ich trwałość i doskonała prezencja pomimo upływu lat sprawiają, że donice stają się najtrwalszą dekoracją. W przypadku produktów z cortenu, stal corten jest wytrzymałym materiałem, który wciąż zmienia swoją barwę. Donice corten zmieniają swój wygląd. Utlenia się. W związku z tym co pewien okres czasu przeistacza swoją barwę, gromadząc na swojej powierzchni warstwę patyny. Cały proces trwa mniej więcej trzydzieści sześć miesięcy. Przez cały ten czas możemy obserwować zmienny, unikatowy wygląd. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że patyna stanowi dodatkową warstwą ochronną.

Donica zewnętrzna czy wewnętrzna kolorystyka ?

Wiele osób zastanawia się, czy nowoczesne donice aluminiowe to produkty idealnie nadające się do postawienia w wewnątrz? Okazuje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, by donice znalazły się we wnętrzach. Mogą zdobić salony, pokoje gościnne, korytarze, poczekalnie czy gabinety. Warto wybrać modele bez izolacji. Wówczas zagwarantujemy roślinie właściwe warunki termiczne w naszych domach. Oczywistym jest natomiast użycie donic z aluminium w zewnętrznej części domów i mieszkań. Mogą być wykorzystywane także w przestrzeni publicznej. Perfekcyjnie ozdobią ogrody. Mogą zostać ustawione na tarasach bądź balkonach. Odnajdą się także na altanach ogrodowych. Aby wyeksponować donice z całym powodzeniem można je umieścić przy wejściu głównym do domów. Donice ustawiane są także na rabatach. Nadają się do uprawy ziół czy drobnych warzyw. Szeroka gama kolorów oraz kształtów pozwala na idealne dopasowanie do innych elementów. Dodatkowo donica aluminiowa cechuje się nie tylko estetyką, ale także trwałością i łatwością utrzymania w czystości. Ich powłoka odporna na zarysowania sprawia, że zachowują one świeży i nowoczesny wygląd przez długi czas. Donice aluminiowe są nie tylko odporne na warunki atmosferyczne, ale także doskonale sprawdzą się w różnych obszarach użytkowania, na przykład taras, balkon czy patio.

Donice ogrodowe na nóżkach- wybierz model dopasowany do własnych upodobań i preferencji

Donice aluminiowe do ogrodu dostępne są w różnych wariantach. Dzięki temu dopasują się do każdej aranżacji zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Na szczególną uwagę zasługuje kolorystyka. Możemy wybrać modele z zardzewieniem, co optycznie postarza donice. Do naszej dyspozycji oddano także modele bez rdzy, gładkie. Co więcej, modele mogą posiadać także dodatkową izolację. Nie sposób nie wspomnieć, że wytrzymałe donice na nogach produkowane są w całej palecie RAL. Doniczka na nogach czarna to produkt o wysoce nowoczesnym stylu. To jednak tylko jedna z licznych propozycji kolorystycznych. By całkowicie wyróżnić wybrane donice aluminiowe, klient decyduje o ich finalnym wykończeniu. Warstwa błyszcząca, matowa bądź półmatowa to wyraz personalizacji produktu.

Produkty różnią się od siebie także wielkością oraz kształtem. Doniczka na nogach wysoka czy niska. Wąska bądź szeroka. Prostokątna donica, kwadratowa donica czy owalna. Wybór jest naprawdę imponujący. Co więcej, różne wymiary w każdym z kształtów pozwalają na tworzenie pięknych, różnorodnych kompozycji. Nic więc dziwnego, że donice na nogach stają się główną dekoracją każdej przestrzeni.

Doniczka na nóżkach prostokątna- ocieplenie i otwory odpływowe w trosce o dobro roślin

Dlaczego donice na nogach wykonane z aluminium to idealne osłonki dla roślin? Po pierwsze posiadają otwory odpływowe. Ich głównym zadaniem jest odprowadzanie nadmiaru wody z gleby. Wraz z warstwą keramzytu zadbają o właściwy poziom wilgotności. Po drugie, duża donica na nogach posiada izolacje styropianową. Znajduje się ono w ściankach, w wewnętrznej części o grubości 2 cm. Dzięki temu nawet podczas najzimniejszego okresu w roku roślina będzie doskonale zabezpieczona.

Jakie nowoczesne donice aluminiowe możesz wybrać?

W sklepie internetowym WOF masz do wyboru różne lekkie donice aluminiowe. Możesz je selekcjonować m.in. pod kątem wagi i gabarytów. Tak samo, jak kolorystyki czy kształtów. Do dyspozycji są lżejsze, cięższe, mniejsze i większe pojemniki, które możesz z powodzeniem dopasować do ilości wolnego miejsca i konkretnej aranżacji wnętrz. Nie ma przeszkód, aby zdecydować się na różne kolory z palety RAL. Jeśli chodzi o kształty, to masz do dyspozycji przede wszystkim modele okrągłe, kwadratowe czy prostokątne.

Dlaczego aluminiowe donice na nóżkach są tak popularne?

Te mrozoodporne donice są popularne, ponieważ ułatwiają wykonywanie prac porządkowych i pielęgnacyjnych w każdej przestrzeni. Dodatkowo zapewniają stosowny odpływ wody, co jest istotne zwłaszcza w przypadku rozmiaru donicy miejskiej. Chcesz utrzymywać ład na terenie balkonu, tarasu, ogrodu, czy w innej przestrzeni? Ogólnie aluminium to materiał lżejszy np. w porównaniu do betonu. Zastosowanie nóg sprawia, że jeszcze szybciej uporasz się np. z przesunięciem pojemnika na kwiaty z jednej lokalizacji do drugiej. Oprócz tego aluminiowe doniczki zapewniają odpowiedni odpływ wody, bo jest wykonany otwór. Dlaczego to ważne? Zalegająca woda może zamarznąć wewnątrz produktu. To skutkuje powstawaniem pęknięć na materiale i prowadzi do zniszczenia całej betonowej skrzyni na kwiaty. O czym jeszcze warto pamiętać? Jeśli woda (zalegająca na dnie donicy) nie może sobie swobodnie odpływać, to przyczynia się to do gnicia korzeni roślin, co podkreśla połączenie funkcjonalności z kolorami białymi donic.

Donice wykonane z aluminium: przygotowanie do użytkowania

Wszystkie donice aluminiowe należy właściwie przygotować do prawidłowego użytkowania. Jak należy to zrobić? W sklepie WOF możesz nabyć donice na nogach ocieplone warstwą styropianu. Następnie trzeba zadbać o odpowiednią ilość kamieni i keramzytu (stosownie do wielkości przygotowywanego produktu). Nie zapominaj o siatce cieniującej, która m.in. chroni drenaż przed zabrudzeniami. Dodatkowo trzeba wsypać odpowiednio dużo piasku gruboziarnistego i wysokiej klasy ziemi (tak samo proporcjonalnie do gabarytów).