Donice betonowe okrągłe- donica betonowa okrągła o różnych średnicach - elegancka donica okrągła na rośliny

Betonowe donice okrągłe są idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto szuka praktycznego i trwałego komponentu wystroju. Szukasz odpowiednich produktów do swojego ogrodu? A może interesują Cię takie produkty pod kątem przestrzeni miejskiej? Takie składniki małej architektury są bardzo starannie produkowane z wysokiej jakości materiałów (chodzi o beton standardowy lub wysokojakościowy). Ozdobne donice betonowe z naszej oferty są niezwykle wytrzymałe i nie wymagają impregnacji. Okrągłe produkty cechują się także jednak minusami. Warto tutaj wspomnieć przede wszystkim o relatywnie dużej wadze, która np. utrudnia ich przesuwanie. Jak poradzić sobie z tym zagadnieniem? Jakie formy i kolory są do wyboru dla klientów? To wszystko możesz sprawdzić i się pozwolić zapoznać w poniższym poradniku.

Okrągłe donice betonowe

Okrągłe donice betonowe

W naszym sklepie okrągłe betonowe donice – aranżacja w ogrodzie

Okrągłe donice są wyprodukowane z wytrzymałego tworzywa, co gwarantuje ich trwałość i długą żywotność. Pozwalają one na tworzenie różnorodnych kompozycji z kwiatami czy drzewami, aby upiększyć przestrzeń według własnych upodobań. Przywołując nutę ekologiczną, donice ogrodowe doskonale wpisują się w trend upowszechniania zieleni w mieście. W naszym sklepie oferujemy donice, które mogą nie tylko pełnić funkcje ozdobne, ale również praktyczne. Są one odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Oferta zawiera również produkty z betonu wysokojakościowego (czyli UHPC). W jednym i drugim przypadku klient może liczyć na odpowiednie, pożądane właściwości i parametry. Należy jednak zaznaczyć, że produkty wyprodukowane z UHPC są szczególnie wytrzymałe na niekorzystne stany pogodowe, wytrzymałe i niezwykle solidne. Co jeszcze powinno być ważne dla każdego potencjalnie zainteresowanego klienta? Ultrabeton cechuje się niższym przewodnictwem ciepła. Ma to natomiast znaczenie pod kątem skuteczniejszej ochrony flory przed stratami ciepła (jest to zaś ważne w przypadku chłodnych dni). To nie koniec zalet. Produkty zrealizowane z betonu wysokojakościowego UHPC są także relatywnie lekkie (np. jeśli porównamy je do produktów zrobionych ze standardowego materiału budowlanego).

Ile ważą donice betonowe okrągłe?

Tego typu donice posiadają wiele zalet, ale uczciwie trzeba napisać również o pewnych wadach. Eksperci, jak i sami klienci często zwracają uwagę na relatywnie duży ciężar. W ofercie firmy WOF możesz znaleść komponenty mające od kilkudziesięciu do nawet… kilkuset kilogramów! Jeśli chcesz kupić modele okrągłe, czworokątne, czy donice prostokątne duże itp. to musisz na to koniecznie zwrócić uwagę (jeszcze przed złożeniem zamówienia). Najlżejsze produkty mają „tylko” 70 kg. Z kolei stosunkowo najcięższych modeli to już około 600 kg. Jest to bardzo ważne m.in. w kontekście transportu. Jeśli nie posiadasz odpowiednio przystosowanego pojazdu do zrealizowania tego zadania (a także obligatoryjnych urządzeń i akcesoriów, które mają na celu wszystko ułatwić i zapewnić bezpieczeństwo), to trzeba poprosić o pomoc zewnętrzną firmę. Musisz także zastanowić się, czy wybrane przez Ciebie produkty będą mogły być zastosowane np. na tarasie, czy balkonie.

misa betonowa model matteo ring

Misa betonowa Matteo Ring

Jak duże można wykonać takie elementy jak okrągłe donice betonowe?

Warto również zwrócić uwagę na długość, szerokość i wysokość. W czasie podejmowania decyzji należy m.in. wziąć pod lupę konkretne miejsce. Trzeba bowiem dopasować prostokątne komponenty betonowe, kuliste, czy kwadratowe do danej lokalizacji. Pod kątem wielkości i ilości miejsca, która czeka na zagospodarowanie. Istotne są również wymagania roślin. Jeśli chcesz coś posadzić w tych pojemnikach, to najpierw sprawdź to zagadnienie, a dopiero potem dokonuj ewentualnych zakupów. W sklepie WOF masz do wyboru modele mające np. nawet ponad 200 cm wysokości.

Czy są odporne na różne warunki atmosferyczne ? Trwałość i odporność ?

Donice okrągłe z tego tworzywa są popularne m.in. ze względu na bardzo dużą wytrzymałość na rozmaite sytuacje pogodowe. Okazuje się, że te składniki małej architektury są np. mrozoodporne. Dodatkowo niestraszne są im opady (deszcz, czy śnieg), a także promieniowanie UV. To oznacza, że klienci mogą korzystać z zalet tych betonowych pojemników na rośliny przez cały rok kalendarzowy. Nawet na polu/dworze.

Pielęgnacja i impregnacja

Okrągłe doniczki betonowe pozwalają zaoszczędzić właścicielom czas i pieniądze. Wszystko ze względu na pieczołowite wykonanie z wysokiej jakości surowców. Dzięki temu te części składowe małej urbanistyki nie wymagają np. impregnowania. Nie trzeba zatem wydawać pieniędzy na rozmaite preparaty, a potem spędzać czasu na wykonywaniu tych czynności. Należy dodać, że okrągłe produkty betonowe są również bardzo odporne na rozmaite zanieczyszczenia. Mimo tego, warto je od czasu do czasu wyczyścić. Aby dłużej cieszyć się ich walorami.

Jakie kolory możesz mieć modny beton architektoniczny?

Okrągłe donice z tego surowca są dostępne w różnych barwach. W sumie można zdecydować się na trzy najważniejsze kolory. W przypadku betonu architektonicznego klienci mają do dyspozycji modele szare i w barwie antracytu. Mamy również nowoczesne donice z betonu wysokowartościowego UHPC. Zainteresowane osoby mogą tutaj zdecydować się także na kolor biały, który też świetnie pasuje do różnych dekoracji.

Matteo Ring - europa park

Gdzie możesz ulokować okrągłe donice?  Czy nadają się na taras!

Gdzie można umieścić te elementy małej urbanistyki? Donice są bardzo często usytuowane w prywatnych ogrodach. Choćby z tego względu, że dobrze pasują do aranżacji nowoczesnych, klasycznych, czy stanowiących połączenie obu tych stylów. Poza tym świetnie odnajdują się w przestrzeni miejskiej. Czy można zdecydować się np. na tego rodzaju donice  przy tarasie? Tak, ale trzeba bardzo uważać! Pamiętaj, że te produkty są ciężkie. Musisz zatem zastanowić się nad tym, by potem nie okazało się, że z powodu tych produktów podłoga na tarasie została uszkodzona.

Donice miejskie model Luciano

Donice miejskie luciano