Prostokątna donica ze stali corten - rustykalna donica metalowa 

Ważnym elementem aranżacyjnych tarasów, balkonów i przestrzeni miejskich są doniczki o prostokątnym kształcie wykonane z cortenu. Dzięki nim można stworzyć piękne, wyjątkowe kwiatowe kompozycje oraz ustawić je w miejscach, gdzie roślinność nie występuje naturalnie. Wśród szerokiej gamy dostępnych na rynku donic, jedną z ciekawszych opcji są donice corten. Doniczki te wyróżniają się nietuzinkowym, rdzawym wyglądem, który nadaje im rustykalny charakter. Ich unikalny design i wytrzymałość przyciąga uwagę i dodaje uroku każdemu otoczeniu. Sam kształt donic sprawia, że można w nich rozmieścić różnorodne rośliny, tworząc zjawiskowe aranżacje na tarasach, balkonach czy w strefie miejskiej.

Duże donice miejskie z cortenu

Prostokątna donica wykonana z cortenu do Twojego ogrodu – nowoczesny design

Donice ogrodowe ze stali corten są bardzo ciekawym i niepowtarzalnym produktem.  Ich urok polega na niepowtarzalnym wyglądzie, który bez trudu komponuje się z zielenią roślin. Zachwycają swoim pięknym i nietuzinkowym wyglądem, są bardzo solidne oraz proste w utrzymaniu. Te wytrzymałe donice stanowią prawdziwą ozdobę dla aranżacji patio. Ich industrialny charakter i ponadczasowy wygląd idealnie nadają się do przestrzenikomercyjnych. Zachwycają swoim pięknym i niepowtarzalnym wyglądem, dodając elegancji i nowoczesnego stylu. W porównaniu do donic z innych materiałów, nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych (takich jak lakierowanie, malowanie) oraz dodatkowej obróbki. Naturalną ochroną donic z cortenu przed rdzą jest, powstająca pod wpływem czynników atmosferycznych, naturalna warstwa patyny. Dzięki temu donice ze stali corten cieszą pięknym wyglądem przez wiele długich lat. Stal corten jest bardzo trwałym oraz atrakcyjnym wizualnie materiałem. Niejednorodna, pomarańczowo-brązowa warstwa pasuje zarówno do wszystkich roślin, jak i innych materiałów spotykanych  na zewnątrz, np.kamienia i betonu.

Donice prostokątne wykonana z wytrzymałej stali corten w przestrzeni 

Coraz większą popularnością cieszą się duże donice wykonane ze stali corten mogą mieć różne rozmiary i kształty. Najczęściej spotykanymi elementami w strefach publicznych oraz prywatnych są donice o kształcie prostokątnym.  Ich uniwersalny kształt sprawdza się w wielu aranżacjach otoczenia. Pięknie kontrastują z zielenią i kolorowymi kwiatkami i z powodzeniem można je wykorzystywać w przestrzeniach miejskich jak i  tarasach .  Bądzie to doskonały wybór a zaletami donic prostokątnych corten jest trwałość, stylowy wygląd oraz wygoda użytkowania. Standardowy kształt umożliwia na dowolne rozmieszczenie roślin w donicy. Jest to ważna kwestia tworzenia aranżacji. Prostokątny kształt donic corten zapewnia korzeniom roślin wystarczająco dużo miejsca na prawidłowy rozwój.

Jak przygotować produkty z cortenu ? Donica ze stali corten i przygotowanie do nasadzenia

Donice stalowe corten są dobrym sposobem na uprawę roślin, które zazwyczaj mogą rosnąć jedynie w gruncie. Stabilność w różnych warunkach pogodowych oraz odporność na zarysowania to ich duże atuty, a ich rustykalny urok dodaje im wyjątkowego uroku.  Dzięki nim można stworzyć ładną i trwałą kompozycję, która będzie stale dodawać uroku  do twojego ogrodu.   Jednak aby nasze produkty ze stali corten służyły jako odpowiednie siedlisko dla roślin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Wybierając produkty należy zwrócić uwagę czy ogrodowe donice posiadają  drożne kanały odpływowe. Jest to niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju roślin. Kolejną kwestią jest prawidłowe stworzenie drenażu, którego zadaniem jest odprowadzanie nadmiaru wody z donicy. Do jego stworzenia należy wykorzystać keramzyt oraz agrowłókninę, która ma na celu zabezpieczyć drenaż przed zabrudzeniem ziemią.