Donice ogrodowe przed domem

duże donice ogrodowe przed domem

Aktualnie bardzo dużo osób wybiera donice przed domem , a potem stawia je przed domem. Takie elementy małej architektury mogą być wykorzystane na wiele sposobów. Są to nie tylko pojemniki na rośliny, ale także produkty, dzięki którym można wydzielić poszczególne strefy. Bardzo popularne są betonowe donice ogrodowe na kółkach. Klienci sklepu internetowego WOF mogą również zdecydować się np. na produkty z aluminium, czy stali corten. Jak jeszcze trzeba selekcjonować ten asortyment? W jaki sposób wkomponować go do swojego ogrodu?

Jak można zastosować ogrodowe donice?

Donice ogrodowe przed domem sprawdzają się w wielu sytuacjach. Np. mogą służyć jako pojemniki na różne rośliny. Poza tym przydają się w czasie wydzielania poszczególnych stref. Ogrodowe donice są też pomocne pod kątem uzyskania większej dawki prywatności. Oczywiście, najwięcej osób wybiera je po to, by sadzić tam rośliny. Te wszystkie elementy są bardzo uniwersalne. W końcu są m.in. mrozoodporne i mogą być stosowane przez 12 miesięcy. W donicach możesz zaś sadzić różnorodne rośliny. Są to m.in. drzewka, krzewy, czy byliny. Coraz więcej osób decyduje się także na rośliny owocowe. Tak samo, jak na donice ogrodowe na warzywa. Jak jeszcze można stosować te produkty? Służą one do wyznaczania granic. Jak zatem chcesz np. wydzielić poszczególne strefy, to warto zdecydować się na większe donice. Tym sposobem zaznaczysz, gdzie jest np. miejsce do spędzania wolnego czasu itp. Ponadto ogrodowe donice mogą pełnić funkcję parawanu. Na skutek tego będziesz mieć więcej prywatności.

Donice do ogrodu wykonane z betonu

Często wybierane są donice ogrodowe przed domem wykonane z betonu. Takie elementy pasują do rozmaitych kompozycji, są bardzo odporne, solidne i wytrzymałe. Dla wielu klientów uniwersalność jest zaś kluczowa. Betonowe donice na nóżkach znakomicie pasują m.in. do kompozycji nowoczesnych i klasycznych. Poza tym są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. W związku z tym nie trzeba przejmować się takimi aspektami, jak np. opady, niskie temperatury, czy promieniowanie UV. Ogrodowe donice z tego materiału są piękne. Wielu ekspertów zwraca uwagę także na masywność konstrukcji. Ma to swoje plusy i minusy. Ogrodowe donice ogrodowe z betonu są ciężkie. Przez to np. silny wiatr ich nie przewróci… Co ważne, spora masywność jest utrudnieniem dla ewentualnych złodziejów. Niestety, warto wspomnieć także o mankamentach. Przez sporą wagę trudno wykonuje się np. prace porządkowe lub pielęgnacyjne na terenie konkretnego ogrodu. I tu jest jednak rozwiązanie. Możesz np. zdecydować się na ogrodowe donice na nóżkach.

Ogrodowe donice: jakie inne materiały są popularne?

Do wyboru są nie tylko betonowe donice ogrodowe. Zainteresowani klienci mogą zdecydować się m.in. na elementy małej architektury wykonane z aluminium, stali corten, czy włókna szklanego. To także popularne materiały. Warto zaznaczyć, że te produkty różnią się zastosowanymi komponentami w czasie produkcji, ale i tak mają wiele cech wspólnych. Wszystkie są mrozoodporne. Nie ma zatem żadnej przeszkody, aby były zastosowane jako donice ogrodowe na zimę lub w czasie pozostałych pór roku kalendarzowego. Dodatkowo produkty z tych materiałów są eleganckie. Dzięki temu można je dopasować do różnych stylów aranżacyjnych. Często wybierane są np. ogrodowe donice z aluminium. W sklepie internetowym WOF masz do dyspozycji produkty dodatkowo ocieplane styropianem. Są one piękne, solidne i zarazem relatywnie lekkie. Wiele osób sięga także po produkty z jedynej w swoim rodzaju stali corten lub włókna szklanego. Duży wybór sprawia, że możesz swobodnie je dopasować do danej aranżacji obok swojego domu.

O czym jeszcze pamiętać wybierając donice do ogrodu?

Nabywając donice warto zwracać uwagę nie tylko na materiał, ale także na wagę, gabaryty, formę, kolor i zastosowane akcesoria. Zarówno betonowe donice, jak i te wykonane ze stali corten są stosunkowo ciężkie. Eksperci rekomendują, by w ich przypadku zdecydować się na nóżki. Dzięki temu będzie można swobodnie realizować prace pielęgnacyjne i porządkowe. W trakcie podejmowania ostatecznych decyzji zastanów się również nad kształtami. Sklep internetowy WOF także na tej płaszczyźnie zapewnia sporo wyboru. Jeśli chodzi np. o betonowe elementy, to możesz zdecydować się na produkty kwadratowe, prostokątne, czy okrągłe. Zwracaj uwagę również na zastosowany kolor. Pamiętaj, że każdy detal ma znaczenie!

Ogrodowe donice: jak zaaranżować teren wokół domu?

W trakcie aranżowania terenu wokół swojego domu musisz zwracać uwagę na dopasowanie donic do konkretnej kompozycji. Ważne jest również to, by te elementy dobrze uzupełniały się np. z kolorami, które dominują w Twoim ogrodzie. Nie można zapominać o gatunkach sadzonych roślin. Niejednokrotnie lepiej jest zatem zdecydować się na większe donice, w których np. drzewka będą miały odpowiednio dużo miejsca pod kątem prawidłowego rozwoju. Pamiętaj o tym, by ulokować te produkty w takim miejscu, aby zapewnić im np. swobodny dostęp do naturalnego światła. Musisz zatem zwracać uwagę na wymagania konkretnych roślin.

 

Agenda
Zapytanie