OGRÓD W STYLU NOWOCZESNYM

Ogród w stylu nowoczesnym

Ogród nowoczesny jest popularnym stylem aranżacji roślinności. Jest to styl ciekawy, intrygujący i zmieniający nasze dotychczasowe wyobrażenie o ogrodowym designie. Ogród w tym nowatorskim stylu będzie świetnym tłem dla modernistycznych domów. Nowoczesne aranżacje roślinności podkreślą również wnętrza domów i biur.

NOWOCZESNY OGRÓD W BIURZE

Rośliny od lat towarzyszą człowiekowi w domach, dekorując je i tworząc przyjemną atmosferę. Warto zaprosić rośliny również do miejsc pracy, gdzie spędzamy coraz więcej czasu. Taką możliwość mamy na przykład w biurach, w których mogą zagościć rośliny ozdobne. Zieleń wpływa na człowieka kojąco i uspokajająco, a dzięki produkcji tlenu poprawia również jakość powietrza w pomieszczeniach. Aranżując „ogród” w biurze warto zastanowić się nad stylem nowoczesnym, który nada tej przestrzeni profesjonalnego charakteru. Ważny jest zarówno dobór gatunków roślin, jak i donic, w których będą one eksponowane. Do roślin polecanych do biur zaliczamy np. paprocie czy figowce. Aby rośliny te wyglądały reprezentacyjnie, warto wykonać liczne nasadzenia roślin tego samego gatunku – w większych donicach. Do wyposażenia biur idealne będą np. donice aluminiowe lub plastikowe z oferty World of Flowerpots.

BUJNY OGRÓD MODUŁOWY

Ogród modułowy jest szybkim sposobem na zagospodarowanie przydomowej działki. Ten typ aranżacji pozwala na uporządkowanie zielonej przestrzeni wokół budynku. Moduły używane w takim ogrodzie, są powtarzalnymi bryłami o zbliżonych wymiarach, w których umieszczamy wybrane rośliny – najczęściej z jednego gatunku. Roślinność wyeksponowana w taki sposób, będzie sprawiała wrażenie bujniejszej i większej, niż w innych aranżacjach. Idealne do ogrodów modułowych będą trawy ozdobne, miskanty, hortensje i inne rośliny, które  dobrze prezentują się w nasadzeniach grupowych. Ogród modułowy będzie stylistycznie pasował do nowoczesnej architektury.

WODA W OGRODZIE – ZA I PRZECIW

Posiadanie zbiornika wodnego w ogrodzie stanowi ciekawe i nietuzinkowe rozwiązanie. Może to być oczko wodne czy niewielki staw. Taka dekoracja ogrodu ma swoje dobre i złe strony. Do plusów możemy zaliczyć atrakcyjny wygląd zbiornika i roślin wokół niego, poprawę mikroklimatu ogrodu czy sprzyjanie wypoczynkowi w okolicy wody. Niestety, można znaleźć również kilka minusów. Są to między innymi przyciąganie komarów, niebezpieczeństwo dla małych dzieci, spore nakłady finansowe i wysokie wymagania pielęgnacyjne. Jeżeli jednak posiadamy wiedzę i odpowiednie warunki – warto pokusić się o oczko wodne lub inny ozdobny zbiornik.

TRAWY OZDOBNE W OGRODZIE NOWOCZESNYM

Trawy ozdobne są wręcz stworzone do aranżacji ogrodów nowoczesnych. Dodają im lekkości i romantyzmu, a ich delikatne formy urozmaicają przestrzeń. Do najpiękniejszych przedstawicieli traw ozdobnych zaliczamy trawy pampasowe. Ponadto, godne uwagi są różne odmiany kostrzew i turzyc. Trawy takie wspaniale prezentują się również w donicach z betonu lub aluminium. Taka oprawa dodaje im modernistycznego i eleganckiego charakteru.

WYPOSAŻENIE MINIMALISTYCZNEGO OGRODU

Minimalizm w ogrodzie to prostota, funkcjonalność i porządek. Głównym założeniem ogrodu minimalistycznego, jest traktowanie go jedynie jako tła do już istniejącej infrastruktury. Ogród minimalistyczny będzie stanowił swoiste ramy dla budynku lub pozwoli na wyeksponowanie zalet otaczającego go terenu. W ogrodzie takim znajdziemy raczej pojedyncze formy roślinne, niż bogate i kolorowe rabaty. Ma to na celu zarówno zwrócenie uwagi na wybraną roślinę, jak i sprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych do minimum. Roślinami chętnie wybieranymi do takich ogrodów są np. bukszpany czy cisy, którym, poprzez przystrzyganie, możemy nadać konkretny i zwarty kształt.
Istnieje wiele form ogrodów nowoczesnych. Jeżeli taki właśnie ogród stanowi nasze marzenie, postarajmy się żeby pasował on stylistycznie do już istniejących budynków i otoczenia. Jeżeli ogród i infrastruktura będę utrzymane w jednej linii stylistycznej – pozwoli to na utworzenie wyrazistej i przyciągającej wzrok aranżacji.

Przeczytaj także artykuł –5 POMYSŁÓW NA ARANŻACJĘ OGRODU Z DUŻYMI DONICAMI

Donice do ogrodu w stylu nowoczesnym

Agenda
Zapytanie