• donice betonowe przed budynkiem donice betonowe przed budynkiem

    DONICE Z BETONU ARCHITEKTONICZNEGO

    W naszym sklepie znajdziesz donice z betonu architektonicznego robione na zamówienie. Dostępne w dwóch kolorach i wielu wymiarach, na nóżkach lub bez, kwadratowe czy prostokątne. Tu napewno znajdziesz donicę której szukasz.

Beton architektoniczny materiałem na donice

Beton architektoniczny jest wyjątkowym materiałem, z którego można wykonać donice. Jego trwałość i odporność na warunki atmosferyczne sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do przechowywania i ozdabiania ogrodów lub deptaków. Ogród to miejsce, w którym lubimy spędzać czas i odpoczywać. Im więcej kwiatów wokół, tym miejsce staje się bardziej ciepłe i przytulne. Idealne dla każdego rodzaju kwiatów i małych krzewów są doniczki z betonu, których nie przewróci żadna wichura, ani też psoty naszych zwierzaków. Donice z betonu architektonicznego idealnie sprawdzą się do każdego ogrodu, są trwałe i nadają mu charakteru. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby duże donice ogrodowe umieścić także w przestrzeni miejskiej lub przy wejściu do biurowca.

Przeczytaj także artykuł  Donice beton architektoniczny – warto wiedzieć

Donice z betonu architektonicznego w twoim ogrodzie

Urządzając ogród oczekuje się zwykle zjawiskowych rezultatów przy jednoczesnym wykorzystaniu wytrzymałych, ekonomicznych i praktycznych rozwiązań. Nie każde donice lub kwietniki, choć wyglądają ładnie i imponująco, są odporne na wszystkie warunki atmosferyczne. W tym momencie z pomocą przychodzą nam, niepozorne na pierwszy rzut oka, donice z betonu architektonicznego. Wiele osób zdziwi się, bo na myśl od razu nasuną się im nijakie donice z szaroburego betonu. Te czasy na szczęście już minęły. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu, jak donice kwadratowe betonowe mogą pomóc w urządzeniu ogrodu idealnego.

donice z betonu w ogrodzie
Donice z betonu w ogrodzie

Donice betonowe – Wytrzymałość

Szukając dobrego pomysłu na donice do ogrodu powinniśmy przede wszystkim skupić się na tym, by były odporne na działanie czynników atmosferycznych. W końcu stojące na zewnątrz donice są wstawione na ich działanie bez przerwy. W naszej ofercie można znaleźć donice wykonane z ultrabetonu. To właśnie dzięki niemu donice i kwietniki betonowe wygrywają wyścig o wytrzymałość z donicami wykonanymi z innych materiałów. Donice z betonu architektonicznego pozostają niewzruszone przez długie lata o ile zostanie z nich prawidłowo odprowadzona woda. Dodatkowo są mniej narażone na uszkodzenia ze względu na swój ciężar. Lżejsze donice są łatwiej przewracane przez wiatr. To także niesie ryzyko zniszczenia oraz kolejnych uszczupleń w domowym budżecie. Zatem z uwagi także na swoją wagę donice wykonane z betonu architektonicznego powinny być wykorzystywane w ogrodach i na podwórkach. Lepiej zrezygnować z nich w przypadku aranżacji balkonu. Ponieważ donice z betonu architektonicznego nie nadawa ją się na balkon, gdyż są ciężkie i mogą uszkodzić konstrukcje budynku. Donice betonowe produkowane są w prostych kształtach typu kwadrat, prostokąt oraz w kształcie okręgu.

donice z betonu-architektonicznego w kolorze szarym
Donice z betonu-architektonicznego w kolorze szarym

Proste donice betonowe

Wiele osób inwestycja w drogie donice może zniechęcić. Może się wydawać bezsensownym kupowanie donic na długie lata, skoro za rok moda całkowicie ulegnie zmianie. Donice z betonu architektonicznego mają jednak jeszcze jedną pozytywną cechę. Ich design jest prosty i minimalistyczny. Dzięki temu są one rozwiązaniem, które nie wyjdzie z mody po jednym sezonie. Mało tego nie wyjdzie z mody zapewne przez wiele kolejnych lat. Ponadto uniwersalna forma oraz stonowane i surowe kolory, będą wyglądały dobrze w różnego rodzaju ogrodach. Nie ma więc obawy, że przestaną pasować do naszego podwórka, gdy postanowimy zmienić coś w jego wyglądzie. Donice kwadratowe betonowe przystosowane są do sadzenia w nich różnych roślin i mają otwór umożliwiający ujście nadmiaru wody. Sprawdzą się zarówno w przypadku kwiatów, jak i w przypadku drobniejszych krzewów. Donice betonowe z betonu architektonicznego nie są wbudowane na stałe, więc można je przestawiać i bawić się możliwościami. Czasem wystarczy zamienić kilka donic miejscami i nasz ogród ma nową, odświeżoną stylizację. Jest to trudne zadanie ze względu na gabaryty i wagę donic, ale nie jest niewykonalne. Wszystko zależy wyłącznie od naszej inwencji.

donice betonowe w centrum miasta
Donice betonowe w centrum miasta

DONICA BETONOWA I ODROBINA NATURY W CENTRUM MIASTA

Donice z betonu architektonicznego znakomicie urozmaicą i dopełnią wystrój w modnym i nowoczesnym, modernistycznym stylu. Betonowe donice okrągłe występują w prostych i jednocześnie intrygujących kształtach. Wykorzystaj je w swoich kwietnikach i przekonaj się, jak harmonizuje z zaplanowaną przez ciebie aranżacją ogrodu czy wnętrza. Donice z betonu architektonicznego ze względu na masywną budowę i duży ciężar można zastosować również jako zabezpieczenie aby ograniczyć wjazd.

betonowe kwietniki
Kwietniki betonowe z ławką

KWIETNIK BETONOWY W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ

Kwietniki betonowe mają wszechstronne zastosowanie. Przyozdabiają parki, ogrody, klomby, skwery, skalniaki etc. Tworzą z zasadzoną w nich roślinnością elementy dekoracyjne, co nadaje szczególnego uroku miejscom, w których się znajdują. Donica betonowa 80 cm wkomponuje się w wolną przestrzeń. Materiał, z którego są wykonane idealnie nadaje się do stosowania głównie na zewnątrz. Jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, a w szczególności niskich i wysokich temperatur. Duże donice kwadratowe z betonu architektonicznego nadają się również do prywatnych i firmowych ogrodów.

Taras
Taras

TARAS UDEKOROWANY PRAWDZIWYMI DRZEWAMI W DONICACH Z BETONU ARCHITEKTONICZNEGO

Prawdziwe drzewa na tarasie – czy nie brzmi to wspaniale? Kto zwiedza obce kraje, szczególnie te leżące nad basenem Morza Śródziemnego, z pewnością nieraz widział tarasy i balkony w apartamentach, które pełne są ozdobnych roślin w dużych donicach. Jeśli roślinie zagwarantuje się odpowiednio dużo miejsca, nawet ozdobne drzewa można hodować na własnym balkonie. W naszym klimacie wprawdzie nie sprawdzą się cytrusy, czy wiele gatunków drzew liściastych, ale iglaki – już jak najbardziej. Drzewa i krzewy iglaste nie gubią igieł na zimę, stworzą na naszym tarasie prawdziwą leśną atmosferę. Miejsce stanie się jeszcze przyjemniejsze i bardziej zachęcające do tego, by spędzać tam czas, tak naprawdę bez względu na porę roku. Jednakże należy pamiętać, że donice z betonu architektonicznego o dużych rozmiarach są bardzo ciężkie i przy aranżacji tarasu czy balkonu należy wziąć pod uwagę wytrzymałość podłoża.

donice z betonu architektonicznego w ogrodzie
Donice z betonu architektonicznego w ogrodzie

DLA KOGO DONICE Z BETONU ARCHITEKTONICZNEGO?

Podsumowując, połączenie donice beton architektoniczny jest prawdziwym czarnym koniem wśród pomysłów na urozmaicenie każdego ogrodu. Mają zalety, które pomagają w rozwiązaniu wielu problemów stwarzanych przez inne donice. Zaprojektowano je tak, by sprawiać właścicielowi jak najmniej kłopotu podczas użytkowania. Są wytrzymałe, mrozoodporne i solidne, ale dają jednocześnie ciekawy wachlarz rozwiązań. Warto zatem rozpatrzyć ich zakup, gdyż nieoczekiwanie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wielkie donice ogrodowe z pewnością zrobią wrażenie na każdym z gości zaproszonych do ogrodu. Donice z betonu architektonicznego pomogą stworzyć strefę relaksu w miejskiej przestrzeni. To prosty sposób na wprowadzenie zieleni w miejscach gdzie nie ma innej możliwości zasadzenia.

Ciężar donic ma także plusy w przypadku obsadzenia donic wyższymi drzewkami w czasie silnych wiatrów, bo chroni je przed wyrwaniem z podłoża.

Użytkowanie donic z betonu architektonicznego

donica betonowa z betonu architektonicznego ultra mocnego
Donica betonowa z betonu architektonicznego ultra mocnego

Betonowe donice pojawiają się coraz częściej w przestrzeni publicznej i prywatnej jako nowoczesna alternatywa innych dekoracji. Niewątpliwie, za sprawą swoich zalet umożliwiają one wygodne używanie przez długi czas. Dzięki temu nadają się do dekoracji w wielu miejscach, jednak użytkowanie ich posiada także pewne wady. Głównie to mała gama kolorystyczna i duża waga wymagająca nierzadko użycia wózka widłowego. W zależności od potrzeb donice z betonu architektonicznego mogą być bardzo dobrą zamianą innych ozdób w ogrodzie.

CO TO JEST BETON ARCHITEKTONICZNY?

Betonem architektonicznym nazywamy materiał budowlany, który stworzony jest z piasku, cementu oraz wody, kruszywa. Jego proporcje dobierane są w zależności od potrzeby ostatecznego wyglądu oraz w sposób pozwalający uzyskać dowolne kształty. Możliwe jest uzyskanie wyrobów o powierzchni gładkiej, z możliwymi przebarwieniami czy też smugami i wżerami, które podkreślają organiczne pochodzenie. Dodatkowo do mieszanki betonu architektonicznego dodaje się według potrzeb domieszki chemiczne, które wzmacniają go i podnoszą jego parametry wytrzymałościowe. Zastosowanie tego typu betonu jest bardzo szerokie. Wykorzystuje się go do tworzenia dekoracji ozdabiających wnętrze oraz otoczenie domów. Znajdziemy więc dekoracyjne płyty umieszczane na elewacji budynku, meble ogrodowe, blaty kuchenne czy donice z betonu architektonicznego.

Przeczytaj także artykuł DONICE BETONOWE – CECHY I WŁAŚCIWOŚCI MATERIAŁU

DONICZKI Z BETONU ARCHITEKTONICZNEGO

Dekorowanie przestrzeni poprzez ustawianie donic z betonu architektonicznego oraz sadzenie w nich roślin, umożliwia wprowadzenie zieleni do miejsc ich pozbawionych. Taras ożywiony kwiatami w donicy z betonu nie tylko ochroni przed wiatrem, ale również wydzieli miejsce odpoczynku. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie roślin w donicach w sytuacji, gdy zieleń przed domem nie zdążyła jeszcze się rozrosnąć. Donice z betonu architektonicznego doskonale nadają się zarówno do sadzenia wiosennych tulipanów, letnich ziół, jesiennych wrzosów i zimowych ciemierników. Dzięki swojej strukturze będą kontrastować z kolorowymi roślinami a sadząc zielone krzewy uzyskamy eleganckie połączenie.

Wielkie betonowe donice, układane jedna przy drugiej nadają się także do tworzenia ozdobnych ogrodzeń z możliwością ciągłej zmiany roślin w nich posadzonych. Dzięki ciężkości nie są możliwe do przewrócenia nawet przez silny wiatr co daje poczucie bezpieczeństwa. Z tego też względu nadają się do ozdób placów zabaw, miejsc publicznych i gastronomicznych. Innym zastosowaniem możliwym do wykorzystania donic z betonu są miejsca z zakazem parkowania oraz wylotu ulic. Ozdabiają miasta i pozwalają zachować szczególny klimat.

DONICE BETONOWE KWADRATOWE I ICH WADY

Trwałość i wysoka odporność na czynniki zewnętrzne i ponadczasowy design to niepodważalne zalety. Jednak istnieją również wady, które mogą wpłynąć na ich użytkowanie. Największą wadą jaką mają betonowe donice jest duża waga. Sprawia ona, że nie należy donic umieszczać na balkonie lub nieprzystosowanym tarasie. W tej sytuacji należy zwrócić uwagę na parametry konstrukcyjne i wytrzymałościowe balkonu bądź tarasu. Dodatkowo ze względu ciężaru i gabarytów donice z betonu architektonicznego ciężko jest przestawić oraz znaleźć transport na wyższe piętra budynków. Jakiekolwiek przemieszczanie ich wymaga użycia wózka widłowego.

Należy również pamiętać, aby donic z betonu nie ustawiać bezpośrednio na nieprzepuszczalnym podłożu. Powoduje to zablokowanie otworu odpływowego co skutkuje nagromadzeniem wody w jej wnętrzu. To z kolei może prowadzić do uszkodzeń donicy spowodowanych zamarznięciem wody w donicy. Jeśli chcemy ustawić donice na chodniku należy zastosować nóżki lub chociaż gumowe podkładki o grubości co najmniej 2 cm. Ważną wskazówką jest odpowiednie dostosowanie wielkości donic do wielkości roślin i wymaganej ilości ziemi – im rośliny bardziej okazałe tym więcej miejsca potrzebują na system korzeniowy.

MODNE I PRAKTYCZNE

Donice z betonu architektonicznego są bardzo modnym dodatkiem, nadającym się do wielu obszarów użytkowania. Ze względu na swój ciężar oraz gabaryty mogą być uznawane jako nieodłączny element wystroju różnych przestrzeni, ale również czynniki te mogą wpływać negatywnie na wybory. Należy przeanalizować wybór najbardziej dostosowanych do miejsc donic i zapewnić wszelkie wymagane potrzeby.

Koszyk0
Brak produktów w koszyku!
Kontynuuj