Donice betonowe na nóżkach - beton w ogrodzie

W sklepie internetowym WOF możesz kupić m.in. donice betonowe na nogach, które ułatwiają prace pielęgnacyjne, porządkowe oraz zapewniają odpowiedni odpływ wody. Gdzie mogą być ustawione te elementy małej architektury? Bardzo ważne jest stabilne podłoże. Jeśli chcesz prawidłowo użytkować donice na podporach betonowych, to należy wcześniej właściwie się do tego przygotować. Zadaj pytanie ! Spróbuj się skontaktować i nas sprawdzić !

betonowa donica na nóżkach

betonowa donica na nóżkach

Donica betonowa Francesco 11000 x 300 x h:800 [mm]
Donica betonowa Francesco 102000 x 500 x h:500 [mm]
Donica betonowa Francesco 21000 x 400 x h:400 [mm]
Donica betonowa Francesco 31000 x 500 x h:500 [mm]
Donica betonowa Francesco 41200 x 400 x h:400 [mm]
Donica betonowa Francesco 51200 x 500 x h:500 [mm]
Donica betonowa Francesco 61500 x 400 x h:400 [mm]
Donica betonowa Francesco 71500 x 500 x h:500 [mm]
Donica betonowa Francesco 81800 x 400 x h:400 [mm]
Donica betonowa Francesco 92000 x 400 x h:400 [mm]
Donica betonowa Nicola 1400 x 400 x h:800 [mm]
Donica betonowa Nicola 3600 x 600 x h:600 [mm]

Betonowe donice na nóżkach

Doniczki na nogach są idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących solidnego i trwałego elementu dekoracyjnego, który jednocześnie będzie funkcjonalny. Jedną z głównych zalet donic na nogach jest ich wysoka wytrzymałość. Wykonane z solidnego i trwałego materiału, są one odporne na różne warunki atmosferyczne. Pasują one zarówno do nowoczesnych, minimalistycznych ogrodów, jak i tradycyjnych i rustykalnych przestrzeni. Wymiary nóg donicy to 10 cm wysokości oraz 5 cm. Dodatkowo, doniczki na nogach dodają elegancji i lekkości aranżacji. Dzięki nim kwiaty prezentują się wyjątkowo, a jednocześnie są bezpieczne przed wilgocią i innymi czynnikami związanymi z podłożem.

Gdzie mogą być ustawione betonowe donice z nóżkami?

W jakim miejscu możesz ulokować donice z nogami? Ziemia musi być przede wszystkim stabilna. Donice betonowe z nogami gwarantują pod tym kątem duże pole do manewru. Mogą być bowiem postawione praktycznie na każdym rodzaju gruncie. Jest tutaj kilka warunków. Grunt na którym postawimy donice musi być równy, odpowiednio stabilny i wytrzymały.

Istnieje wiele miejsc, gdzie warto rozważyć ustawienie doniczki z betonu z nogami. Jednym z popularnych pomysłów jest stworzenie efektownego wjazdu do Twojego domu, przez umieszczenie donic z kwiatami po obu stronach ścieżki prowadzącej do drzwi głównych. To dodaje uroku i gościnności i tworzy przyjemne powitanie dla Twoich gości. Oczywiście nie powinniśmy zapominać że doniczki betonowe mają wysoką wagę i nie zawsze można zastosować je na balkonie. Doniczki są barwy białej, szarej oraz czarnej.

Innym miejscem, gdzie donice mogą znaleźć swoje miejsce, jest taras. Ustawienie kilku donic z zielenią na betonowym tarasie doda mu życia i koloru. Wybierz roślinność, którą lubisz i które będą przystosowane do tych warunków, aby cieszyć się ich pięknem przez cały sezon.

Podsumowując, doniczki z betonu mogą być umieszczone w różnych miejscach, takich jak wjazd do domu, biurach lub hotelach aby dodać piękna i wyjątkowego charakteru Twojej przestrzeni. Pamiętaj, aby dostosować rodzaj flory do warunków, w których będą się znajdować, aby cieszyć się ich pięknem.

Jak przygotować donice wykonane z betonu do użytkowania?

Każda donica na nóżkach musi być odpowiednio przygotowana. Jeszcze np. przed rozpoczęciem sadzenia roślin. Donice betonowe powinny być ocieplone przy pomocy styropianu. Potem warto pomyśleć o odpowiedniej ilości kamieni i keramzytu. Istotnym elementem jest także siatka cieniująca. Ma ona za zadanie zabezpieczać drenaż przed zabrudzeniem oraz zatkaniem się od wewnętrznej strony otworu odpływowego. W zależności od tego, jak wielkie są donice betonowe ogrodowe, tarasowe itp. musisz wsypać do nich stosownie dużo piasku gruboziarnistego i dobrej jakości ziemi.

W naszym bogatym asortymencie znajdziesz donice o kwadratowym kształcie, prostokątnym z nogami oraz okrągłą donice w klasycznym kształcie z betonu architektonicznego. Gróbość ścianki donic wynosi 5 cm. Sama donica jest mrozoodporna, nadaje się do przestrzeni miejskich, przed wejściem do hoteli czy restauracji w ten sposób nada niepowtarzalny charakter.

Betonowe donice z nóżkami: Prace porządkowe i pielęgnacyjne będą prostrze!

Donice betonowe są stosunkowo ciężkie. Bez zastosowania nóżek prace pielęgnacyjne i porządkowe byłyby trudne do zrealizowania i zarazem bardzo czasochłonne… Sklep internetowy WOF oferuje donice z betonu. Dzięki tym dodatkowym akcesoriom bez większego trudu zmienisz lokalizację donicy. W ten sposób szybko uporasz się z rozmaitymi czynnościami porządkowymi (np. na tarasie), czy pielęgnacyjnymi, które mogą dotyczyć m.in. zasadzonych wcześniej roślinności.

Donice z betonu z nóżkami zapewniają odpowiedni odpływ wody

Porządne betonowe pojemniki na nóżkach umożliwiają odpowiedni odpływ wody z wnętrza konkretnego produktu. Jest to możliwe na skutek wykonania otworu. Dlaczego tej kwestii nie wolno bagatelizować? Zalegająca woda może zamarznąć wewnątrz Twojej donicy. To nierzadko przyczynia się np. do powstawania pęknięć na materiale. Może to prowadzić w konsekwencji do zniszczenia całej donicy z betonu. To nie wszystko. Jak woda, która zbiera się na dnie donicy, nie ma zapewnionego swobodnego odpływu, to może to skutkować gniciem korzeni roślin i rozmaitymi chorobami grzybowymi…