Kiedy zdecydować się na nóżki?

betonowa donica na nóżkach

Nie wiesz, kiedy wybrać nóżki? Dzięki tym akcesoriom można ułatwić sobie m.in. prace porządkowe, czy pielęgnacyjne. Dodatkowo zastosowanie nóżek zapewnia łatwiejszy odpływ wody, co ma bardzo duże znaczenie. Przy okazji donice betonowe z nóżkami są eleganckie. To z kolei ułatwia aranżowanie rozmaitych przestrzeni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tych wszystkich zagadnieniach? W takim razie serdecznie zapraszamy do poniższego poradnika.

Donica betonowa Francesco 92000 x 400 x h:400 [mm]
Donica betonowa Francesco 81800 x 400 x h:400 [mm]
Donica betonowa Francesco 71500 x 500 x h:500 [mm]
Donica betonowa Francesco 61500 x 400 x h:400 [mm]

 

Betonowe donice mają sporo zalet, ale są relatywnie ciężkie…

Donice betonowe cechują się wieloma walorami, ale mają jeden spory mankament. Chodzi o relatywnie dużą wagę. Niektórym to nie przeszkadza. Nic dziwnego, że te produkty są bardzo często umieszczane w ogrodach, czy na prywatnych tarasach. Każda donica z betonu oferowana przez sklep internetowy WOF zapewnia odpowiednie wrażenia wizualne. Betonowe donice są po prostu piękne. Dodatkowo nie brakuje im uniwersalności. Na skutek tego betonowe donice pasują do rozmaitych kompozycji. Wielu Klientów decyduje się na te produkty ze względu na bardzo dużą wytrzymałość na rozmaite czynniki. Chodzi m.in. o opady atmosferyczne, mrozy, czy promienie UV. Betonowe donice są solidne, ale jednocześnie także dość ciężkie. I tutaj niektórzy mają pewne wątpliwości. Sporo osób zastanawia się, czy warto zdecydować się na takie elementy małej architektury. Jeśli duża waga jest dla Ciebie kłopotem, to masz dwa wyjścia. Pierwsze to eleganckie imitacje. Drugie to zamówienie betonowych donic na nóżkach.

Donice z nóżkami ułatwiają prace pielęgnacyjne i porządkowe

Należy systematycznie realizować prace pielęgnacyjne i porządkowe. Dzięki nóżkom będzie to prostsze i mniej czasochłonne. Jak wybierzesz same donice betonowe – bez dodatku tych akcesoriów – to te czynności staną się kłopotliwe. Takie produkty muszą być zaś od czasu do czasu czyszczone. O porządek należy zadbać także na tarasie, czy w ogrodzie. Jak już wiesz, te produkty są ciężkie. Przez to trudno jest przesunąć lub przenieść betonowe donice ogrodowe z jednej lokalizacji do drugiej. Wtedy z pomocą przychodzą takie akcesoria. Jeśli betonowe donice będą posiadać nóżki, to zdecydowanie szybciej uporasz się z tym zagadnieniem. Na skutek tego łatwiej je wyczyścisz (zarówno od strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej). Mobilność sprawi, że uporasz się też z porządkiem wokół nich. Pamiętaj zaś, że trzeba zadbać o ład pod donicami oraz obok tych produktów. Ma to znaczenie w aspekcie wizualnym, ale nie tylko. Liczy się również to, by rośliny miały odpowiednie warunki do rozwoju.

Donice z nóżkami umożliwiają znacznie łatwiejszy odpływ wody

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na te przydatne akcesoria? Donice betonowe z nóżkami umożliwiają znacznie swobodniejszy odpływ wody z wnętrza danego produktu (na skutek wykonania otworu). Jest to natomiast bardzo istotne m.in pod kątem regularnego podlewania. A zasadzone rośliny systematycznie potrzebują wody. Swobodniejszy odpływ ma również znaczenie w kontekście obfitych opadów deszczu, które od czasu do czasu nawiedzają nasz kraj. Dlaczego tego zagadnienia nie można traktować po macoszemu? Warto zaznaczyć, że zastoje wody w donicach nie są korzystne. Z czego to wynika? Zalegająca woda może zamarznąć wewnątrz donicy. A to nierzadko skutkuje np. powstawaniem pęknięć na materiale i prowadzi do zniszczenia całego produktu. O czym jeszcze nie można zapominać? Jeśli woda (zbierająca się na dnie donicy) nie ma możliwości odpływu, to efektem tego może być gnicie korzeni roślin. To zaś skutkuje rozmaitymi chorobami grzybowymi. Nie chcesz wydawać pieniędzy „w błoto”? Warto zatem przemyśleć to rozwiązanie.

Donice z nóżkami a piękna aranżacja

Donice z betonu z nóżkami poprawiają aranżację na tarasie, czy w ogrodzie. Dlaczego? Są one elegancko wykonane. Dodatkowo Klient może zdecydować się na różne kolory. Betonowe donice są ogólnie bardzo eleganckie i uniwersalne. Dzięki temu pasują do różnych aranżacji. A jak zdecydujesz się na donice betonowe na nóżkach, to będziesz miał jeszcze większe pole do manewru. To kolejny argument, który przekonuje Klientów do tych akcesoriów. Warto zaznaczyć, że te elementy małej architektury znakomicie pasują np. do ogrodów nowoczesnych. Szczególnie chodzi tutaj o produkty posiadające geometryczne kształty i wyraziste kolory. Każda donica z betonu na nóżkach odnajdzie się również w aranżacjach bardziej klasycznych lub takich, które stanowią połączenie obu tych stylów. Jest to możliwe, ponieważ Klienci sklepu internetowego WOF mają duże pole do manewru. A nóżki nadadzą danej kompozycji jedynego w swoim rodzaju, unikatowego charakteru. Warto dodać, że betonowe donice z tymi elementami mogą być selekcjonowane m.in. pod kątem gabarytów, kształtów, czy kolorów (do wyboru są trzy barwy: szara, antracyt i biała).

Donice z nóżkami: gdzie je możesz ulokować?

Masz tutaj duże pole do manewru! Betonowe donice z nóżkami sprawdzą się np. obok drzwi wejściowych. Możesz je umieścić także na swoim prywatnym tarasie. Nie ma przeszkód, aby wybrać również duże betonowe donice do ogrodu. Te produkty są bowiem bardzo uniwersalne i można je szybko wkomponować do danej aranżacji.

 

Agenda
Zapytanie