Donice plastikowe, Duże doniczki z plastiku

Donice z plastiku wykonywane są z włókna szklanego, dostępne we wszystkich odcieniach palety RAL w wersjach matowej i półmatowej. Sprawdź naszą ofertę w której znajdziesz z powodzeniem coś dla siebie.  Od wnętrza donice ocieplone są dwucentrymetrową warstwą styropinu. W wersji standardowej donice w dnie mają otwory odpływowe. Można z nich zrezygnować kiedy donice mają służyć jako osłonki na donice.

Donice z tworzywa sztucznego, donica ogrodowa, doniczka z plastiku, plastikowe donice na taras

Szeroki wybór donic które doskonale sprawdzą się wewnątrz jak i na zewnątrz. Awangarda i nowoczesność to jedne z większych oraz bardziej pożądanych trendów w ogródku. Obecnie ogromną wagę przywiązuje się do szczegółów, które podkreślają całość aranżacji. Donice z sztucznego tworzywa  są elementami małej architektury, charakteryzującymi się prostą formą i tym samym doskonale wpisują się w styl modernistyczny. W ofercie znajdziesz duże doniczki plastikowe o różnych rozmiarach i pojemnościach, dostępne w różnych kształtach. Dla mniejszych aranżacji dostępne są donice kwadratowe i prostokątne o mniejszych wymiarach. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem oraz dużym wyborem donic.

Nowoczesny plastik o wyjątkowych włąściwościach

Donice z plastiku pojawiły się na rynku wiele lat temu – jako alternatywa dla donic ceramicznych. Donice te były najczęściej niezbyt trwałe i nieodporne na wpływ warunków atmosferycznych. Nowe technologie produkcji znacznie poprawiły ich właściwości, co pozwoliło nam zmienić opinię i ponownie docenić donice z plastiku.

Donice spełniają najwyższe standardy, zarówno pod względem wyjątkowej realizacji, jak i designu. Produkowane są one z włókna szklanego, czyli połączenia maty szklanej z żywicą poliestrową. Taka kompozycja znacząco wpływa nie tylko na wytrzymałość, ale też na wyjątkowy wygląd donic.

Duże znaczenie, szczególnie dla ogrodowych doniczek, ma zastosowana w nich żywica poliestrowa. Żywica ta zapewnia odporność donic na nawet najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne. Ponadto sprawia, że donice z włókna szklanego posiadają doskonałe właściwości mechaniczne i elektroizolacyjne. Elastyczna mata szklana, użyta podczas produkcji donic, pozwala na stworzenie zróżnicowanych egzemplarzy. Taka technologia wykonania sprawiła również, że donice z plastiku do ogródka są wytrzymałe na działanie opadów atmosferycznych i niskich temperatur. Donice z plastiku pozwolą nam wyeksponować ulubioną roślinność na werandzie, balkonie czy w aranżacjach ogrodowych.

Duże donice i nowoczesna aranżacja ogrodu

Ogród może być miejscem, gdzie koncentruje się życie wszystkich domowników. Zwłaszcza wiosną i latem, kiedy pogoda zachęca do spędzania czasu na zewnątrz. Jego urządzenie powinno być więc starannie przemyślane. Aranżacje powinny nie tylko odzwierciedlać Twój styl, czy sposób w jaki urządzony jest dom, ale też czynić to miejsce przyjaznym i praktycznym. Zbyt wymyślne czy skomplikowane elementy mogą sprawić, że straci on zupełnie wartość użytkową, a pozostanie jedynie ozdobą. Jak zadbać, aby as zieleni  był piękny, jeśli nie planujemy zatrudniać profesjonalnego projektanta? Skoro urządzając wnętrze posiłkujemy się stronami czy magazynami pokazującymi gotowe style, nie ma powodu, aby nie zrobić tego samego zajmując się ogródkiem.

W dowolnym kolorze

Donice z plastiku wysokie oraz niskie przeznaczone do wykorzystania w ogrodzie, na werandzie i wnęce balkonowej wykonujemy z ogromną starannością. Na życzenie klienta malujemy je na dowolną barwę dostępny w palecie RAL. W ten sposób jesteśmy w stanie zaproponować produkt, który będzie spełniał oczekiwania najbardziej wymagających klientów pod względem zarówno klasy, jak również estetyki. Doniczki z sztucznego tworzywa mogą być również upiększeniem mieszkań, świetnie prezentują się w nowatorskich salonach i pomieszczeniach wyróżniających się szczególną elegancją. Dedykowane są klientom prywatnym oraz firmom do sekretariatu bądź restauracji.

Wymiar praktyczny doniczek z plastiku

Warto pamiętać, że ciepła pora – niestety – w pewnym momencie się kończy. Dlatego wybierajmy doniczki ogrodowe z plastiku, które posłużą nam dłużej niż przez jeden sezon, a zimą będą mogły ozdobić taras czy werandę. Donice ogrodowe z sztucznego tworzywa świetnie sprawdzą się w zimowej aranżacji, jeśli wetkniemy w nie kilka jodłowych gałązek lub zdecydujemy się zasadzić niewielkie drzewko iglaste. Dzięki zakupowi dodatków z doskonałej jakości materiałów, będziemy w stanie cieszyć się nimi przez cały rok.

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy krzykliwe barwy modne w tym sezonie do nas przemawiają, warto posłuchać własnego gustu i zdecydować się na mniej ekstrawaganckie, ale z pewnością bardziej praktyczne barwy. Dobrym pomysłem jest zaplanowanie z wyprzedzeniem, jakie rośliny będziemy chcieli zasadzić. W zależności od tego, wybierzmy takie donice, które będą miały odpowiedni rozmiar. Waga i wielkość rośliny oraz jej systemu korzeniowego nie będzie tu bez znaczenia, jeśli chcemy żeby donica była stabilna. Dostępne są donice z warstwą ocieplenia, co jest istotne w przypadku pozostawania roślinności na zewnątrz w okresie przymrozków.

Bez względu na to na jaką aranżację ostatecznie się zdecydujemy, warto żeby odzwierciedlała własny styl i dawała poczucie komfortu. Niech flora w pięknych donicach, posadzone dookoła są główną dekoracją, a praktyczne dodatki pełnią rolę dopełnienie. To sprawi, że ogródek przekształci się w przedłużenie domu.

Doniczka ogrodowa z plastiku – zewnętrzne

Donice z włókna szklanego stanowią doskonałe uzupełnienie aranżacji zaplanowanych w parkach. Są one niezwykle odporne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych takich jak promienie słoneczne, deszcz, śnieg czy mróz. Donice z sztucznego tworzywa mogą być ustawione zarówno na werandzie i loży balkonowej, jak i bezpośrednio na terenach zielonych. Są oferowane w wielu różnych wymiarach oraz we wszystkich barwach palety RAL. Pozwala to na doskonałe dopasowanie produktu do potrzeb i gustu klienta. Kupując donice z włókna szklanego, otrzymują Państwo produkt doskonałej jakości produkt, całkowicie niewrażliwy na korozję. Dzięki temu utrzymuje on swój estetyczny wygląd przez długie lata, stanowiąc trwałą i stylową ozdobę każdego przydomowego zielonego zakątka i wnęce balkonowej. Donice są stabilne, a kiedy są wypełnione ziemią dość ciężkie. Jest to ważne dla donic, które znajdują się w przestrzeni zewnętrznej. Zabezpiecza je to przed mocnym wiatrem. Nie trzeba się też martwić, że w trakcie zabaw dzieci czy zwierząt donice zostaną niechcąco przewrócone.

Donice z włókna szklanego przed budynkiem

Oryginalność i prostota to dwie cechy, które są najbardziej pożądane w ogródkach. Ale jak osiągnąć dwie te cechy na raz? I jak dodać do tego jeszcze funkcjonalność? Najpraktyczniejszym rozwiązaniem będą donice z plastiku. Są one bardzo trwałe i niezawodne. Nie niszczą się pod wpływem złych warunków pogodowych. Nie ulegną również uszkodzeniu przy przewróceniu przez wiatr czy podczas gradu. Jako główny składnik dekoracyjny świetnie posłużą duże doniczki z włókna szklanego. Dzięki olbrzymiemu wyborowi barw i wymiarów z pewnością wyszukać coś dogodnego dla siebie. Jeśli natomiast szukasz subtelnej dekoracji, które jedynie wykończy wystrój, możesz zdecydować się na małe donice. Przy wejściu do budynku świetnie sprawdzą się ogromne donice z plastiku.

Donice plastikowe tarasowe

Żywa flora jest świetnym uzupełnieniem przy aranżacji ładnego tarasu, czy balkoniku. W przeciwieństwie do ogródków mamy tu jednak ograniczone możliwości co do ich ustawienia. Rozwiązaniem są odpowiednie donice okrągłe, które zgrabnie wpasują się nawet w małą przestrzeń balkonu. Te wykonane z włókna szklanego cechują się przyjemnym dla oka wyglądem oraz są lekkie i łatwe w przygotowaniu. Dzięki tym cechom donice tarasowe są doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą mieć własny mini ogródek na werandzie. Dzięki dostępnym gabarytom można w nich hodować także niewielkie drzewa. Kwadratowe donice z plastiku pozwolą na dużą dowolność w doborze roślinności i ich rozmieszczenia na werandzie. Dzięki nim nawet na znacznym piętrze będzie można obcować z naturą. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości doniczek plastikowych, które doskonale wpasują się do ozdobienia przestrzeni tarasu.

Donice z włókna szklanego dla firm- wybierz pasujący model

Estetyka pokoju pracy jest jedną z podstawowych wizytówek firmy. Niezależnie od tego, czy sekretariat mieści się w biurowcu, czy też zajmuje oddzielny budynek, warto zwrócić uwagę na wygląd wnętrza.. Znakomitą ideą jest aranżacja donic z żywą roślinnością. Wprowadzają one przyjemną atmosferę i pozwalają odpocząć oczom. Wykorzystując donice z włókna szklanego można zadbać o odpowiedni prestiż siedziby swojej firmy. Pracownicy docenią je w wystroju części wspólnych i rekreacyjnych. Ustawiając doniczki z sztucznego tworzywa w zamkniętym pomieszczeniu można posadzić nawet niewielkie drzewa. Dzięki wykorzystaniu lekkich materiałów donica może być przestawiana w zależności od potrzeb. Doniczki z tworzywa sztucznego mogą służyć również jako osłonki, dzięki czemu ozdobią każde biuro. O zamiarze użycia donicy jako osłonki należy poinformować nas na etapie składania zamówienia. Wtedy wykonamy donice bez otworów odpływowych, gdyż w wersji standardowej wszystkie wzory je posiadają.

InspiracjeProstym i stosunkowo szybkim sposobem na nadanie ogródkowi charakteru, jest zrobienie tego za pomocą dodatków. Odpowiednie meble oraz lampki ogrodowe potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat. Wciąż jednak, w ogródku musi chodzić głownie o roślinność. Każda donica z włókna szklanego daje ogromne możliwości aranżacyjne dzięki dostępności w szerokiej gamie kolorystycznej. Wystarczy dobrać odpowiednią roślinność i kilka klasycznych donic, które razem będą tworzyły gotową aranżację. Możemy je zmieniać w zależności od sezonu. Warto więc tak dobrać barwę donicy, aby pasował do wszystkich ulubionych kwiatów. Dobrze się tu sprawdzają różne odcienie uniwersalnych kolorów jak biały, szary czy czarny. Na lato pasować będą kolorowe lilie, ogniście czerwony krwawnik czy purpurowe hortensje. Jesienią z kolei warto posadzić w nich wrzosy czy oszałamiająco pachnącą lawendę. Zawsze dobrym wyborem będą krzewy zimozielone jak bukszpan czy laurowiśnia. Wybierając powierzchnię matową lub półmatową warto dopasować ją do pozostałych detali wykończenia przestrzeni.