Taras z donicami betonowymi 

donica betonowa model hydra na tarasie

Dużo osób decyduje się na taras z donicami betonowymi. Dlaczego warto wybrać właśnie te elementy małej architektury? M.in. są one bardzo eleganckie i uniwersalne. Dodatkowo solidne, odporne i wytrzymałe. Materiał z jakiego stworzona jest donica ma wiele zalet dzięki którym donica może być w zimie na zewnątrz. Donice betonowe dzięki swoim zaletą mogą Jakie donice na taras wybrać, aby kompozycja była wyjątkowo piękna? Ile ewentualnie kupić takich produktów? Na jakie kwestie (związane z tym tematem) należy zaś uważać?

Dlaczego warto mieć betonowe donice na tarasie?

Taras z donicami betonowymi to coraz powszechniejsze zjawisko. Dlaczego warto mieć takie produkty? Porządna betonowa donica cechuje się m.in. wyjątkowym pięknem. Te elementy małej architektury są starannie wykonywane przez profesjonalistów, którzy bazują na swojej wiedzy, doświadczeniu i stosują jedynie sprawdzone materiały (chodzi o beton architektoniczny lub ultra-wysokowytrzymały UHPC). Dodatkowo betonowe donice wyróżniają się uniwersalnością. Nie ma zatem przeszkód, aby dopasować je do stylów nowoczesnych, czy klasyki w najlepszym wydaniu. Dzięki temu możesz np. swobodnie posiadać taras skandynawski itd. Wiele osób docenia betonowe donice za praktyczność w aspekcie zastosowania. Przeważnie elementy małej architektury typu donice są używane do sadzenia w nich rozmaitych roślinek. Nie ma jednak przeszkód, aby przy ich pomocy np. wyznaczyć strefy na terenie konkretnego tarasu (szczególnie jak jest on relatywnie duży), czy zapewnić sobie więcej prywatności (poprzez umieszczenie dużych donic obok siebie; w jednej linii).

Oto kilka przykładów 

Donica betonowa Geraldo 92000 x 400 x h:400 [mm]
Donica betonowa Geraldo 41200 x 400 x h:400 [mm]
Donica betonowa Geraldo 11000 x 300 x h:800 [mm]

Zobacz wszystkie donice betonowe tarasowe

Kolory donic betonowych na taras?

W naszej ofercie znajdziesz donice betonowe na taras aż w trzech wersjach kolorystycznych: w klasycznej bieli, w antracytowej szarości oraz głębokiej czerni. Każdy z tych kolorów to klasyka ponadczasowej elegancji, która świetnie prezentuje się na każdym tle. Z tego względu nasze donice z betonu doskonale wyglądają zarówno na tle w barwie naturalnego drewna, jak i jaskrawej terakoty.  Faktura donic z betonu sprawia, że bardzo dobrze wyglądają na tle gładkich i chropowatych ścian oraz ścian z wzorami geometrycznymi.

donice z wysokowartościowego betonu UHPC
donice z wysokowartościowego betonu UHPC

Dlaczego betonowe donice mogą być umieszczone na tarasie nawet w zimie?

Taras z donicami betonowymi świetnie prezentuje się przez cały rok kalendarzowy – nawet w zimie. Dlaczego jest to możliwe? Betonowe donice mogą być umieszczone w takich miejscach (w czasie trwania zimowych miesięcy), ponieważ są bardzo odporne i solidne. Warto zaznaczyć, że te elementy małej architektury są wykonywane z porządnych komponentów (chodzi o beton architektoniczny i ultra-wysokowytrzymały UHPC). Na skutek tego betonowe donice są mrozoodporne, a nawet relatywnie niskie temperatury czy opady atmosferyczne nie są im straszne. Porządne donice betonowe ogrodowe, tarasowe, balkonowe itd. są bardzo stabilne. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że przewrócą się one np. na skutek silniejszych podmuchów wiatru. Dodatkowo opisywane elementy są odporne, jeśli chodzi o promieniowanie UV. Cechuje je również wysoka wytrzymałość na zadrapania czy pęknięcia. Co ważne, do dyspozycji zainteresowanych klientów są rozmaite donice. Można zatem swobodnie wybrać takie produkty, które będą maksymalnie ułatwiać np. samo sadzenie, późniejszą pielęgnację czy przesadzanie roślin itd. 

Jakie betonowe donice wybrać na taras?

Na jakie donice betonowe na taras się zdecydować? Należy wybrać takie elementy małej architektury, które będą odpowiednie pod kątem roślin. Stosowne gabaryty są niezbędne, aby można je było swobodnie zasadzić. Dzięki temu zapewnisz im również prawidłowy, szybki rozwój. Trzeba zatem sprawdzić, jakie są wymagania np. konkretnych kwiatków, a dopiero potem robić zakupy. Taras z donicami betonowymi powinien być także właściwie zaplanowany pod kątem wykorzystania dostępnej powierzchni. Jeśli ktoś ma relatywnie mało miejsca, to nie może decydować się na zbyt dużo takiego asortymentu, prawda? W czasie podejmowania decyzji zwracaj uwagę na zastosowany materiał (do wyboru masz produkty z betonu architektonicznego lub UHPC) i gabaryty (długość, szerokość i wysokość). Istotny jest także kształt. W sklepie internetowym WOF bez problemu może być kupiona donica betonowa prostokątna, kwadratowa, okrągła czy taka, która swoim wyglądem przypomina spodek. Te produkty można dopasować do rozmaitych aranżacji. M.in. dlatego że do wyboru są też rozmaite kolory. 

Betonowe donice na tarasie: na co uważać?

Taras z donicami betonowymi to marzenie wielu osób. Niestety, nie zawsze może być ono zrealizowane, a powodem jest waga tych elementów małej architektury. Trzeba wiedzieć, że betonowe donice są relatywnie ciężkie. Ma to swoje plusy (dzięki temu silny wiatr nie stanowi żadnej przeszkody) i minusy. Decydując się na konkretną liczbę tych produktów, trzeba zatem pamiętać o jednej kwestii. Musisz oszacować, czy ich masa (wraz z podłożem oraz zasadzonymi roślinami) nie będzie zbyt obciążająca dla tarasowej podłogi. Lepiej jest zatem kupić np. mniej betonowych donic lub zdecydować się na popularne imitacje (np. z włókna szklanego). Innym ciekawym wariantem jest ulokowanie donic betonowych nie na samym tarasie, ale przy nim. Tego zagadnienia nie można zaś bagatelizować, ponieważ zbyt duży sumaryczny ciężar stanowi zagrożenie dla donic, zasadzonych roślinek, samego tarasu i innych elementów wyposażenia. Przede wszystkim jednak dla domowników, czy zapraszanych gości.

Jak zabezpieczyć donice przed deszczem i wilgocią?

Jeśli chcesz ulokować donice na tarasie, który jest narażony na działanie deszczu lub wilgoci, to zastanów się nad odpowiednimi impregnatami. W ten sposób lepiej je zabezpieczysz. Jak już wiesz, porządne betonowe produkty są mrozoodporne. Nie gwarantuje to jednak na 100%, że sezon zimowy nie da im w kość. Aby zwiększyć ich odporność w czasie tego okresu, należy m.in. umieścić te elementy na przepuszczalnym podłożu.

Agenda
Zapytanie