JAK STWORZYĆ OGRÓD W DONICY?

duże donice - jak stworzyć ogród w pojemniku

Budować ogród można w różny sposób. W artykule zostanie wyjaśniony pomysł aranżacji posługującej się pojemnikami. Szczególną rolę odegrają w analizie duże donice. Ogrodnictwo miniaturowe zdobywa coraz większą grupę zwolenników, ponieważ nawet największy amator poradzi sobie ze stworzeniem fantastycznej, ekologicznej strefy.

zalety posiadania ogrodu w DUŻEJ DONICY

  • do stworzenia miniogrodu potrzebujesz niewielkiego zużycia miejsca;
  • duże donice ogrodowe wyposażone w różne pozycje kwiatowe potrafią urozmaicić każde pomieszczenie i nadać mu indywidualnego charakteru;
  • donice ogrodowe spotkasz w formacie samopodlewającym, dlatego ogród będzie zarządzał się właściwie samodzielnie;
  • jeżeli masz niezbyt ciekawą glebę lub nic nie rośnie na zewnątrz wtedy donice to jedyne racjonalne rozwiązanie. Można je idealnie skomponować z ogólnym tłem małej architektury;
  • Im więcej zieleni w otoczeniu człowieka, tym lepsza filtracja powietrza;
  • Ogród w pojemnikach możesz wystawić na zewnątrz i w razie potrzeby wstawić do mieszkania, aby nie zniszczyć roślin przez krytyczne warunki atmosferyczne.

Dlaczego ogród w pojemniku?

Ogrody w pojemnikach mogą stać, wisieć, a także zostać przyczepione za pośrednictwem magnesów do ścian zamiast np. obrazów. Takie podejście wymaga jednak dotarcia do innowacyjnej oferty. Kompozycja małego ogrodu w pojemniku musi być jednolita. Jeżeli wybierasz donice duże drewniane zadbaj, aby w ich pobliżu nie znalazły się elementy psujące naturalne proporcje. Nie przesadzaj z kolorystyką. Lepiej mniej barw, ale piękniejszych. Unikaj krzewów, niewielkich drzewek, bylin wieloletnich, bo są trudne w pielęgnacji.

Donica betonowa Pietro1265 x h:840[mm]
Donica betonowa Hydra 31200 x h:1000[mm]
Donica betonowa Hydra 21200 x h:800[mm]
Donica betonowa Hydra 1800 x h:700[mm]

Gdzie stworzyć ogród w pojemnikach?

Donice duże współgrają z tarasami, trawnikami, miejscami gdzie nie przyjmują się normalnie wybrane sadzonki, schody wejściowe, podjazdy, skarpy. Co interesujące donice skonstruowane z lekkich kompozycji materiałowych łatwo przesuniesz, a tym samym przekształcisz wystrój dowolnej powierzchni w każdej chwili.

Wykorzystaj możliwości ogrodnictwa

Ogród w pojemniku to pewność optymalnego rozkwitu, bo nie korzystasz ze zwykłej ziemi, lecz tej specjalnie spreparowanej, z dużą ilością składników odżywczych. Nasze donice pomagają skonstruować ciekawe profile roślinności.

Duże modele z naszej oferty

Agenda
Zapytanie