DONICE W OGRODZIE INDUSTRIALNYM

Styl industrialny w ogrodzie

Industrialny sposób na wystrój wnętrz kojarzy się nam z eksponowaniem elementów surowych, związanych z przemysłowym charakterem zamieszkiwania. Trend loftowy we wnętrzach to przede wszystkim beton, cegła, surowe drewno, użyte w wykończeniu oraz jako dekoracje. W nieruchomościach nie brakuje również widocznego okablowania lub elementów instalacji wentylacyjnej. Wszystko w wersji minimum, dopasowane tak doskonale, że prezentuje się gustownie i nowocześnie. Najlepiej prezentują się tu donice ze stali corten które najlepiej pasują do takich aranżacji. Jak przenieść styl industrialny do ogrodu. Czy można mówić o czymś takim, jak ogród industrialny?

Donica ze stali corten Cecilia 182000 x 500 x h:705 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 172000 x 500 x h:605 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 162000 x 500 x h:505 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 151800 x 800 x h:705 [mm]

Ogród w stylu loftowym – jak rozpocząć planowanie?

Z jednej strony można by spojrzeć wykluczająco na kwestię roślinności i stylu industrialnego. Czy ogród industrialny to całość, tworząca minimalistyczną koncepcję, czy też ogród, zaplanowany już wcześniej, w którym znajdziemy industrialne dodatki do ogrodu? Własny ogród, tworzony od podstaw, będący częścią nieruchomości, urządzonej w stylu loftowym, może być przedłużeniem przestrzeni w tonie miejskim, przemysłowym, jednak z domieszką zieleni. Ogród w stylu loftowym to przestrzeń, pokryta równo przystrzyżonym trawnikiem oraz niewiele roślin zielonych, niekwitnących, umieszczonych w ściśle zaplanowany sposób. Geometryczne kształty oraz dekoracje do ogrodu w stylu industrialnym stworzą doskonały obraz nowoczesnego miejsca, idealnego do popołudniowego wypoczynku. Gustownie prezentują się donice ogrodowe, imitujące beton lub stal. Donice z cortenu, wyglądające jakby pokryła je rdza doskonale zharmonizują się z metalem i cegłą w dodatkach, meblach oraz ogrodzeniu.

Dodatki do ogrodu nadające charakter

Loftowe dodatki do ogrodu znakomicie tworzą industrialny klimat. Warto pamiętać, że tworząc koncepcję loftowej przestrzeni, dodatków nie może być za dużo. Minimalizm dotyczy jednak ilości, ale nie wielkości. Jeżeli nasz ogród jest dużego rozmiaru, warto zastosować duże donice ogrodowe. Nie tylko podkreślą one styl loftowy, ale też zostaną praktycznie wykorzystane do oddzielenia poszczególnych części ogrodu. Designerskie donice można użyć do zasłonięcia przestrzeni prywatnej przed wścibskimi spojrzeniami. Ogród industrialny może zostać ogrodzony tradycyjnie lub z wykorzystaniem pasujących do charakteru całej posesji, elementów betonowych lub cegły. Świetnie sprawdzą się również gabiony, które porośnięte pnączem doskonale wzmocnią industrialny klimat. Co jeśli jednak mamy mały ogród, lub nie mamy na niego miejsca w ogóle, a zależy nam na choć małej ilości zieleni? Wystarczy, że wyniesiemy donice na zewnątrz, aby stworzyć chociaż namiastkę ogrodu. Z pomocą nam przyjdą nowoczesne donice tarasowe o surowym przemysłowym wyglądzie.

Jak zaprojektować ogród by miał styl industrialny?

Rośliny w ogrodzie loftowym nie powinny być dobrane pod kątem różnorodności i obfitego kwitnienia. Najlepiej, gdyby udało się wprowadzić monotematyczność, stosując jeden gatunek roślin poza ekspozycją trawnika. Jeśli rośliny są niekwitnące, mogą zostać połączone w pasującą do siebie i swoich potrzeb grupę roślin. Grupy te mogą być w różnych odcieniach zieleni, różnej wielkości, a także w różnych kształtach. Proszę pamiętać, że w ogrodzie industrialnym nie możemy pozwolić sobie na więcej tego typu, roślinnych dekoracji. Ścieżka w ogrodzie loftowym? Doskonale sprawdzi się, ułożona z drewnianych elementów lub płaskich kamieni, tworząc prosty kształt. Meble w ogrodzie industrialnym powinny również być minimalistyczne. Świetnie sprawdzą się meble wykonane z palet lub rattanowe, nowoczesne meble, wykazujące się minimalistyczną stylistyką. Warto zadbać o oświetlenie ogrodu modnymi, podwieszanymi lampkami o wyglądzie żarówek. Doskonale prezentują się drewniane lub metalowe latarnie, które znakomicie sprawdzą się na tarasie oraz przed wejściem do domu.

Ogród w stylu industrialnym wymaga dbałości o jego nienaganny wygląd. Regularne prace pomogą cieszyć się efektem minimalizmu i miejskiego charakteru.

Donice w stylu industrialnym

Agenda
Zapytanie