Ozdoby z cortenu do ogrodu

Ozdoby z cortenu do ogrodu

Stal corten to materiał bardzo uniwersalny. Można z niego tworzyć nie tylko donice corten, ale także figurki przypominające ludzi, zwierzęta i rośliny. Coraz więcej osób decyduje się (w okresie świątecznym) na choinki zrealizowane z odpowiednim rozmachem z tego komponentu. Niektórzy wykonują zaś całe ogrodzenia ze stali corten, które świetnie się prezentują i są bardzo wytrzymałe. Sprawdź poniżej, jakie produkty z tego materiału zastosować w ogrodzie i jak wkomponować je do danej aranżacji.

Donica ze stali corten Cubi 201500 x 300 x h:800 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 141500 x 500 x h:705 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 101000 x 500 x h:605 [mm]

Donice wykonane ze stali corten

Donice corten cechują się atrakcyjnym, rdzawym kolorem. Dodatkowo są bardzo odporne. Na opady atmosferyczne, promieniowanie UV, czy niskie temperatury. Dzięki temu pasują do rozmaitych ogrodów. Klasycznych, a także tych urządzonych w nowoczesnym stylu. Jest to możliwe, ponieważ Klienci mają duże pole do manewru, jeśli chodzi o wybór. Jakie kwestie są ważne w czasie zakupów? Chodzi o wagę. Tak samo, jak o gabaryty. Niektórzy decydują się na duże donice do ogrodu, a inni na nieco mniejsze. Można je wybierać pod kątem długości, szerokości i wysokości. Duże donice corten sprawdzają się w przypadku uprawiania roślin, które wymagają sporej przestrzeni do optymalnego rozwoju. Te produkty są jednak o wiele bardziej uniwersalne. Np. możesz zastosować donice xxl do wyznaczania poszczególnych stref na terenie konkretnego ogrodu. Największe produkty pełnią czasami funkcję… parawanu. Dzięki nim można zapewnić sobie o wiele więcej prywatności. Wysokie donice corten mogą być także selekcjonowane pod kątem kształtów, czy zastosowanej podstawy.

Sylwetki ludzi i zwierząt

Jakie inne ozdoby ze stali corten można zastosować w ogrodzie? Chodzi m.in. o sylwetki przypominające ludzi i zwierzęta. Zainteresowane tym tematem osoby mogą skorzystać z bogatej palety oferowanych usług. Jakich zasad trzymać się w czasie komponowania konkretnej aranżacji? Masz już wybrane donice corten? Warto dopasować do nich tego typu rzeźby i figurki. M.in. pod kątem przestrzeni, która jeszcze nie jest zagospodarowana. Nie należy przesadzać z zakupami, ponieważ później cała aranżacja będzie przez to przytłoczona. Zastanów się także nad odpowiednim miejscem. Sylwetki przypominające dzieci mogą być umieszczone np. obok wydzielonej strefy do zabawy. Dzięki temu pociechy będą wiedzieć, gdzie rozkładać swoje zabawki itp. Jeśli chodzi o sylwetki zwierząt, to do wyboru są m.in. postacie przypominające motyle, czaple, żurawie itd. Należy selekcjonować te figurki pod kątem wagi, gabarytów i konkretnego motywu. Np. fajne połączenie stanowią sylwetki żurawia i czapli (to nawiązanie do wiersza Jana Brzechwy).

Imitacje roślin ze stali corten

Z tego materiału wykonywane są także imitacje różnych roślin. Jeśli chcesz kupić takie produkty z cortenu, to należy kierować się przede wszystkim wagą, rozmiarami i dopasowaniem do danej aranżacji. Ciężar ma znaczenie m.in. pod kątem prac pielęgnacyjnych i porządkowych. Tak samo, jak podstawowe rozmiary. Dopasowanie do konkretnej kompozycji powinno uwzględniać m.in. ilość wolnego miejsca. Ważne jest także dobranie sylwetek roślin do danego motywu. Np. obok grządek możesz umieścić konstrukcje przypominające swoim wyglądem róże, paprocie, czy hibiskusy itp. Takie ozdoby również mogą służyć do wydzielania poszczególnych stref. Aby to było możliwe, należy wybrać kilka sztuk danego asortymentu i ustawić je obok siebie.

Choinka ze stali corten

Stal corten w ogrodzie sprawdza się przez cały rok kalendarzowy. Coraz więcej osób wybiera z szerokiej oferty choinki wykonane z tego materiału. Warto zaznaczyć, że stal corten jest bardzo wytrzymała. Nie są jej straszne np. niekorzystne warunki atmosferyczne. Z tego powodu np. donice corten są odporne na różne opady, silne podmuchy wiatru, czy nawet bardzo niskie temperatury (w tym mrozy). Podobne właściwości mają inne produkty z tej kategorii. Coraz częściej w polskich ogrodach znajduje się miejsce dla choinek zrealizowanych przy użyciu tego komponentu. Jest to szczególnie ciekawe rozwiązanie w czasie trwania okresu świątecznego. O wrażenia wizualne warto zaś dbać nie tylko wiosną, czy latem, ale przez cały rok kalendarzowy. Czym kierować się wybierając choinki ze stali corten? Na pewno ważne są waga oraz gabaryty. Musisz sprawdzić te parametry, aby dopasować produkt do Twojego ogrodu i konkretnej aranżacji. Co ważne, możesz zdecydować się np. na jedną dużą choinkę lub kilka mniejszych.

Ogrodzenia ze stali corten

Ogrodzenia ze stali corten nie tylko świetnie się prezentują. Dodatkowo to inwestycja na bardzo długie lata, ponieważ ten materiał jest niezwykle wytrzymały. Z takich właściwości, jak odporność na opady atmosferyczne, czy mrozy można korzystać na większą skalę. Rdzawy kolor jest jedyny w swoim rodzaju. Ta atrakcyjna barwa pasuje do rozmaitych aranżacji. Ogrodzenia ze stali corten są nie tylko stylowe, bardzo odporne i solidne. Zapewniają także odpowiednią dawkę prywatności. Co ważne, ten materiał nie jest czasochłonny w kontekście pielęgnacji. To oznacza natomiast sporą oszczędność czasu – bez obaw o kwestie wizualne. Warto zatem mieć na uwadze nie tylko donice ze stali corten, ale także inne możliwości.

Agenda
Zapytanie