OGRODY PRZYDOMOWE – INSPIRACJE

Ogród przydomowy

Urządzanie ogrodów przydomowych

Ogrody przydomowe to wizytówka każdego właściciela. Zwykle jest to niewielka przestrzeń jednak można ją zagospodarować w bardzo ciekawy sposób przy dość małym wkładzie finansowym. Aby aranżacja ogrody zachwycała warto ją wcześniej dokładnie przemyśleć i zaprojektować.Możesz także skorzystać z porad specjalistów lub bezpośrednio poprosić ich o pomoc w stworzeniu swojego idealnego ogrodu.

Ogrody przydomowe – pomysły na aranżacje

Ogrody przydomowe są doskonałym sposobem na stworzenie pięknego otoczenia i zapewnienie sobie relaksu w ciszy. Możliwości aranżacji jest bardzo wiele: od zaaranżowania miejsca do siedzenia, poprzez sadzenie roślin, aż po tworzenie oczek wodnych czy instalowanie fontann. Jak więc skutecznie i atrakcyjnie urządzić swój ogród? Jeśli masz większą przestrzeń, to możesz zaprojektować bardziej złożony projekt, ale jeśli Twój ogród jest niewielki, powinieneś postawić na minimalistyczne aranżacje. Zadbane i ciekawe ogrody wprowadzają lepszy nastrój i cieszą oko. Oprócz roślin bardzo ważne są wszelkie dodatki takie jak donice corten, ogrodzenie oraz oświetlenie. Wszystko powinno być spójne ze stylem, w którym urządzony jest dom i taras.

W przypadku małych ogrodów bardzo ważne są wszelkie detale. Warto sięgnąć po doniczki dekoracyjne, ciekawym pomysłem są doniczki z włókna szklanego, które są bardzo efektowne i wytrzymałe. Można w nich zasadzić wiele rodzajów pięknych i zachwycających roślin.  Można zdecydować się na kwiaty, które nie zimują na zewnątrz i trzeba je przenieść do ciepłego pomieszczenia. Jednak donice plastikowe wykonane z włókna szklanego i inne doniczki dekoracyjne z powodzeniem mogą zimować w ogrodzie z uwagi na swoją odporność na śnieg i mróz.

Ważne jest także zadbanie o odpowiednie meble ogrodowe, które umożliwią odpoczynek w cieniu wielkich drzew. W ich otoczeniu warto umieścić grill i inne elementy typowe dla miejsca do relaksu. Jeżeli w domu mieszkają dzieci obowiązkowym elementem ogrodu jest kącik do zabaw. Wystarczy huśtawka, zjeżdżalnia i piaskownica oraz miejsce na basen i ogród stanie się miejscem fantastycznej zabawy.Dzięki odpowiedniemu planowaniu możesz stworzyć piękny i praktyczny ogród marzeń bez ponoszenia zbyt dużych kosztów.

Wybór roślin do przydomowego ogródka

Wybierając rośliny, które będą zasadzone w małych, przydomowych ogrodach warto pamiętać o:

  1. doborze odpowiednich gatunków, tak aby stworzyć ciekawe kompozycje,
  2. zdecydowaniu na rośliny, które charakteryzują się drobnymi listkami i małymi, nie przytłaczającymi kwiatami,
  3. aby optycznie powiększyć teren ogrodu warto bliżej domu zasadzić większe rośliny o dużych liściach, a mniejsze na końcach,
  4. wyborze roślin, które znacznie się od siebie różnią, mają inny kolor, fakturę i wielkość,
  5. miniaturki drzew to dobre rozwiązanie do niezbyt dużych przestrzeni,
  6. zdecydowaniu się na pnącza, nie potrzebują one dużej ilości miejsca, a tworzą piękny, tajemniczy efekt.

Ogrody przydomowe dodatkowe elementy

Jeżeli są takie możliwości warto pomyśleć o dodatkowych elementach, które znacznie zwiększą efektowność ogrodu. Przede wszystkim dobrze sprawdzają się wszelkie oczka wodna. Można także postawić na kamienne schodki i uliczki. Ciekawym rozwiązaniem są betonowe kule, które mogą urozmaicić nie jedną przestrzeń. Jeżeli nie ma tarasu, a jest dostatecznie dużo miejsca można pokusić się o postawienie altanki. Jest to wspaniały obiekt, który nie tylko pełni funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim jest idealnym miejscem na odpoczynek. Jak wspomniano powyżej nie można zapomnieć o lampach. Warto zdecydować się na oświetlenie, które działa dzięki wykorzystaniu energii słonecznej jak również na tradycyjne lampy i lampiony. Pozwoli to stworzyć niepowtarzalny klimat także porą wieczorowa i nocną. Lampki mogą być wiszące oraz wbijane do gleby.

Odpowiednio skomponowana roślinność i inne elementy dekoracyjne z pewnością pozwolą uzyskać zachwycający efekt.

Nasze donice do Twojego ogrodu przydomowego

Agenda
Zapytanie