Donice prostokątne aluminiowe - donica z aluminium

Donice przeznaczone są do aranżacji zarówno wewnątrz i na zewnątrz wielu miejsc, takich jak ogrody, tarasy, balkony, przestrzenie miejskie a także do biur. Z ich pomocą można w prosty sposób wprowadzić roślinność w miejsca, gdzie zazwyczaj ona nie występuje. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów dużych donic do ogrodu, np. donice aluminiowe. Donice pełnią istotną funkcję estetyczną, dodając elegancji i harmonii otoczeniu, jednocześnie zachowując swoją funkcjonalność. Wprowadzenie tych elementów do aranżacji przestrzeni z pewnością podniesie atrakcyjność miejsca, zarówno pod względem estetyki jak i praktyczności.

donice prostokątne aluminiowe w mieście

Donica aluminiowa Alessio 81400 x 1400 x h:800 [mm]
Donica aluminiowa Alessio 92300 x 500 x h:400 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 14900 x 400 x h:605 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 151000 x 400 x h:505 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 15 Mobile1000 x 400 x h:503 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 161000 x 500 x h:605 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 16 Mobile1000 x 500 x h:603 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 171200 x 500 x h:705 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 17 Mobile1200 x 500 x h:703 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 181200 x 600 x h:605 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 18 Mobile1200 x 600 x h:603 [mm]

Prostokątne donice aluminiowe malowane proszkowo

Doniczki prostokątne cieszą się dużą popularnością. Materiał jakim jest aluminium ma wiele zalet, takich jak odporność na warunki pogodowe i korozję, wytrzymałość oraz trwałość. Dzięki tym cechom donice wysokie metalowe mogą być z powodzeniem stosowane na zewnątrz, w ogrodach, na werandach i tarasach oraz w przestrzeni miejskiej. Dodatkowo blacha do produkcji donicy ma grubości 2 mm. Zaletą donic z aluminium jest ich niska waga, dlatego same w sobie nie są dużym obciążeniem dla stropów tarasów czy balkonów. Trzeba jednak pamiętać, że wypełnienie donicy jest dość ciężkie, dlatego w przypadku dużych modeli pojemników, sama ziemia będzie generować duże obciążenie. Wiele modeli dostępnych na rynku donic z aluminium ocieplane jest przy pomocy styropianu. Dzięki temu korzenie roślin są zabezpieczone przed mrozem oraz zbyt silnym nagrzewaniem donicy. Dodatkowo, doniczki aluminiowe nadają się do użytku na zewnątrz, dzięki czemu można je swobodnie umieszczać w ogrodach czy na tarasach przez cały rok. Każda łatwa w utrzymaniu donica wykonana z aluminium jest malowana proszkowo, co sprawia, że jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. Dodatkowo zapewnia również estetyczny wygląd donicy, nadając jej trwały i równomierny kolor.

Nowoczesne donice z aluminium w różnych rozmiarach

Donice aluminiowe mogą mieć różne kształty i rozmiary, idealne do wykorzystania na tarasach w zewnętrznych aranżacjach kwiatowych. Najbardziej popularnym kształtem donic są donice prostokątne. Dzięki swojemu uniwersalnemu kształtowi znajdują szerokie zastosowanie w aranżacji przestrzeni. Świetnie sprawdzą się zarówno na balkonach i tarasach, ogrodach, podwórkach oraz w przestrzeni miejskiej.
Zaletami donic aluminiowych jest stylowy wygląd, trwałość oraz wygoda użytkowania. Dostępne są w różnych rozmiarach, a ich standardowy kształt pozwala na swobodne rozmieszczenie w nich roślin. Jest to ważna cecha w przypadku planowania aranżacji przestrzeni. W prostokątnych doniczkach rośliny mają dużo miejsca na prawidłowy rozwój korzeni.

Przygotowanie stylowych donic aluminiowych do twojego ogrodu  i na taras

Duże aluminiowe donice o wysokiej jakości wykonania doskonale sprawdzą się do sadzenia w nich roślin, które normalnie można uprawiać jedynie w gruncie. Przy pomocy donic można wprowadzić rośliny na balkon, taras lub do wnętrza domu.

Zanim posadzi się rośliny w każdej donicy wykonanej z niezwykle trwałego i odpornego materiału, takiego jak aluminium, należy ja odpowiednio obciążyć kamieniami lub żwirkiem. Ma to za zadanie zapewnić pojemnikowi stabilność. Jest to szczególnie ważne w przypadku donic wykorzystywanych na zewnątrz, na które oddziałuje wiatr. Przygotowaną w ten sposób donice należy wyłożyć wodoszczelną folią, a na nią położyć glinę. Gdy pierwsze kroki zostały wykonane, można nasypać odpowiedniej, bogatej w składniki odżywcze ziemi oraz posadzić w niej rośliny.