DONICE ALUMINIOWE UPIĘKSZĄ WSZYSTKIE OGRODY

Donice ogrodowe aluminiowe XXL

Nowoczesność i botanika – idealna kompozycja

Nowoczesna donica aluminiowa to designerski dodatek. Połączenie roślinności i prostoty jest bardzo efektowne. Donice z aluminium nie potrzebują zdobień, ich dekoracją są rośliny. Prosta donica jest dopełnieniem zieleni, dzięki czemu jej walory prezentują się szczególnie pięknie. Z użyciem nowoczesnych donic z łatwością można więc stworzyć ogród marzeń.

Donica aluminiowa Apollo 211500 x 500 x h:905 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 201500 x 500 x h:705 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 181200 x 600 x h:605 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 161000 x 500 x h:605 [mm]

Donica aluminiowa – wyeksponuj zieleń

Nowoczesne donice umożliwiają wyeksponowanie różnorodnych roślin, nie przyćmiewając ich walorów. Jakie rośliny można zasadzić w takiej doniczce? Przepięknie prezentują się trawy ozdobne, pnącza, rośliny egzotyczne, drzewa ozdobne, okwiecone krzewy, zioła, a nawet bonsai.  Dzięki donicom, można zaaranżować ogród niezależnie od podłoża. Wystarczy wypełnić doniczkę ziemią dobraną do wymagań rośliny. Ważny jest także rozmiar donicy. Nasze donice aluminiowe są dostępne w rożnych długościach i szerokościach. Również głębokość ma duże znaczenie. Dzięki odpowiednim wymiarom można sadzić także krzewy i drzewa o rozłożystych korzeniach. Zapewnia to dowolność aranżacji: w ogrody w stylu włoskim, egzotycznym, ogrody nowoczesne czy rustykalne. Długie donice aluminiowe, donice wysokie, prostokątne lub okrągłe. Możliwości jest wiele! Wysokie i wąskie donice podkreślają piękno bylin, traw i innych roślin dekoracyjnych. Takie kompozycje widoczne są już z daleka. Długie donice aluminiowe pozwalają na wyeksponowanie kilku pięknie dobranych roślin.

Trwałość, funkcjonalność i niezwykła estetyka

Donice aluminiowe są niezwykle funkcjonalne. Wyróżnia je lekkość, trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Pomimo lekkości i niewielkiej grubości ścianek, donice są odporne na zarysowania i pogodę. Dodatkowo charakteryzuje je gładkość i połysk. Można je więc z łatwością oczyszczać wodą. Aluminium nie poddaje się procesom rdzewienia, dlatego jest materiałem idealnym do ogrodu. Doniczki z aluminium są także odporne na ogień. To trwały materiał, który mięknie w temperaturze 600 °C. Ulubioną roślinność można więc umieszczać nie tylko na tarasie czy balkonie. Donice pięknie prezentują się w pobliżu zestawów wypoczynkowych, ale także wzdłuż ogrodzenia, ścieżek oraz przy wejściu. Gleba, która nie pozwala na zasadzenie ulubionych roślin, nie jest więc przeszkodą. Wystarczy w tym miejscu postawić dużą donicę. Długie donice aluminiowe pięknie dopełniają pozostałą architekturę ogrodową. Można je umiejscowić przy altankach, ławkach, domkach gospodarczych. Kolejnym miejscem jest otoczenie basenu. Ten ekskluzywny dodatek, zasługuje na odpowiednie dekoracje.

Nie bez powodu donice aluminiowe są tak często wybierane przez projektantów ogrodów. To dodatek funkcjonalny, designerski i trwały. Dzięki takim dekoracjom, każdy może stworzyć swój wymarzony ogród. Ogrody zaaranżowane z użyciem donic aluminiowych to dobrze skomponowana całość. Z ich użyciem powstają niesamowite ogrody w stylu południowym i ogrody egzotyczne. To również doskonałe uzupełnienie ogrodu rustykalnego i minimalistycznego. Zwłaszcza nowoczesna, oszklona architektura stanowi piękne tło dla roślinności w donicach aluminiowych. Całość tworzy luksusową, zieloną oazę.

Przykładowe donice aluminiowe z naszej oferty

Agenda
Zapytanie