SPOSOBY WYKORZYSTANIA DONIC TARASOWYCH Z BETONU

donice betonowe nad wodą

Donice betonowe doskonale nadają się do hodowli różnego rodzaju roślin. Możesz w nich umieścić kwiaty, krzewy, czy nawet drzewa. Rośliny w betonowych donicach będą pięknie prezentować się na twoim tarasie i dodadzą mu naturalnego uroku. Piękny taras niczym z bajki? To Twoje marzenie? Co zrobić, aby było zrealizowane? Dużo osób wybiera stylowe donice tarasowe, które zostały starannie wykonane z betonu. Na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie dokonywania zakupów? Jak zaaranżować taras przy pomocy tych elementów małej architektury? Z poniższego poradnika dowiesz się także więcej na temat pielęgnacji takich produktów. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Donica betonowa Rebecca660 x h:665[mm]
Donica betonowa Geraldo 11000 x 300 x h:800 [mm]
Donica betonowa Tommaso1000 x h:600[mm]

Na co uważać wybierając donice na taras?

Od czasu do czasu odwiedzasz członków rodziny, czy znajomych? Coraz częściej dostrzegasz, że osoby z Twojego bliskiego otoczenia posiadają donice na taras betonowe? Nie powinno to zaskakiwać. Nowoczesny taras z donicami betonowymi wygląda zjawiskowo. Te elementy małej architektury są zaś nie tylko i wyłącznie zwykłymi pojemnikami na rośliny. Nie ma przeszkód, by przy ich pomocy stworzyć np. parawany i zapewnić sobie więcej prywatności. Brzmi super, prawda? Aby to było możliwe, trzeba wybrać odpowiednie donice tarasowe. W trakcie podejmowania wiążących decyzji musisz uważać na dość sporą masę tych produktów. To w połączeniu z podłożem i umieszczoną rośliną może dać sumarycznie spory ciężar. Taki, który będzie np. zbyt obciążający dla podłogi znajdującej się na tarasie… Jeśli zatem chcesz wybrać te elementy małej architektury, to trzeba się nad tym dobrze zastanowić. Nie zaszkodzi skonsultować się z fachowcami (mogą to być np. inspektorzy budowlani). Po to, by zbyt mocno nie obciążyć danej podłogi.

Donice na taras: jak dużo ich tam ulokować?

Już nie możesz się doczekać, aż wprowadzisz na taras więcej roślinności? Trzeba zatem wybrać odpowiednie produkty. Bardzo podobają Ci się duże donice betonowe na taras? Jak już wiesz, te elementy małej architektury nie mogą stanowić zbyt dużego obciążenia dla podłogi. Jest to bardzo ważne zagadnienie, które trzeba wziąć pod uwagę w trakcie robienia zakupów. Szczególnie jak masz zamiar ulokować na tarasie więcej niż jedną donicę. Wybór dotyczący liczby takich elementów powinien być również zależny od powierzchni konkretnego miejsca. Jeśli taras jest relatywnie mały, to wówczas jedna, góra dwie donice mogą okazać się w zupełności wystarczające. Dzięki nim to pomieszczenie nabierze nowego blasku, a domownicy będą mogli cieszyć się z pięknych roślin. Jak taras jest stosunkowo duży, to Klienci mają o wiele większe pole do manewru. Warto zastanowić się nad tym, jaka liczba tych produktów jest odpowiednia. Aby taras stał się uroczym miejscem, gdzie każdy będzie chciał przebywać.

Dopasuj donice do wymarzonej aranżacji!

Zamierzasz niedługo kupić donice betonowe? Taras to miejsce, gdzie dobrze dopasowane elementy małej architektury bardzo szybko się odnajdą. Dużo tutaj jednak zależy od Klienta i jego decyzji. Na samym początku warto zastanowić się, jaka aranżacja Cię interesuje. Należy tutaj uwzględnić m.in. rodzaj zastosowanej roślinności. Generalnie betonowe donice tarasowe są uniwersalne. Mogą być zatem zastosowane do kompozycji nowoczesnych i bardziej klasycznych. Jeśli chodzi o rośliny, to są one bardziej wymagające. Niektóre potrzebują np. sporo miejsca do prawidłowego rozwoju. W związku z tym należy zdecydować się na duże donice (z betonu) na taras. Profesjonalny sklep internetowy oferuje nie tylko różne rodzaje głównego materiału (architektoniczny lub wysokowartościowy – UHPC). Nie ma żadnego kłopotu, aby selekcjonować te produkty pod względem rozmiarów. Do wyboru są produkty różniące się wysokością, czy średnicą. Dobrze byłoby zastanowić się także nad kształtem, kolorem i ewentualnie przydatnymi dodatkami w postaci nóżek (aby ułatwić sobie np. prace porządkowe).

Donica betonowa Rebecca660 x h:665[mm]
Donica betonowa Hydra 1800 x h:700[mm]
Donica betonowa Davide 3600 x 600 x h:600 [mm]

Donice na taras: czy pielęgnacja jest czasochłonna?

Nie ukrywasz, że trochę się tego obawiasz? Marzysz o pięknym ogrodzie, aczkolwiek jednocześnie dość sporo pracujesz i boisz się, że nie starczy Ci czasu, aby wszystko „ogarnąć” na tej płaszczyźnie? Na szczęście betonowe donice na taras to opcja właśnie dla takich pracusiów, jak Ty! W naszym sklepie internetowym oferujemy wyłącznie dobrej jakości asortyment. Każda betonowa donica jest starannie wykonana z wysokiej klasy materiałów. Co ważne, te produkty nie wymagają impregnacji. Nie musisz zatem martwić się tym, że trzeba je np. relatywnie często malować. W końcu betonowe donice na taras są bardzo odporne na zabrudzenia. Oczywiście, warto od czasu do czasu np. zetrzeć z nich kurz, ale na pewno nie będzie to dla Ciebie sumarycznie zbyt czasochłonne.

Takie donice to inwestycja na długie lata!

Myślisz nad tym, by umieścić donice betonowe przy tarasie? Masz zamiar kupić kilka elementów małej architektury? Niektóre ulokujesz na tarasie, a inne nieopodal? Nie musisz się martwić np. niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W końcu donice na taras z betonu są bardzo wytrzymałe. Niestraszne są im zatem np. nawet dość gwałtowne opady atmosferyczne. Co ważne, w naszym sklepie można znaleźć produkty, które są dodatkowo mrozoodporne i wytrzymałe na działanie niekorzystnych promieni UV. Jak zatem szukasz czegoś na lata, to warto szczególnie zastanowić się nad tym właśnie rozwiązaniem.

Przeczytaj także artykuł – CZYM CHARAKTERYZUJĄ SIĘ DONICE TARASOWE?

Agenda
Zapytanie