PIĘKNY OGRÓD NIE TYLKO NA DUŻEJ PRZESTRZENI

Piękny ogród można stworzyć nawet na małej przestrzeni. Wystarczy odpowiednio zorganizować przestrzeń, wykorzystać piękne rośliny i dodatki, aby stworzyć magiczną atmosferę. Ważne jest, aby dobrać odpowiednie komponenty i umiejscowić je mądrze, tak by tworzyły spójną całość. Każdy posiadacz ogrodu pragnie, by jego posesja wyróżniała się pośród sąsiadów lub znajomych. W tym celu stosuje szereg zabiegów aranżacyjnych, także z udziałem profesjonalnych architektów ogrodów. Nie zawsze jednak nasze marzenia mogą być zrealizowane. Często na przeszkodzie stoją warunki techniczne. Mała powierzchnia ogrodu lub brak wydzielonego ogrodu oraz słaba jakość gleby mogą znacznie ograniczyć możliwości najwybitniejszych architektów.

Dzięki współczesnej technologii oraz ofercie producentów możemy doprowadzić do sytuacji w której piękny ogród może bujnie wyrosnąć obok naszego domu, pomimo wymienionym przeciwnościom. Stało się to możliwe dzięki ofercie donic, w których można urządzić całą zieloną część ogrodu.

Ogród w donicach na tarasie

Jeżeli dysponujemy jedynie tarasem nic nie stoi na przeszkodzie wykorzystania szerokiej oferty donic tarasowych. Dzięki swojej strukturze i właściwościom mrozoodpornym, mogą być wykorzystane także do nasadzeń roślin wieloletnich. Dzięki ich zastosowaniu taras może zamienić się w piękny ogród, mieniący się kolorami i zapachami. Donice tarasowe mogą także stanowić wspaniałe uzupełnienie dla naszego ogrodu.

Słabo rosnące rośliny w naszym ogrodzie, pomimo zabiegów pielęgnacyjnych mogą być sygnałem o niskiej jakości gleby. Bardzo często wymagania roślin przewyższają nasze możliwości. Rozwiązaniem tego problemu mogą być donice z kamienia. W naszej ofercie znajdą Państwo donice wykonane z włókna szklanego, pokrytego ręcznie mieszanką kwarcu i żywicy akrylowej. Dzięki takiej technologii są nie do odróżnienia od kamiennych i przewyższają je odpornością oraz co są bardzo lekkie. Jest to istotne z punktu konstrukcyjnego tarasów. Donice z kamienia o głębokości około 60 cm oraz wymiarach dochodzących, przy donicach prostokątnych do 1 metra zapewni każdej roślinie komfortowe warunki wegetacji. Dzięki tej technologii kształt donic z kamienia w naszym ogrodzie może przyjmować dowolną formę, stając się naturalną ozdobą architektoniczną.

Także dla mniejszych roślin

Naturalnym uzupełnieniem ogrodu będzie z pewnością oferta doniczek na kwiaty. Dzięki mniejszym rozmiarom oraz związanej z tym lekkością, mogą łatwo być przenoszone. Daje to możliwość regulacji działania promieni słonecznych na nasze piękne kwiaty. Dzięki zastosowaniu doniczki na kwiaty możemy także uchronić najbardziej delikatne rośliny przed kaprysami pogody, przenosząc je do domu. Bez względu na styl naszego ogrodu, możemy w pełni dostosować donice tarasowe prostokątne do istniejącej architektury. Donica na kwiaty może przybrać formę zarówno antycznych waz kamiennych lub rękodzieła naszych przodków. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nowoczesne wzory kamiennych donic wykorzystane były w ogrodzie o charakterze industrialnym.

Piękny ogród, to nie tylko koncepcja ogrodu zastąpionego donicami. Kamienne donice mogą być także świetnym uzupełnieniem dla nasadzeń istniejących w naszym ogrodzie. Dzięki temu możemy osiągnąć naturalny efekt połączenia w jednym miejscu typowych polskich roślin z najbardziej egzotycznymi.

Piękne kamienne donice są także naturalnym uzupełnieniem architektury ogrodowej. Doniczki na kwiaty będą ozdobą każdego oczka wodnego, ścieżki lub wiaty.

Donice do małych ogrodów

Agenda
Zapytanie