PALENISKO W KOLORZE RDZY

palenisko corten w ogrodzie

Paleniska kojarzą nam się ze średniowieczną kuchnią naszych przodków. Jak to się stało, że również dzisiaj możemy korzystać z tych pradawnych wynalazków, które powstały z potrzeby przyrządzania sobie codziennych posiłków? Otóż, dzisiaj ich przeznaczenie znacznie się zmieniło, chociaż nadal wierność tradycji pozostała. To, co kiedyś było stosowane do zaspokojenia swoich podstawowych potrzeb, dzisiaj pełni funkcję ozdobną. Powoduje też magiczny klimat i ciepło podczas długich wieczorów. Palenisko corten to zupełnie inne podejście do aranżacji ogrodu. Projektanci zainspirowani średniowieczną kulturą stworzyli produkt, który ubrano w nowoczesną formę. Zachowali jednocześnie jego charakterystyczne cechy, które nadali mu nasi przodkowie. Ogród ma być przecież miejscem przyjemnym, być źródłem pozytywnej energii, dostarczać nam radości z przebywania w nim z naszymi najbliższymi. Ciepło ognia jest chyba najlepszym sposobem na to, aby sobie to zapewnić.

Palenisko Fiamma Tondo1600 x h:462[mm]
Palenisko Fiamma Piazza 21216 x 1216 x h:512 [mm]
Palenisko Fiamma Piazza1216 x 1216 x h:462 [mm]

Palenisko i jego wszechstronność

Znamy już jedno z wielu zastosowań paleniska. Po dziś dzień może służyć jako miejsce przyrządzania smacznych potraw. To alternatywa dla grilla, który jest obecnie symbolem letniego wypoczynku Polaków. Nikt przecież nie wyobraża sobie spotkań w ogrodzie bez grillowanych szaszłyków czy karczku lub warzyw. Grill jest w każdym ogrodzie, palenisko może być dużym zaskoczeniem dla Twoich gości, którzy z pewnością docenią jego walory – nie tylko użytkowe.

Palenisko to też źródło ciepła. Długie, chłodne wieczory nie muszą być przeszkodą przed spędzaniem czasu na łonie natury. Ogień pozwoli nam się ogrzać, kiedy temperatura na dworze spadnie poniżej tej, która uniemożliwia nam w pełni komfortowy wypoczynek. Do pełni szczęścia brakować nam może jedynie ciepłej herbaty i domowego ciasta, ale o to chyba też nie jest trudno zadbać.

To, co jeszcze zyskujemy dzięki paleniskom, to niepowtarzalny klimat w ogrodzie. Te elementy aranżacji przestrzeni przed domem wciąż są rzadkością w polskich domach, chociaż trzeba przyznać, że zainteresowanie nimi stale rośnie. Palenisko corten nie jest tradycyjnym paleniskiem, a to za sprawą materiału, z jakiego zostało wykonane. Kortenowska stal, która charakteryzuje się ciekawym procesem korodowania, zyskuje nietuzinkowy wygląd. Kolor rdzy sprawia, że produkt staje się prawdziwym unikatem.

Modna rdza, która chroni i zabezpiecza powierzchnie

Pojawienie się rdzy na stali jest sygnałem, że produkt niszczeje. Czy aby na pewno tak jest? W przypadku cortenu proces ten wywołuje zupełnie odwrotny efekt. To obecnie jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów, a korozja, którą możemy dostrzec na palenisku, dodatkowo go wzmacnia i chroni tym samym przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych i uszkodzeniami mechanicznymi. Ciekawy efekt wizualny nie umknie uwadze nikomu, tak oryginalne palenisko corten sprawi, że ogród zyska na estetyce oraz modnym designie.

Paleniska z naszej oferty

Agenda
Zapytanie