Nowoczesne donice i dodatki

NOWOCZESNE DONICE NA TARAS I ICH  KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA 

Nowoczesne donice przed domem cechują się ponadprzeciętną trwałością. W naszym sklepie odnajdziesz modele dedykowane przede wszystkim dla tarasów, ogrodów czy balkonów. Dzięki temu nowoczesne donice mogą być używane na otwartych przestrzeniach przez cały rok, bez konieczności przechowywania w najzimniejszych momentach roku. Są mrozoodporne. Co więcej, ich zewnętrzna warstwa pokryta jest farbą poliuretanową, dzięki czemu donice posiadają dodatkową ochronę zewnętrzną, która sprawia, że doskonale się prezentują, nawet pomimo długiego czasu użytkowania. Oferowane modele są zarówno lekkie, jak i bardzo solidne, cechując się stabilną konstrukcją. 

Miłośnicy ogrodnictwa doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że donice, oprócz walorów estetycznych, muszą dbać o dobro roślin. Stanowią one ochronę dla bryły korzeniowej każdej rośliny. To ukorzenienie, nawodnienie, finalnie odpowiadają za cały wygląd rośliny. W związku z tym oferowane donice posiadają otwory odpływowe. To sprawia, że roślina chroniona jest przed przelaniem oraz nadmiernym zawilgoceniem, co jest najczęstszą przyczyną chorób wielu roślin. 

 

DONICE KWADRATOWE I PROSTOKĄTNE

Donice w kształcie kwadratu oraz prostokąta są modelami, które z całym powodzeniem goszczą w wielu aranżacjach. Wykorzystywane są do stylizacji klasycznych, nowoczesnych, eklektycznych czy loftowych. Ich cechą charakterystyczną jest niezwykła funkcjonalność. Są bardzo ustawne. Pozwalają na dopasowanie do kątów, wnęk czy parapetów. To zdecydowanie najpopularniejsze kształty donic, które królują w naszych domach czy ogrodach od wielu, długich lat. 

DONICE NA WYMIAR

Pomimo tego, że nowoczesne donice dostępne są w bardzo wielu różnorodnych kształtach, wysokościach oraz szerokościach, niekiedy zdarza się, że nie są w stanie wpisać się w indywidualne wymagania i preferencję osób aranżujących swoje ogrody, tarasy czy wnętrza. W związku z tym do Państwa dyspozycji oddano donice produkowane na indywidualne zamówienie. Po złożeniu wszystkich wytycznych, wykonaniu projektu, tworzone są modele donic o specyficznych, indywidualnie wyznaczonych kształtach i wymiarach. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli cieszyć się perfekcyjnymi, niepowtarzalnymi donicami dla tworzonych aranżacji.

DONICE OZDOBNE

Donice z betonu architektonicznego to małe arcydzieła, które pozwalają na dostanie dla naszych aranżacji wyjątkowo prestiżowych dekoracji. Nie wymagają żadnej konserwacji, zdobiąc otwarte aranżację zielonych przestrzeni o charakterze prywatnym, jak również publicznym. Wykonywane są w trzech, standardowych kolorach- bieli, czerni oraz szarości, przez co dopasują się do każdej aranżacji. Fikuśne żłobienia, ciekawe wzornictwo idą w parze z doskonałą funkcjonalnością.

ELEMENTY KRAWĘDZIOWE

Niezbędnym dla wielu dodatkiem do donic są elementy krawędziowe. To bezcenne akcesoria, które cieszą się ogromną popularnością. Są wykonane z blachy aluminiowej. Wykorzystywane są zarówno jako obrzeże ogrodowe, jak również elementy łączące do donic. Są malowane techniką proszkową przy użyciu farby poliuretanowej, dzięki czemu podobnie jak w przypadku donic, są odporne na korozję, jak również niekorzystne warunki atmosferyczne panujące na dworze przez cały rok. 

Elementy krawędziowe z ławką
Elementy krawędziowe z ławką

PALENISKA CORTEN 

Paleniska Corten to rewelacyjny dodatek do aranżacji ogrodu. Na mrozoodpornym palenisku odnaleźć można warstwę patyny, która dodaje mu wyjątkowo atrakcyjnego wyglądu. Palenisko pozwoli na uzyskanie wyjątkowego, niepowtarzalnego klimatu. Ciepły płomień pozwala na komfortowe przebywanie w ogrodzie o każdej porze roku. Wraz z donicami Corten, palenisko stworzy spójną, jednorodną stylistykę ogrodu.

Palenisko Fiamma Tondo1600 x h:462[mm]
Palenisko Fiamma Piazza 21216 x 1216 x h:512 [mm]
Palenisko Fiamma Piazza1216 x 1216 x h:462 [mm]

RÓŻNORODNY MATERIAŁ, Z KTÓREGO WYKONYWANE SĄ NOWOCZESNE DONICE  

Nowoczesne donice wykonywane są z bardzo wielu, różnorodnych materiałów. Do grona surowców produkcyjnych zaliczyć należy: 

  • aluminium,
  • beton,
  • plastik,
  • kamień,
  • włókno szklane,
  • corten 

Nic więc dziwnego, że w ofercie sklepu bez najmniejszego trudu uda nam się odnaleźć nowoczesne donice dedykowane zarówno do wnętrz, takich jak salon, sypialnia, jadalnia, korytarz, gabinet, jak również, a nawet przede wszystkim, do aranżacji balkonów, tarasów, ogrodów czy innych przestrzeni zielonych.

Zaznaczyć należy, że każdy materiał, z którego wykonywane są donice, cechuje inna charakterystyka. Do wnętrz dedykowane są donice lekkie, które wykonywane są z włókna szklanego oraz aluminium. Co więcej, donice z aluminium są dodatkowo wyjątkowo trwałe, i nie rdzewieją. Nowoczesne donice aluminiowe wykonywane są z blachy o grubości 2 mm oraz 5 mm. Donice z włókna szklanego to produkty ze ścianami o grubości 2-3 mm. 

Jeśli zaś szukamy trwałych, odpornych na różnego rodzaju niekorzystne działanie warunków atmosferycznych donic na otwarte przestanie zielone, wówczas warto postawić na modele wykonywane z dodatkiem żywicy czy mat szklanych. Niezwykle twarde, długowieczne są donice wysokie betonowe, które polecane są do otwartych, niezadaszonych aranżacji ogrodów. 

Bardzo ciekawą propozycją są donice ogrodowe, które wykonane są z cortenu. To metalowe modele z niezwykle charakterystycznym, rdzawym nalotem. Jest to zdecydowanie propozycja dla osób, które uwielbiają stawiać na nowoczesne, oryginalne rozwiązania. Wraz z użytkowaniem, na donicach pojawiają się nowe przerdzewienia, co dodaje unikatowego charakteru wybranym produktom. 

Na szczególną uwagę zasługują także modele kamienne z serii Stone. Tu odnaleźć można donice wykonane z włókna szklanego, które otoczone są zewnętrzną powłoką z masy kwarcowej. 

CIEKAWA, RÓŻNORODNA KOLORYSTYKA

Nowoczesne donice dostępne są w niezwykle ciekawej kolorystyce. Takie rozwiązanie sprawia, że bez trudu uda nam się dopasować wybrane modele do pozostałych elementów wyposażenia stworzonych aranżacji. Co więcej, niektóre modele mogą być wykończone w macie bądź w połysku, co jest dopasowaniem do aranżacji nowoczesnych, jak i klasycznych. Wybór możliwy jest podczas zakupu donic wykonanych z aluminium. To powierzchnia, na której z całym powodzeniem możemy personalizować jej finalne wykończenie. 

Dla miłośników uniwersalnych rozwiązań, nowoczesne donice ogrodowe dostępne są w kolorze czarnym, bądź cechujące się naturalnym wykończeniem, prezentując kolor kamienia, betonu czy aluminium. Jeśli zaś szukamy unikalnych, oryginalnych modeli donic do naszych otwartych aranżacji zielonych, wówczas do naszej dyspozycji pozostają wszystkie odcienie, które znajdują się w palecie RAL. Nic więc dziwnego, że nowoczesne donice stają się jednocześnie jednymi z najbardziej okazałych, wyrazistych elementów dekoracyjnych dla całych aranżacji. 

Czy Twoim marzeniem są duże donice o owalnym kształcie? A może poszukujesz modeli na funkcjonalnych kółkach bądź o klasycznych, prostokątnych kształtach? Wybierz materiał, kształt oraz wymiary, i ciesz się perfekcyjną dekoracją dla swoich roślin każdego dnia.