NAJPIĘKNIEJSZE JESIENNE ROŚLINY DONICZKOWE

Najpiękniejsze jesienne rośliny doniczkowe

Jesień to czas, gdy przygotowujemy nasze ogrody na przyjście zimowych dni. Pierwsze przymrozki potrafią osłabić rośliny, dlatego musimy otoczyć je szczególną troską. Potrzebują jej przede wszystkim jesienne rośliny doniczkowe. Pamiętajmy, że jest to także okres, w którym wiele roślin przybiera swoją najpiękniejszą, dojrzałą postać. To również świetny moment na to, by pomyśleć o posadzeniu kwiatów, które przywitają nas wczesną wiosną.

Jakie kwiaty sadzimy jesienią?

Połowa września to dobry moment, by posadzić i przesadzić byliny takie jak: barwinki, floksy, bergenie, skalnice czy tawułki. Przy przenoszeniu roślin należy pamiętać o ostrożności, ponieważ łatwo uszkodzić korzenie roślin. Kwiaty cebulowe sadzone jesienią, które rozkwitną wiosną sprawią, że nasz ogród będzie pełen różnorodnych barw. Tulipany, hiacynty, narcyzy, szafirki, przebiśniegi i krokusy pięknie przywitają wiosnę w przydomowym ogrodzie. Pamiętajmy także o roślinach jednorocznych takich jak chabry, maki, ostróżki, wytworne gipsówki, kosmosy, eszolcje czy czarnuszki. Siewki mogą pojawić się już późną jesienią, dlatego okryjmy wschodzące roślinki gałązkami iglaków. W przeciwnym razie istnieje możliwość, że delikatne rośliny wymarzną podczas bezśnieżnej zimy.

Jakie krzewy sadzimy jesienią?

Jesień to najlepszy czas na sadzenie krzewów i drzewek z odkrytym korzeniem. Szczególnie zaleca się sadzenie róży, które o tej porze lepiej się ukorzeniają. Wyjątkiem są tu róże pienne – należy tu poczekać do wiosny ze względu na wysoką wrażliwość na niskie temperatury. Dobrym pomysłem będzie sadzenie krzewów owocowych takich jak maliny, porzeczki, agrest oraz ozdobne drzewa i krzewy iglaste i liściaste czy rośliny na żywopłot.

Jesienne rośliny, które zdobią nasz ogród

Wrzosy to chyba najbardziej charakterystyczne kwiaty jesienne, które kojarzą nam się z tą porą roku. W zależności od ich odmiany możemy cieszyć się białymi, różowymi lub fioletowymi kwiatami. Jakie jeszcze kwiaty jesieni możemy znaleźć w naszych ogrodach? Przede wszystkim królują tam teraz dalie, aksamitki i jeżówki. Uświetnią one swoją obecnością rabatki do pierwszych przymrozków. Dobrym rozwiązaniem, które pozwoli nam dłużej cieszyć się pięknymi barwami wokół naszego domu będzie posadzenie ozdobnych traw. Imperata i miskanta chińska zamienią twój ogród w zaczarowane i pełne kolorów miejsce. Inny ciekawym pomysłem będzie zasadzenie kapusty ozdobnej. Mieni się ona różnymi odcieniami czerwieni i fioletu radując nasze oczy, nawet do końca października.

Jesienne kwiaty na balkon

Jesienią warto zadbać także o wystrój naszych balkonów. Tutaj również idealnie sprawdzą się rośliny, które mogliśmy znaleźć w naszym ogrodzie. Wrzosy, chryzantemy czy aksamitki kwitną do końca października, prezentując się dumnie na naszym tarasie. Pamiętajmy jednak, by przy pierwszych nocnych przymrozkach schować je do domu. Nie zapomnijmy o pelargoniach, towarzyszących nam latem i kocankach ogrodowych, które również sprawdzą się idealnie jako ozdoby naszych balkonów. By nasze kwiaty jeszcze ładniej wyglądały zadbajmy o to, by posadzić je w pięknych donicach. Twój balkon dzięki temu zyska wyjątkowy i elegancki charakter. Naturalny materiał, z którego wykonane są doniczki, będzie pasował zarówno do nowoczesnego budynku, jak i klasycznego domu. By nasze jesienne kwiaty na balkonie cieszyły się jak najdłużej dobrą kondycją, musimy na bieżąco usuwać przekwitnięte kwiaty i regularnie je podlewać.

Jesień to piękny i wielobarwny czas w naszym ogrodzie. Dominują wtedy czerwienie, pomarańcze, żółcie i fiolety. Pamiętajmy o ty, by zadbać i zasilić nasze jesienne rośliny doniczkowe przed zimą. Odpowiednia osłona i zabezpieczenie przed zimnem pozwoli cieszyć się nam naszymi kwiatami, po zimowych roztopach.

Donice dla roślin jesiennych

Agenda
Zapytanie