JAK STWORZYĆ STREFĘ RELAKSU W OGRODZIE?

Strefa Relaksu

Każdy przydomowy ogród spełnia kilka funkcji. Można w nim uprawiać grządki warzywne, spędzać czas aktywnie, a także odpoczywać. Strefa relaksu w ogrodzie, jest niezwykle ważna. Warto urządzić altankę lub taras, tak aby można było spędzić tam komfortowo dużo czasu w sezonie letnim.

ALTANKA I INNE MIEJSCA RELAKSU

Relaks w ogrodzie jest bardzo ważny. Każdy z pewnością chciałby mieć swoje miejsce, w którym będzie mógł spędzić spokojnie trochę czasu i odpocząć od codziennego zgiełku. Wszyscy, którzy zastanawiają się jak stworzyć strefę relaksu, powinni zacząć przede wszystkim od odpowiedniego projektu. Warto zastanowić się, w którym miejscu postawić elementy małej architektury, które będą służy do odpoczynku. Altanki powinny znajdować się w otoczeniu zieleni, w miejscu, które nie jest bardzo nasłonecznione, a także które jest oddalone od ulicy i od wścibskich sąsiadów.

Warto także zwrócić uwagę na to, aby konstrukcja pasowała do ogrodu i elewacji domu. Ogrodowa strefa relaksu powinna współgrać z całym otoczeniem. Na rynku można znaleźć bardzo dużo gotowych altanek, których złożenie nie trwa dłużej niż kilka godzin i nie jest bardzo skomplikowane. Jeśli mamy taras przy domu zamiast altany z powodzeniem można postawić na samo zadaszenie.

URZĄDZENIE STREFY WYPOCZYNKU W OGRODZIE

Po wyborze miejsca oraz odpowiedniego modelu altany czy innej przesłonki, bardzo ważna jest umiejętne urządzenie strefy relaksu. Bardzo ciekawym pomysłem jest zastosowanie różnego typu parawanów lub pergoli. Tego typu rozwiązania pozwalają na uzyskanie jeszcze bardziej prywatnego i przytulnego kąciku. Można je ozdobić np. pnącymi roślinami, które będą idealną, żywą dekoracją. Aby jeszcze bardziej osłonić się przed słońcem strefa wypoczynkowa w ogrodzie bardzo często jest wyposażone w parasole, żagle lub markizy. Jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne i przydatne. Szczególnie się sprawdzają kiedy działka jest mało zacieniona i altana jest narażona na nieustanne działanie promieni słonecznych utrudniających wypoczynek.

MEBLE I INNE DODATKI

Bardzo ważne są także wygodne meble ogrodowe. W ogrodowej strefie relaksu można napić się kawy z przyjaciółmi, zjeść obiad z rodziną, poczytać książkę lub po prostu poleżeć i odpocząć. Aby było to możliwe, trzeba wybrać meble, które będą spełniały oczekiwania, będą trwałe, a także wpasują się w wygląd otoczenia. Z pewnością przyda się stół i krzesła. Warto także nabyć wygodny narożnik, fotel lub kanapę. W sklepach jest bardzo dużo różnych ofert, z pewnością każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.

Producenci proponują mnóstwo ciekawych rozwiązań, dzięki którym stylowa strefa relaksu jest łatwa do osiągnięcia. Meble wykonywane są z bardzo wytrzymałych materiałów, a przy tym są równie wygodne jak te meble, które znajdują się w salonie.

Trudno omówić wszystkie sposoby na relaks w ogrodzie, jednak urządzając strefę wypoczynku warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim meble muszą być solidne oraz wygodne. Bardzo ważne jest także to, aby były one lekkie i praktyczne, tak żeby w razie załamania pogody można je było łatwo przenieść i schować. Istotna jest także pielęgnacja. Warto wybrać materiały, które łatwo wyczyścić.

Urządzając wymarzoną strefę relaksu w ogrodzie, nie można zapomnieć o akcesoriach dekoracyjnych i roślinach. Donice tarasowe obsadzone niezbyt wymagającymi roślinami sprawią, że przestrzeń nabierze charakteru. Ponadto znaczenie mają także wszelkie obrusy, poduszki, pokrowce oraz oświetlenie.

Donice do strefy relaksu

Agenda
Zapytanie