DONICE ZE STALI CORTEN – CZY SĄ DOSTĘPNE W OWALNYM KSZTAŁCIE?

Donice corten seria vaso

Wybranie odpowiedniej donicy ogrodowej nie jest prostym zadaniem. Na rynku dostępnych jest wiele modeli o różnych wielkościach, kolorach, kształtach oraz wykorzystanego materiału. Rośliny posadzone w donicach ogrodowych przesadzane są raczej okazjonalne. Ważny jest nie tylko wybór odpowiedniego produktu, służącego przez wiele lat. Istotną kwestią jest także wygląd donicy, wszak ma ona cieszyć oko przez wiele lat. Oprócz standardowych donic w kształcie prostopadłościanu, na rynku można odnaleźć także bardziej nietypowe kształty, jak np. donice owalne. 

OWALNE DONICE OGRODOWE ZE STALI CORTEN

Nietypowe donice z cortenu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Stanowią nie tylko ciekawy i niepowtarzalny element dekoracji, ale są także bardzo wytrzymałe i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Donice z blachy corten nie potrzebują żadnych zabiegów konserwacyjnych ani pielęgnacyjnych. Ponadto są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a powstałe zarysowania po pewnym czasie samoistnie znikają. W donicach ogrodowych można sadzić nie tylko kwitnące rośliny jednoroczne i byliny. Duże okrągłe donice z cortenu świetnie sprawdzą się do krzewów i drzewek. Donice ogrodowe są same w sobie ozdobą. Posadzenie w nich odpowiednich roślin może znacząco podnieść estetyczne walory ogrodu, balkonu czy tarasu. 

Jeszcze ciekawszym kształtem donic ogrodowych są donice stożkowe. Dostępne są w różnych wielkościach. Kształt stożka nie jest popularnym kształtem donic. Zastosowanie takich donic w ogrodzie uczyni go niepowtarzalnym. Prawdopodobieństwo, że bliski sąsiad wybierze podobny model donic jest niewielkie. Możliwe jest także zamówienie donic pod specjalne zamówienie, określając ich wielkość i kształt. Świetnie sprawdzą się one w indywidualnych projektach ogrodu. 

Donica ze stali corten Cecilia 141500 x 500 x h:705 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 131200 x 800 x h:1105 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 121200 x 500 x h:705 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 101000 x 500 x h:605 [mm]

CO SADZIĆ W OWALNYCH DONICACH Z CORTENU?

Wysokie donice owalne lub stożkowe świetnie nadają się do posadzenia w nich drzew i krzewów ozdobnych. Przy pomocy donic można wprowadzić na balkon lub taras rośliny, które normalnie rosną tylko w gruncie. Dobrym wyborem są drzewka karłowate, gdy rosną wolno, osiągając niewielkie wielkości. Szybki wzrost roślin może skutkować częstą koniecznością przesadzania drzewek i krzewów do większych donic. Drzewa i krzewy są roślinami mniej imponującymi niż kompozycje z kwiatów kwitnących, ale także posiadają piękne liście o różnych kolorach i kształtach. Niektóre drzewa posadzone w owalnych donicach mogą także dawać owoce. W odpowiednio dużej donicy możliwe jest posadzenie także drzew osiągających spore rozmiary. Ważne jest jednak dbanie o ich prawidłowy rozwój.

Wybierając drzewa do donic ze stali corten należy cechować się nie tylko ich wielkością, ale także wytrzymałością. Warto wybrać rośliny mrozoodporne, które mogą stać na zewnątrz przez cały rok. Przy mniej odpornych na mróz gatunkach, konieczne może okazać się ich zimowanie. Duże donice ogrodowe cechuje duża waga, dlatego schowanie roślin na zimę może być problematyczne. Niektóre drzewa mogą zimować w odpowiednio izolowanych donic, które zabezpieczają korzenie przed przemarzaniem. 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ OWALNE DONICE ZE STALI CORTEN?

Donice ze stali corten, zwłaszcza te w nietypowych kształtach, są idealnym wyborem dla klientów ceniących sobie oryginalny styl. Stal corten jest bardzo charakterystycznym materiałem. Pod wpływem działających na donice warunków pogodowych, stal się utlenia. W wyniku tego ciągle zmienia swój wygląd i odcień. Proces utlenienia rozpoczyna się po około 2-3 tygodniach od wystawienia ich na zewnątrz, a kończy się po około 1,5 – 3 lat (w zależności od intensywności zjawisk pogodowych). Oznacza to, że zakupiona w sklepie donica będzie zmieniać swój wygląd, dodając produktowi charakteru. Duże donice ogrodowe z blachy corten o nietypowych kształtach są uwielbiane przez klientów za swój niepowtarzalny wygląd, funkcjonalność oraz łatwość obsługi. W porównaniu do donic z innych materiałów, stal corten nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych ani konserwacyjnych (np. malowania i lakierowania).

Owalne donice corten są odpowiednie do każdego ogrodu, zarówno dużego i małego. Różnica będzie tylko w ilości i wielkości wykorzystanych donic. Za ich pomocą można wprowadzić na balkon i taras odrobinę zieleni oraz pięknych, kwitnących kwiatów. Można w ich sadzić rośliny różnego typu, od kwitnących roślin jednorocznych i bylin, po krzewy ozdobne, kończąc na drzewkach owocowych. Ze względu na brak konieczności obsługi tych donic, chętnie wykorzystuje się je także w przestrzeniach miejskich, np. na skwerach, parkach i chodnikach. 

Agenda
Zapytanie