Czy donice aluminiowe pasują do ogród w stylu eleganckim?

elegancki ogród

W ogródku o eleganckim charakterze szczególną uwagę warto zwrócić na donice aluminiowe. Doskonale wpisują się one w elegancki styl, dodając mu nie tylko estetyki, ale również funkcjonalności. Dzięki nim możemy wyeksponować piękno roślin, nadając ogrodowi wyjątkowy charakter.

Donice z aluminium i wygląd ogrodu w stylu eleganckim?

Miejsce, które stanowi ogród w stylu eleganckim, starannie zaprojektowane i niemal doprowadzone do perfekcji, oferuje idealne dopasowanie wszystkich jego elementów – roślin, umeblowania, oczek wodnych i dodatków, takich jak donice aluminiowe. Aranżacja takiego ogrodu opiera się głównie na geometrycznych formach krzewów, mebli i ozdób. Dzięki zastosowaniu donic aluminiowych na wymiar, łatwiej jest zachować pełną kontrolę nad otaczającą budynkiem zielenią. Istotnym elementem eleganckiego ogrodu jest strefa użytkowa, przeznaczona do wypoczynku na świeżym powietrzu. W zależności od kształtu budynku, można zdecydować się na stworzenie patio – wewnętrznego dziedzińca lub minimalistycznego tarasu. Planując wzniesienie altanki lub zaaranżowanie kącika wypoczynkowego, należy również uwzględnić lokalizację funkcjonalnej ścieżki, prowadzącej do strefy relaksu. Otoczenie donicami ze stali corten oraz oświetlenie nowoczesnymi lampami będzie dodatkową dekoracją przestrzeni.

Donica aluminiowa Apollo 252000 x 500 x h:705 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 211500 x 500 x h:905 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 191200 x 1000 x h:905 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 161000 x 500 x h:605 [mm]

Rośliny do donic aluminiowych do ogrodu eleganckiego

W ogrodzie w stylu eleganckim powinny znaleźć się przede wszystkim rośliny o geometrycznej formie. Zasadzone bezpośrednio do gruntu lub do donic z aluminium, będą w ciekawy i gustowny sposób podkreślać wytworny charakter przydomowego terenu. Godną rozważenia propozycją są różnego rodzaju iglaki – jałowce, cyprysiki, żywotniki, sosny, świerki, cis pospolity i modrzewie. Są to gatunki łatwe do formowania, które pozwolą nam stworzyć roślinne geometryczne rzeźby – idealnie pasujące do eleganckiego ogrodu. Wolimy odmiany liściaste? Zwróćmy uwagę na bukszpan oraz ligustr, buk i grab pospolite. Nadają się one zarówno na żywopłot skutecznie chroniący naszą prywatność, jak i na żywe, zielone figury. Ciekawą dla nas opcją może okazać się również formowanie pnączy. Bluszcze czy wiciokrzewy rosnące w donicach aluminiowych pozwolą nam na stworzenie zacienionego miejsca do wypoczynku lub zamaskowanie mniej estetycznej elewacji. Dzięki możliwości precyzyjnego przycięcia ich pędów, będą one pasować do regularnych linii aranżacji ogrodu eleganckiego.

Meble w ogrodzie eleganckim

Z uwagi na funkcjonalny charakter eleganckiego ogrodu, nie powinno w nim zabraknąć odpowiednich mebli. Możemy zdecydować się na ekskluzywne kanapy i stolik z technorattanu, które dobrze sprawdzą się zwłaszcza w nasłonecznionych miejscach. Ciekawą propozycją są komplety z aluminium, obok których warto ustawić współgrające z nimi donice aluminiowe. Zwolennicy naturalnych materiałów mogą sięgnąć po meble z drewna tekowego, odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych – słońca, wiatru i opadów. Poszczególne modele ogrodowych kompletów mogą być tworzone na planie kwadratu lub prostokąta – nawiązując do geometrycznych form obecnych w eleganckim ogrodzie. Wybierając je, pamiętajmy o dobraniu stosownej kolorystyki umeblowania. Fotele i kanapy w odcieniach bieli, czerni i szarości będą stylowym elementem tarasu, umożliwiając nam komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu.

Donica aluminiowa Vittorio 6400 x 400 x h:600 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 21 Mobile1500 x 500 x h:903 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 201500 x 500 x h:705 [mm]

Mała architektura i donice aluminiowe do ogrodu w stylu eleganckim

Ze względu na funkcjonalny charakter ogrodu w stylu eleganckim, nie można pominąć różnorodnych dodatków i elementów małej architektury. Pierwszym z istotnych elementów jest oświetlenie terenu. W takim otoczeniu doskonale sprawdzą się lampki najazdowe, zintegrowane z podłożem, oraz nowoczesne słupki rozmieszczone wzdłuż ścieżek i podjazdów. Aby podkreślić kluczowe fragmenty ogrodu, warto sięgnąć po reflektory montowane w gruncie. Możemy je skierować na donice aluminiowe, drzewa, krzewy, a także na altanę czy oczko wodne, zgodnie z naszymi preferencjami. Ciekawą propozycją mogą być również nowoczesne rzeźby ogrodowe o abstrakcyjnym charakterze i geometrycznym kształcie. Tego rodzaju sztuka pozwoli podkreślić dobry gust i zainteresowania właściciela posesji, pozytywnie wpływając na ogólną estetykę nieruchomości.

W dodatku, jeśli planujemy samodzielnie dbać o nasz elegancki ogród, warto wyposażyć go w praktyczny, nowoczesny domek narzędziowy wykonany ze stali. Jego minimalistyczny charakter będzie doskonale harmonizował z otoczeniem, a pojemne wnętrze umożliwi wygodne przechowywanie niezbędnych narzędzi i sprzętów. Ogród w stylu eleganckim stanowi prawdziwe żywe dzieło sztuki. Patio lub taras, geometryczne rośliny i dekoracje, a także donice aluminiowe z formowanymi krzewami powinny znaleźć się na jego terenie. Choć tworzenie takiej aranżacji może być wymagające, będzie to nietuzinkowa ozdoba posesji, pozytywnie wpływająca na estetykę i wartość nieruchomości.

 
Donica aluminiowa Apollo 8 Mobile1200 x 1200 x h:703 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 21 Mobile1500 x 500 x h:903 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 201500 x 500 x h:705 [mm]
Agenda
Zapytanie