Donica z włókna szklanego Stone Anna

Donica Anna z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową. Występuje w trzech podstawowych jednolitych kolorach: białym, szarym oraz czarnym.Wykwity wapienne mogą być bardziej widoczne przy wyborze czarnego koloru i jest to zjawisko naturalne. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi, podkładkami gumowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga donicy to: 18 kg, a wymiary: długość: 60 cm, szerokość: 60 cm, wysokość: 60 cm.

Długość

600

Szerokość

600

Wysokość

600

Materiał

Laminat pokryty kompozytem kwarcowym (Stone)

Kształt

Kwadratowy

Kolor Donicy

Biały, Czarny, Szary

Grubość ocieplenia

20

Grubość materiału

7

Waga

18

Kwadratowe donice pokryte kwarcem połączonym z żywicą poliestrową, do złudzenia przypomina donice imitujące beton. Taka ozdoba jest jednak dużo lżejsza i wyjątkowo trwała. Jest także odporna na trudne warunki atmosferyczne panujące zwykle w ogrodzie, czyli słońce, deszcz czy mróz. Oznacza to, że może ona zdobić ogród przez cały rok! Powierzchnia donicy jest łatwa do utrzymania w czystości. Jej renowacja po sezonie, w razie jakichkolwiek drobnych uszkodzeń czy zarysowań, jest niezwykle łatwa. Można ją łatwo samemu odnowić wykorzystując dobrej jakości farbę elewacyjną. Już jedna warstwa wystarczy, by donica wyglądała jak nowa. Nie trzeba się jednak tym zbytnio martwić, gdyż zastosowany kwarc zabezpiecza powierzchnię zewnętrzną przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Nowoczesny design

Wybór donicy z włókna szklanego to nie tylko oznaka wygody, ale także nowoczesności. Prosta, ale zarazem elegancka forma donicy Anna będzie świetnie wyglądać w wielu aranżacjach. Donica ta ma wymiary 600x600x600mm i jest dostępna w trzech kolorach: białym, szarym i czarnym. Kilka jednakowych kwadratowych donic ustawionych w rzędzie może stanowić niezwykłą ozdobę wjazdu do bramy, tarasu czy wejścia do domu. Wystarczy zasadzić w nich na przykład niewielkie krzewy iglaste, które będą pięknie zielone przez cały rok. Kwadratowa bryła donicy Anna zapewnia jej dużą stabilność, można ją zatem bez problemu ustawić w miejscach narażonych na przeciąg czy wiatr. Takie donice doskonale sprawdzą się w nowoczesnych ogrodach, w których króluje minimalizm i harmonia kompozycji, zazwyczaj przedstawiana w postaci betonu czy kamienia.

Donice zewnętrzne i klimat miasta

Kwadratowe donice, świetnie wpiszą się także w nowoczesny, miejski styl. Donica Anna dzięki swoim geometrycznym kształtom i prostej formie będzie idealnie pasować również na balkonie czy tarasie miejskiego osiedla. Może stać się tam niezwykłą, ale zarazem klasyczną ozdobą. Taka prosta donica ze względu na swój surowy charakter może także stanowić dekorację wejścia do biura czy firmy. Takie wnętrza coraz częściej stylizuje się na industrialne, gdzie połączenie metalu czy szkła z kolorystyką i tworzywem donicy stworzy wyjątkową kombinację. Jak widać, donice plastikowe mogą funkcjonować prawie identycznie jak klasyczne donice kwadratowe.

Kwadratowe donice – aranżacje

Interesują Cię  donice ogrodowe ? Zerknij również na donice zewnętrzne duże . Ich estetyka nawiązuje do stylu donic plastikowych. Jakie aranżacje można wykonać z ich użyciem? Dostępne są trzy wersje tych doniczek. Dlatego można z łatwością dostosować je do ulubionej estetyki. Jeśli natomiast takich zdobień zabrakło, doniczki wypełnią ten brak. To doskonały wybór, gdy chodzi o aranżacje klasyczne i styl glamour. Tego typu doniczki warto zestawiać ze stylistyką rustykalną, industrialną oraz nowoczesną.
Donice tarasowe pozwalają na uprawę różnych rodzajów roślin, co umożliwia tworzenie małego ogrodu na tarasie

Kwadratowe donice, czyli klasyczny styl

Donice wykonane z kamienia, podobnie jak doniczki Stone, to kwintesencja klasyki. Nie brakuje tu jednak powiewu nowoczesności. Zastosowanie donic kamiennych to wybór, który rzuca się w oczy. Takie donice niesamowicie współgrają z dużymi przestrzeniami w stylu minimalistycznym. Wystarczy wyobrazić sobie donice w typie kamiennym nieopodal dużego basenu. Podobny efekt można uzyskać umiejscawiając je w pobliżu okazałego tarasu lub patio. Świetnie zaprezentują się także w zestawieniu z nowoczesną architekturą, pełną betonu i szkła. To rozwiązania stosowane w najbardziej luksusowych miejscach. Jakie rośliny sadzić w tych klasycznych donicach? Donica Anna to sześcian, co sprawia, że dobrym wyborem będą opcje nowoczesne. Sprawdzą się sukulenty, trawy ozdobne, monstery, lawenda, wrzosy. Dobrym wyborem będą także rośliny egzotyczne, jak palmy ozdobne. Warto przy tym pamiętać o głównych zasadach aranżowania zieleni. Im bardziej dekoracyjna jest donica, tym prostsza powinna być roślinność. Z kolei w donicach o wzorach bardziej ujednoliconych warto uprawiać kwieciste kompozycje.
Seria Stone to idealny wybór dla miłośników donic. Jeśli chcesz podkreślić klasyczny lub luksusowy styl aranżacji – koniecznie sięgnij po te donice.