RÓŻNORODNOŚĆ MATERIAŁÓW I ZASTOSOWAŃ

donice betonowe w produkcji

Zastanawiając się nad wystrojem mieszkania lub domu często nie wiadomo jakich dodatków użyć. Na rynku istnieje wiele produktów, które mają duży wpływ na zwiększenie estetyki pomieszczeń czy balkonów. Takimi wyrobami stają się ostatnio coraz bardziej modne donice. Jedną z takich ozdób jest donica kwadratowa wykonana z różnorodnych budulców.

Donica betonowa Pietro1265 x h:840[mm]
Donica betonowa Luciano1390 x h:980[mm]
Donica betonowa Giacomo720 x h:780[mm]

Łatwe przemieszczanie

Myśląc o kwadratowych donicach, można odnieść złudne wrażenie, że są one nie wiadomo jak ciężkie i toporne. Nic bardziej mylnego. Otóż większość to nowoczesne i lekkie konstrukcje. Co więcej, producenci montują specjalne ułatwienia, które pomagają w transporcie i ich dystrybucji. Między innymi są to donice ogrodowe na kółkach, które znakomicie spisują się na zewnątrz. Taka kwadratowa donica na kółkach daje się w łatwy sposób przemieszczać, nawet z pełnym obciążeniem w postaci ziemi i kwiatów. Na pewno ciekawą propozycją jest również kwadratowa donica na kółkach z cortenu. Jeśli nie pasuje ona swoim designem na podwórku, można przejechać nią do wnętrza budynku.

Oryginalna aranżacja

Ludzie często lubią wyróżniać się z tłumu, tak samo chcą, żeby ich domy były oryginalne. W tym celu ciekawym pomysłem może być zastosowanie donicy wykonanej z naturalnie postarzanego metalu. Kwadratowa donica z kortenu to właśnie taki produkt, który nadaje się do nowoczesnych aranżacji typu loft. W połączeniu z cegłą na ścianie przyciąga wzrok przechodniów lub niejednego gościa, który wpadł z wizytą. Za charakterystykę budowy tej donicy kwadratowej odpowiada stal pokryta patyną w kolorze rdzy. Jest ona niezwykle, wytrzymała i może służyć w każdym miejscu, również na zewnątrz.

Najlżejsze donice

Jeśli ktoś potrzebuje leciutkich donic, może postawić na kwadratowe donice z włókna szklanego. Są one zbudowane z kompozytu, czyli połączenia żywicy najczęściej poliestrowej z matą szklaną. Materiał ten sprawia swoimi właściwościami, że jest niezniszczalny przez warunki atmosferyczne. Donice wykonane w takiej technologii są super lekkie i nadają się także do użytku wewnątrz pomieszczeń. Mają one duży połysk, który przyciąga uwagę. Ciekawostką jest, że takie towary można dociążać, jeśli są zbyt zwiewne. Pod wkładami na ziemię ogrodową są puste przestrzenie, gdzie stosuje się obciążniki. W ten sposób uchronimy doniczkę tarasową przed wiatrem. 

Plastikowa jakość

Kwadratowe donice plastikowe są dobrą propozycją dla wszystkich tych, co stawiają na wygodę użytkowania. Ich zaletą jest łatwość wykonywanych prac, takich jak przesadzanie czy sadzenie roślin. Wykorzystywane są często w mieszkaniach o stylu modernistycznym. Swoim wyglądem nadają niezwykłej nowoczesności. Wytwarzane są często techniką termoformowania, co wpływa na ich jakość. Umieszczone w pokoju będą służyć przez długi okres. Jest to dobra alternatywa dla starych donic z ceramiki. 

Kolorowe aluminium 

Kwadratowa donica aluminiowa jest bardzo wytrzymała na warunki pogodowe. Aluminium nie odkształca się, jest twarde i ma niską wagę. Taka donica spisuje się doskonale na terenach zielonych. Deszcz i chłód nie stanowią dla niej zagrożenia. Po dodaniu styropianu lub waty do środka, krzewy mają dodatkowe ocieplenie. Metalowe donice dostępne w różnych kolorach pasują do większości ozdobnych roślin. Zasadzone drzewka lub iglaki współtworzą ciekawe otoczenie. Przedmioty te w kolorze modnego antracytu znacząco podkreślają wszelkie dekoracje ogrodowe. 

Donica z betonu

Rosnący popyt na donice sprawia, że producenci starają się wychodzić naprzeciw za potrzebowaniom klientów i wykorzystują do budowy różne materiały. Używają betonu architektonicznego lub ultra betonu, który jest lżejszy od standardowego. Jego parametry wpływają na niezwykle dużą twardość i wytrzymałość, a surowy wygląd świetnie współgra z industrialnymi pomieszczeniami. Ciekawym zestawieniem są donice kwadratowe betonowe połączone z kolorowymi roślinami. Dekoracyjny beton tworzy gładką powierzchnię na donicy i nadaje elegancji w każdym ogrodzie czy mieszkaniu. 

W naszej ofercie znajdziesz między innymi donice

Agenda
Zapytanie