ARANŻACJA OGRODU – TEMAT DO DŁUGICH ROZMYŚLAŃ

Idzie wiosna – urządzamy ogród na nowo

 Przedwiośnie i początek wiosny to idealny moment, żeby zastanowić się nad wyglądem przydomowego ogródka i rozważyć ewentualne zmiany. Wybierając odpowiednie rośliny i inne elementy dekoracyjne musimy pamiętać o tym, by najlepiej wpasowały się one w otoczenie. Może warto nadać nowy wizerunek swojemu kawałkowi Ziemi? Donice betonowe będą się nadawać. Aranżacja ogrodu zależy od naszych upodobań i możliwości, warto przyłożyć się i zadbać o każdy szczegół. Dzięki temu, już w niedługim czasie, będziemy mogli relaksować się na łonie natury.

Donica betonowa Geraldo 81800 x 400 x h:400 [mm]
Donica betonowa Davide 51000 x 1000 x h:800 [mm]

Zanim zaczniemy pracę

Planując nową aranżację ogrodu dobrze zacząć od wiosennych porządków i sprawdzić stan roślin oraz ile miejsca mamy do zagospodarowania. Dobrze pamiętać o tym, że w miejscu gdzie wkopane są rury instalacyjne nie powinno sadzić się żadnych drzew ani krzewów. Wszystkie prace ogrodnicze dobrze jest sobie zaplanować. Przed dokonaniem zakupu sadzonek upewnijmy się, że mogą rosnąć one w naszym ogrodzie i zapoznajmy się z ich indywidualnymi potrzebami. Dobór roślin jest najważniejszą rzeczą przy urządzaniu ogrodu. Jeśli nie czujemy się pewni w tym temacie, warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Doniczka tu, doniczka tam

Ogród można zaaranżować w wielu różnych stylach. Zależy jakie rośliny posadzimy i jakich akcesoriów użyjemy. Wiele elementów i koncepcji można ze sobą łączyć i dowolnie zmieniać. W tym tkwi urok pracy w ogrodzie, za rok można wszystko zmienić i cieszyć się całkiem innym krajobrazem. Jeśli ktoś lubi zmiany i przemeblowania to z pewność przydadzą mu się duże donice betonowe. Zamiast sadzić rośliny w ziemi, skąd nie powinniśmy ich często przesadzać, można umiejscowić je w donicach. Jest to bardzo modny dodatek do ogrodu. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo pojemników, w różnych rozmiarach i z różnego materiału.

Przytulny hamak czy nowoczesny leżak

Kolejnym, bardzo ważnym elementem w ogrodzie są meble. W końcu to na nich będziemy siedzieć lub leżeć. Przy stole ogrodowym na pewno zjemy niejeden posiłek, również nasi goście muszą gdzieś usiąść. Wybór ław lub leżaków jest bardzo trudny, ponieważ najczęściej łączy się z większym wydatkiem. Meble kupuje się raczej na kilka lat, dlatego trzeba wziąć pod uwagę jakie dane sprzęty mają wymagania co do przezimowania. Niektóre stoły i krzesła trzeba chować przed mrozem, inne wystarczy tylko przykryć folią lub plandeką. Dodatkowo dobrze, aby były utrzymane w mniej więcej tej samej stylistyce co cały ogród. Niech będą jego ozdobą i dopełnieniem, a nie krzykliwym elementem nie współgrającym z niczym.

Kolacja w ogrodzie

Najczęściej od majówki zaczyna się sezon grillowy i trwa on tak długo, jak tylko pogoda pozwoli. Czasem nawet w październiku zdarza się jeszcze zapalić ognisko, szczególne po porządkach ogrodowych. Chcąc cieszyć się aromatyczną kiełbaską, należy uwzględnić w ogrodzie miejsce na grill lub kuchnię polową. Bardzo ładnie wglądają gotowe paleniska corten. Szczególnie okrągłe paleniska, które dodatkowo zbliżają wszystkich siedzących przy ogniu. Którąkolwiek z opcji wybierzemy dobrze jest pamiętać o skrzyni na drewno, najlepiej pasującej do reszty. Okrągłe palenisko i skrzynia na drewno wykonane z tego samego materiału sprawiają wrażenie dobrze przemyślanej aranżacji, a niebanalna forma zachwyci każdego.

Najczęściej kupowane donice ogrodowe

Agenda
Zapytanie