Blog

Rośliny ogrodowe o dużych liściach – jakie wybrać?

rośliny ogrodowe o dużych liściach

Rośliny o efektownych i dużych liściach na pewno świetnie dopełnią każdy ogród. Zwłaszcza jeśli, wybierze się te, które zachwycają swoim wyglądem od wiosny do jesieni. Na całe szczęście wybór jest tak duży, że jesteśmy przekonani o tym, że każdy znajdzie dla siebie rośliny, które pasować będą do jego stylu oraz do pozostałych kwiatów i krzewów, które już znajdują się w ogródku.

Spis treści:

  1. Rośliny ogrodowe o dużych liściach – warto połączyć je z innymi gatunkami
  2. Wyjątkowa roślina o dużych, różnokolorowych liściach
  3. Roślina o liściach osiągających nawet średnicę 2 metrów
  4. Roślina, która lubi towarzystwo

Rośliny ogrodowe o dużych liściach – warto połączyć je z innymi gatunkami

Rośliny ogrodowe o dużych liściach warto sadzić w dużych, robiących wrażenie donicach i w towarzystwie gatunków długo kwitnących. To sprawi, że taka kompozycja będzie prezentować się atrakcyjnie również wtedy, gdy kwiaty opadną i pierwsze skrzypce zaczną grać duże liście w różnych odcieniach kolorystycznych. Dbając o zachowanie równowagi pomiędzy roślinami ozdobnymi a kwiatami sprawisz, że twój ogród będzie zachwycał niezależnie od pory roku.

Wyjątkowa roślina o dużych, różnokolorowych liściach

Przykładem takiej rośliny może być Koleus Blumego, która określana jest także mianem tęczowej pokrzywy ze względu na to, że wytwarza różnobarwne liście. Do wyboru jest kilka wariantów. Ten gatunek może zostać potraktowany zarówno jako uprawa jednosezonowa, jak i jako krótkowieczna bylina. Krzaczek osiąga wysokość kilkudziesięciu centymetrów i jest stosunkowo łatwy w pielęgnacji.

Roślina o liściach osiągających nawet średnicę 2 metrów

Jeśli zastanawiacie się, która roślina faktycznie zagwarantuje wam naprawdę duże liście, takie, które mogą osiągnąć nawet 2 metry średnicy, koniecznie musicie przyjrzeć się gunnerze olbrzymiej. Można sadzić ją w dużych, wzmocnionych donicach, najlepiej w tych wykonanych z betonu, ale trzeba poświęcić jej także nieco uwagi. Gunnera jest stosunkowo delikatna i zimą warto ją odpowiednio zabezpieczyć, aby w kolejnym sezonie prezentowała się równie pięknie.

Roślina, która lubi towarzystwo

Bardzo dobrym wyborem będzie również jukka karolińska, która wytarza kępy długich, ale wąskich liści w ciemnozielonym kolorze. To roślina, która świetnie zaprezentuje się pojedynczo, jak i w grupie. Jej ogromnym plusem jest to, że i ona może być uprawiana w doniczce.

Donice betonowe stanowią dopełnienie każdego ogrodu. Można postawić je zarówno na tarasie, jak i w dowolnej części swojego trawnika. Duże modele są nie tylko wytrzymałe, ale i przykuwają wzrok ze względów estetycznych. Najlepsze warianty i szeroki wybór znajdziecie właśnie w naszym asortymencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *