Rośliny ogrodowe o dużych liściach – jakie wybrać?

rośliny ogrodowe o dużych liściach

Flora o efektownych i dużych liściach na pewno świetnie dopełnią każdy ogród. Zwłaszcza jeśli wybierze się te, które zachwycają swoim wyglądem od wiosny do jesieni. Na całe szczęście wybór jest tak duży, że jesteśmy przekonani o tym, że każdy znajdzie dla siebie te które pasować będą do jego stylu oraz do pozostałych krzewów, które już znajdują się w ogródku.

Rośliny ogrodowe o dużych liściach – warto połączyć je z innymi gatunkami

Rośliny zewnętrzne o dużych liściach warto sadzić w dużych, imponujących doniczkach, w towarzystwie gatunków długo kwitnących. Dzięki temu, taka kompozycja będzie prezentować się atrakcyjnie również po zwiędnięciu kwiatów, gdy główną rolę przejmą duże liście o różnorodnych odcieniach kolorystycznych. Zachowując równowagę pomiędzy roślinami dekoracyjnymi a tymi kwitnącymi, sprawisz, że twój ogród będzie zachwycał niezależnie od pory roku.

Wyjątkowa i piękna roślina o dużych, ozdobnych liściach

Przykładem takiej rośliny ogrodowej może być Koleus Blumego, która doskonale sprawdza się w aranżacji ogrodów i wnętrz dzięki jej dużym liściom. Jest ona łatwa w uprawie, co sprawia, że nawet początkujący ogrodnicy mogą cieszyć się jej urodą. Do wyboru jest kilka wariantów. Ten gatunek może zostać potraktowany zarówno jako uprawa jednoroczna, jak i jako krótkowieczna. Krzaczek osiąga wysokość kilkudziesięciu centymetrów i jest stosunkowo łatwy w pielęgnacji.

Roślina ozdobna o liściach osiągających nawet średnicę 2 metrów

Jeśli zastanawiacie się, która flora faktycznie zagwarantuje wam spektakularne duże liście, takie, które mogą osiągnąć nawet 2 metry średnicy, koniecznie musicie przyjrzeć się gunnerze olbrzymiej. Można ją sadzić w dużych, wzmocnionych donicach, najlepiej w tych wykonanych z betonu, ale trzeba także poświęcić jej nieco uwagi. Gunnera jest stosunkowo delikatna, dlatego warto ją odpowiednio zabezpieczyć zimą, aby w kolejnym sezonie prezentowała się równie pięknie. Do uprawy Gunnery potrzebna jest żyzna gleba, lekko kwaśna oraz wilgotna. Do szerokiego wyboru zieleni o imponujących liściach sięgających do 120 cm należy również lepiężnik japoński. Posadzony w cieniu w wilgotnym podłożu osiąga silny wzrost. Inną dekoracyjną rośliną ogrodową jest tarczownica tarczowata. Wczesną wiosną wypuszcza wspaniałe białoróżowe kwiatostany, które przyciągają pszczoły. Byliny ogrodowe należą do wieloletnich gatunków i odmian.

Kwiaty ogrodowe-sadzonki na balkon

Balkon przeciwieństwie do ogrodu to skromna przestrzeń, która łączy nas z naturą, jest miejscem, gdzie nawet najmniejsze dotknięcie zieleni może zmienić atmosferę całego pomieszczenia. Jednym z najbardziej efektownych sposobów, jest wybór roślin o dużych liściach. Odpowiednią florą na werandzie będzie bananowiec. Jest to drzewko, które posiada zwisające liście. W sklepie ogrodniczym znajdziemy różne krzewy ozdobne bananowca, które posiadają liście w kolorze zielonym, czerwonym lub purpurowym. Imponującą rośliną jest Strelitzia nazywana także ptasim kwiatem.  Jej kwiatki przypominają ptasie pióra i są niezwykle dekoracyjne i ożywią nasz balkon.

Dodatkowo, warto pomyśleć o umieszczeniu traw ozdobnych oraz kwiatków przyciągających motyle. Do odpowiednich roślin ogródkowych zalicza się jukka karolińska, która wytarza kępy długich, ale wąskich liści w ciemnozielonym kolorze. To krzew, który świetnie zaprezentuje się pojedynczo, jak i w grupie. Jej ogromnym plusem jest to, że i ona może być uprawiana w doniczce. Donice betonowe ogrodowe stanowią dopełnienie każdego ogrodu. Można postawić je zarówno na tarasie, jak i w dowolnej części swojego trawnika. Duże modele są nie tylko wytrzymałe, ale i przykuwają wzrok ze względów estetycznych. Najlepsze warianty i szeroki wybór znajdziecie właśnie w naszym asortymencie.

Ogród – pielęgnacja

Wśród bogactwa różnorodnych roślin ogrodowych, aster krzaczasty, jeżówka i krzewy owocowe typu malina wyróżniają się pięknym wyglądem.  Aster posiada delikatne pąki kwiatowe w różnych odcieniach fioletu, różu, białego czy niebieskiego. W połączeniu z soczystymi owocami malin, dodają romantycznego i harmonijnego akcentu każdej kompozycji ogrodowej. Dbałość o roślinność zapewni niezapomniane wrażenie w wymarzonym ogrodzie. Aby chronić byliny w okresie zimowym, warto zastosować kilka sprawdzonych metod. Jednym z najważniejszych sposobów jest nakrywanie roślin tak by utrzymać równomierną temperaturę gleby i chronić korzenie przed mrozem. Dzięki właściwej ochronie nasz ogród będzie silniejszy i zdrowszy, co przyczyni się w okresie kwitnienia dużej ilości plonów.

Agenda
Zapytanie