JAKIE ROŚLINY DO CIENISTEGO OGRODU?

Cienisty ogród

Jeśli szukasz roślin, które poradziłyby sobie w cienistym ogrodzie, mamy kilka sugestii. Najpierw sprawdź, jaki typ gleby masz – ziemista czy gliniasta? To ważne, ponieważ różne rodzaje roślin preferują różne warunki glebowe.Każdy z nas marzy o pięknym ogrodzie, który będzie stanowił połączenie funkcjonalności oraz pięknego wyglądu. Miłośnicy zieleni stawiają na rośliny, których ułożenie przywodzi na myśl wyjątkowy wiejski cienisty ogród.

JAK DBAĆ O KWIATY DONICZKOWE – SPOSOBY

Dużą zagadką dla osób planujących cienisty ogród na balkonie jest zapytanie dotyczące tego, jak dbać o kwiaty doniczkowe? Pamiętajmy, by zakupione przez nas donice posiadały odpowiedni system odprowadzania wody. W przeciwnym wypadku nasze rośliny mogą zgnić pod wpływem nadmiaru dostarczanej do ich korzeni wody. Osoby lubiące ciągłe zmiany powinny zdecydować się na jedną z donic na kołkach.
Pielęgnacja roślin balkonowych nie należy do łatwych czynności. Osoba odpowiedzialna za kwiaty musi sprawować nad nimi nieustanną pieczę. Rośliny balkonowe narażone są na występowanie wielu zagrażających ich zdrowiu bakterii oraz grzybów, które niespiesznie mogą doprowadzić do obumarcia sadzonek. Z tego względu pielęgnacja roślin balkonowych musi stać się integralną częścią każdego naszego dnia.

KWIATY NA CIENISTE BALKONY – PRZYKŁADOWE GATUNKI

Kwiaty cieniolubne najlepiej poczują się na balkonie oraz ogrodzie z wystawą wschodnią oraz południowo-wschodnią. Ekspozycja północna również będzie sprzyjać ich rozwojowi. Przed dokonaniem zakupu należy przyjrzeć się roślinom, które zwróciły naszą uwagę. Liczba roślin cieniolubnych jest znacznie mniejsza od tych lubiących słońce. Osoby posiadające balkon lub ogród północny oraz wschodni mogą zdecydować się na zakup barwinka pospolitego, kwitnącego między kwietniem a majem. Ta niewielka roślina posiada zimozielone, ozdobne liście oraz kolorowe kwiaty. Begonia kurdybanek charakteryzująca się dużym kwitnieniem może obdarzyć nas mnóstwem fioletowych kwiatów, których kolor wydobędą minimalistyczne donice corten. Delikatny, naturalny nalot tworzący się na powierzchni donicy znakomicie współgra z intensywnym kolorem kwiatów begonii.

Od wielu lat numerem jeden jeśli chodzi o kwiaty na cieniste balkony jest funkia. Ta okazała roślina posiada jedne z najpiękniejszych liści w świecie roślin. Duże, rozłożyste, ciemnozielone lub przełamane bielą liście, z pewnością zwrócą uwagę gości. Ta efektownie prezentująca się roślina powinna zostać wyróżniona na balkonie. Z tego względu najlepiej umieścić ją w równie charakterystycznej donicy. Doskonałą propozycją są donice aluminiowe, które nie przyćmią rośliny lecz podwyższą oraz stworzą odpowiedni dla jej prezencji tło, nie obciążając podłoża.

Osoby, które chcą ukoić nerwy mogą zasadzić kilka niezapominajek. Kojący nerwy błękit nada naszemu balkonowi lekkości oraz ożywi go pięknym, intensywnym kolorem.
Latem każdy z nas pragnie uchronić się przez komarami. Osoby, które nie chcą korzystać ze sprayów na insekty, mogą posadzić na balkonie niewielką roślinę, która skutecznie odstrasza komary.

KWIATY ZWISAJĄCE CIENIOLUBNE – ROŚLINY OCZYSZCZAJĄCE POWIETRZE

Wszystkie rośliny posadzone na naszym balkonie rozrastają się wewnątrz ceramicznych donic. Ze względu na brak miejsca nasze rośliny zmuszone są do poradzenia sobie w trudnych dla nich warunkach. Kwiaty zwisające cieniolubne to także fuksja czy bluszcz dipladenia. Ich piękno wydobędą wysokie ciemne donice Andrea, po których będą spływały okazałe pnącza.

CO ZAMIAST TRAWNIKA?

Na balkonie nie mamy możliwości zasadzenia miłej w dotyku trawy. Z tego względu dużą popularnością cieszy się drewno, które układa się na powierzchni balkonu. Rozwiązanie to jest przyjazne dla środowiska, a co więcej doskonale sprawdzi się w połączeniu z różnorodnym wyglądem donic balkonowych.
Znaczna część spośród nas nie musi zadawać pytania, dotyczącego tego, co zamiast trawnika. Projektując cienisty ogród pamiętajmy, że doskonale sprawdzą się te same gatunki, które możemy posadzić na balkonie. Jedyną różnicą jest to, iż w ogrodzie możemy stworzyć imponującą aranżację wykorzystując w tym celu, majestatyczne donice betonowe, które ze względu na swoją wagę nie mogą zostać wykorzystane na balkonie. Te imponujące, surowe konstrukcje doskonale sprawdzą się w każdym ogrodzie. Nie wyróżniające się kolorem podkreślą piękno rosnących w nich kwiatów.

Donice do cienistego ogrodu

Agenda
Zapytanie