Kwiaty do domu: Donice jako kluczowy element pięknego wnętrza

Kwiaty do domu

Kwiaty doniczkowe w domu, to nieodzowny element każdej prywatnej przestrzeni. Pełnią funkcję dekoracyjną, ale również oczyszczają powietrze, przekształcając dwutlenek węgla w tlen. Niektóre rośliny mają zdolność pochłaniania szkodliwych substancji np. dymu papierosowego, inne podnoszą wilgotność pomieszczenia. Dzięki nim pomieszczenie staje się przytulniejsze. Pozytywnie działają na samopoczucie człowieka, zielony kolor uspokaja i poprawia nastrój. Kwiaty do domu idealnie nadają się do każdego pomieszczenia, trzeba tylko dobrać odpowiednią odmianę. Możesz też postawić na egzotyk i uprawiać tropikalne rośliny doniczkowe takie jak draceny, palmowce lub anthuriums – one dodadzą twojemu domowi niesamowitego blasku.

Kwiaty doniczkowe do domu – jakie wybrać kwiaty domowe kwitnące?

Jednym z gatunków, który idealnie nadaje się do domu, jest orchidea. To piękny, dekoracyjny kwiat, który nie tylko ozdobi salon czy pokój dzienny, ale ma również dobroczynny wpływ na stan powietrza. Orchidea neutralizuje działanie smogu elektromagnetycznego, czyli promieniowania, które jest wydzielane przez urządzenia elektryczne, komputer czy telewizor. Orchidea występuje w różnych kolorach i odmianach, łatwo dobrać taką odmianę, która będzie pasowała do danego pomieszczenia. Hodowla tych roślin nie jest trudna. Muszą mieć stale zachowaną wilgotność, należy je regularnie nawozić. Mogą stać na parapetach, lubią światło słoneczne.

Skrzydłokwiat to kolejna propozycja rośliny do domu. Jest bardzo reprezentacyjna i podobnie jak orchidea ma działanie oczyszczające powietrze. Pochłania szkodliwe substancje emitowane przez monitory i telewizory. Skrzydłokwiat nie jest wymagający, wymaga regularnego podlewania i usuwania starych liści. Białe lub czerwone kwiaty przyjemnie pachną.

Inne rośliny do domu to fiołki afrykańskie, urocze małe kwiatki w różnych kolorach. Są niewielkie, dlatego często są wykorzystywane jako kwiaty doniczkowe do domu, idealnie nadają się do kuchni lub innych małych pomieszczeń. Fiołki lubią miejsca jasne, o stałej temperaturze, nie tolerują mocnego podlewania.

Inne rośliny do domu

Kwiaty doniczkowe do domu, które są znane i lubiane od bardzo dawna to paprocie. Są idealne do pomieszczeń, gdzie powietrze jest suche, dobrze sprawdzą się też w mieszkaniach alergików. Paprotki świetnie nawilżają powietrze i produkują bardzo duże ilości tlenu. Kolejna zaleta trzymania tych kwiatów doniczkowych w domu to jonizacja powietrza, paprocie usuwają także szkodliwe toksyny. Są idealne do pokoi dziecięcych.

Dracena jest to bardzo łatwa w uprawie roślina do domu. Pasuje do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, idealnie będzie wyglądać w salonie. Oczywiście nie tylko zdobi pomieszczenie, ale dodatkowo oczyszcza powietrze, zwalcza także niektóre bakterie. Polecana jest do mieszkań, w których pali się papierosy.

W korytarzu czy miejscach ciemnych także można trzymać rośliny. Kwiaty do domu, które nie wymagają dużo światła to m.in. bluszcze. Wystarczy im tylko bardzo mała ilość światła, dobrze znoszą też niskie temperatury, nie potrzebują częstego podlewania. Usuwają z powietrza toksyny. Należy tylko uważać, aby do bluszczu nie miały dostępu małe dzieci i zwierzęta, ponieważ może mieć działanie trujące.

Inne rośliny do domu, które nie wymagają prawie wcale opieki to popularne kaktusy. Odmian kaktusów jest bardzo dużo, są różnych wielkości, kształtów i kolorów. Są odmiany, które kwitną, są też i takie bez kwiatów. Kaktusy mogą być bardzo długo nie podlewane, świetnie sprawdzą się w miejscach mocno nasłonecznionych.

Dom to także taras i ogród. Te miejsca są idealne na hodowle wielu odmian kwiatów. Oczywiście kwiaty, aby zdobiły i miały dobre warunki, potrzebują odpowiednio dobranych doniczek. Na szczęście nie jest to problem. Oferujemy szeroki wachlarz doniczek i donic, który można znaleźć w naszym sklepie, które dopasujesz do każdej przestrzeni. Można wybrać donice aluminiowe, z włókna szklanego czy plastikowe. Są w różnych stylach, można je idealnie dopasować także do każdego stylu tarasu lub ogrodu.

 

Agenda
Zapytanie