JAKIE DONICE DO OGRODU?

Zupełnie nie wiesz, jak poradzić sobie z tym zagadnieniem? Widzisz, że w ogrodzie jest jeszcze relatywnie sporo wolnej powierzchni, która nie została odpowiednio zagospodarowana? Może zatem warto wybrać te elementy małej architektury? W końcu donice ogrodowe są bardzo elastyczne w aspekcie zastosowania. Dodatkowo Klienci mogą nabywać różnorodne produkty. A dzięki temu stworzenie pięknej aranżacji nie stanowi żadnego problemu.

Donica betonowa Giacomo720 x h:780[mm]
Donica betonowa Davide 51000 x 1000 x h:800 [mm]
Donica betonowa Davide 4800 x 800 x h:700 [mm]
Donica betonowa Adamo1000 x 1000 x h:800 [mm]

Zastosowanie donic ogrodowych jest bardzo szerokie

Wielu osobom początkowo wydaje się, że donice do ogrodu są mało uniwersalne. Większość uważa, że to przede wszystkim pojemniki na rośliny. Fakt, pod tym kątem nadają się znakomicie. Służą bowiem do sadzenia różnych roślin. Są to m.in. kwiatki, drzewka, krzewy, czy byliny. Coraz więcej osób kupuje zaś donice ogrodowe, aby dzięki nim uprawiać rozmaite rośliny owocowe. To jednak nie koniec możliwości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby np. duże donice ogrodowe służyły do wyznaczania poszczególnych stref na terenie konkretnej lokalizacji. Jak to wygląda w praktyce? Masz dość duży ogród? W jednej części znajdują się zasadzone kwiatki? W innej np. jest miejsce przeznaczone do zabawy dla pociech? W takim razie możesz wszystko od siebie oddzielić. Przydadzą się tutaj m.in. donice ogrodowe plastikowe duże. Takie wydzielenie poszczególnych stref sprawi, że zapanuje porządek. To również wpływa na większe bezpieczeństwo. A tego typu elementy są przecież bardzo eleganckie.

Kiedy warto postawić na donice z betonu?

Osoby, które chcą pięknie zaaranżować teren wokół swojego domu, chętnie kupują te produkty. W końcu betonowe donice ogrodowe posiadają po swojej stronie wiele zalet. Rodzaj zastosowanego materiału to zaś kolejna ważna sprawa, na którą trzeba zwracać uwagę. Tego typu elementy małej architektury są u nas dostępne w dwóch głównych wersjach. Chodzi o beton architektoniczny i wysokowartościowy UHPC, który gwarantuje jeszcze większą odporność itd. Donice zrealizowane z tego typu komponentów są bardzo wytrzymałe. M.in. na działanie niskich temperatur, czy opadów atmosferycznych. Dobrze pasują do rozmaitych aranżacji. W naszym sklepie można zdecydować się na donice nie tylko pod kątem materiału i gabarytów, ale także kształtów. Pamiętaj, że produkty cechujące się np. mocnymi kolorami i mające geometryczne kształty są dedykowane w głównej mierze do ogrodów nowoczesnych. Co ważne, oferowane produkty nie wymagają impregnowania. Jakie kolory są zaś dostępne? Biały, szary i czarny.

Donica betonowa Violetta 41800 x 400 x h:400 [mm]
Donica betonowa Violetta 11000 x 400 x h:400 [mm]
Donica betonowa Martina1500 x 500 x h:500 [mm]
Donica betonowa Matteo2000 x h:380[mm]

Donice z plastiku: czy to będzie dobra idea?

Donice z betonu niestety są dość ciężkie. Nie każdemu to pasuje. Jesteś w tej grupie? Masz tutaj kilka możliwości. Coraz więcej osób decyduje się np. na donice ogrodowe plastikowe. Nie da się ukryć, że są one dużo lżejsze. Takie elementy małej architektury są produkowane z włókna szklanego. Nie ma problemu, aby wyselekcjonować je pod kątem gabarytów, kształtów i różnych kolorów. Dzięki temu dopasujesz donice z plastiku do danej kompozycji. Warto zaznaczyć, że ten rodzaj asortymentu cechuje się generalnie prostą formą. Na skutek tego dobrze odnajduje się np. w aranżacjach modernistycznych. Co istotne, plastikowe donice – wbrew pozorom – są bardzo wytrzymałe. Niekorzystne warunki atmosferyczne nie są im zatem straszne. Poza tym Klienci (także w tym przypadku) nie muszą przejmować się koniecznością impregnacji.

A może warto wybrać donice ze stali corten?

Te produkty wyróżniają się m.in. atrakcyjnym, rdzawym kolorem. Co ważne, ta barwa nie ma żadnego związku z procesem korodowania itp. Po prostu to struktura dekoracyjna, która jest w stanie nadać unikatowego charakteru każdemu ogrodowi. Rdzawy kolor znakomicie komponuje się np. z uprawianymi roślinami. Dla Klientów bardzo liczą się także kwestie dotyczące solidności itp. Donice z tej stali są bardzo wytrzymałe i nie wymagają czasochłonnej impregnacji. W naszym sklepie online możesz je selekcjonować pod kątem m.in. gabarytów, kształtów, czy zastosowanej izolacji.

Przeczytaj także artykuł – JAK WYBRAĆ DONICE DO OGRODU?

Agenda
Zapytanie