JAKI STYL OGRODOWY DO CIEBIE PASUJE?

Jaki styl ogrodowy do Ciebie pasuje?

Ogród jest piękną ozdobą każdego domu i doskonałym sposobem na wyrażenie siebie. Jest to również idealne miejsce do relaksu, odpoczynku i cieszenia się świeżym powietrzem. Aby móc czerpać z tego wszystkiego najwięcej korzyści, ważne jest, aby wybrać styl ogrodowy pasujący do Twoich potrzeb i gustu. Wybieraj spośród tradycyjnych lub prostych ogrodów, nowoczesnych stylizacji albo ogrodów ekologicznych. Następnie rozważ również materiały, którymi chcesz go wypełnić – od naturalnych kamieni i drewna po sztuczne tworzywa. Kiedy już wiesz, jaki styl ogrodowy będzie odpowiedni dla Ciebie, zastanów się nad sposobem jego aranżacji – czy chcesz aby był pełen kolorów czy może postawić na subtelną harmonię?

Poniżej przedstawiamy propozycje aranżacji ogrodów, które będą dostosowane do Państwa preferencji i możliwości.

Donica aluminiowa Apollo 121400 x 1400 x h:505 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 111200 x 1200 x h:1305 [mm]

OGRÓD DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Ogród marzeń może przybrać wiele różnych form. Wielu ludzi chce mieć piękny ogród, który będzie ozdobą ich domu i miejscem do relaksu. Jedną z opcji są donice betonowe, które mogą stworzyć atrakcyjne otoczenie dla roślin i zapewnić nowy poziom elegancji każdemu ogrodowi. Możemy zaplanować posadzenie ozdobnych krzewów lub drzew iglastych. Jałowce, żywotniki i świerki będą stanowiły piękne, zimozielone akcenty w ogrodzie i nie będą wymagały specjalistycznych zabiegów. Wraz ze zdobywaniem umiejętności, ogród dla początkujących można wzbogacać o kolejne rośliny, aż do uzyskania oczekiwanego efektu końcowego.

OGRÓD DLA ZAPRACOWANYCH

Ogród dla osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością czasu, powinien spełniać szereg warunków. Jeśli poszukujesz praktycznego i pięknego rozwiązania do ogrodu, donice betonowe są idealnym wyborem. Nie tylko doskonale prezentują się one w przydomowym otoczeniu, ale też pozwalają na uprawianie różnorodnych roślin. Dzięki temu stworzenie swojego ogrodu marzeń jest łatwe i przyjemne. Donice betonowe są również bardzo estetyczne. Wykonane są z różnych rodzajów kamienia, dzięki czemu można je dopasować do Twojego stylu ogrodu.  

OGRÓD ŚRÓDZIEMNOMORSKI

Ogród śródziemnomorski to wspaniała okazja, aby stworzyć przytulny i piękny ogród. Aby go zrealizować, najpierw musisz dobrać odpowiednie rośliny. Na przykład lawenda, rozmaryn lub bakopy są idealne do warunków śródziemnomorskich. Następnie trzeba ustalić, jakie donice będą pasowały do tego rodzaju ogrodu. Donice betonowe lub ceramiczne są doskonałe do tworzenia cudownego krajobrazu w twoim ogrodzie śródziemnomorskim. Mogą one być również uzupełnione dekoracjami takimi jak miseczki ceramiczne lub metalowe oraz naturalne rośliny i kwiaty., których nie może zabraknąć w ogrodzie śródziemnomorskim to miskanty, lawenda, rozplenicie czy urokliwe pnącza. Ogród w tym stylu będzie nam kojarzyć się z wakacyjnym słońcem i relaksem.

OGRÓD WIEJSKI – RUSTYKALNY KROK PO KROKU

Ten typ ogrodu pozwoli nam powrócić wspomnieniami do ogrodów naszych dziadków. Z pewnością pamiętamy rosnące w nich barwne malwy, słoneczniki i łubiny. Ogród wiejski przywołuje sielską, romantyczną atmosferę i będzie stanowił doskonałe miejsce do odpoczynku. Ogrody rustykalne, pomimo upływu lat, nie wychodzą z mody. Będą doskonałym tłem dla domów w typie dworku i domów z bali. Głównymi atutami ogrodów wiejskich są naturalność, prostota, duża ilość roślin kwitnących i brak roślin iglastych. Założenie ogrodu w tym stylu, nie pociąga za sobą wysokich kosztów, ponieważ możemy w nim zastosować niedrogie materiały. Donica betonowa to idealny sposób na dodanie piękna Twoim ogrodom wiejskim.

PRZYDOMOWY OGRÓD W STYLU HOLENDERSKIM

Ten rzadko spotykany typ ogrodu, będzie stanowił nietuzinkową aranżację przestrzeni wokół domu. Styl holenderski to przede wszystkim mnóstwo kolorowych kwiatów. Do roślin najbardziej pożądanych w tym ogrodzie będą należały hiacynty, begonie, lilie królewskie oraz dalie. Najważniejszym założeniem przy wyborze kwiatów do tego typu ogrodu, jest jak najszersza gama ich kolorów i odcieni. Ponadto, trzeba pamiętać o roślinach na formowane żywopłoty, które będą stanowiły tło dla barwnych kwiatów.

Niezależnie od stylu, jaki wybierzemy przy zakładaniu naszego ogrodu, nie możemy zapominać, że nawet najpiękniejsze rośliny wymagają odpowiedniej oprawy. Donice betonowe są także bardzo łatwe w montażu, dzięki czemu można je łatwo dopasować do ogrodu holenderskiego. Ich uniwersalność sprawia, że mogą znaleźć się w każdym rodzaju przestrzeni. Takie wymagania spełniają, oferowane przez firmę World Of Flowerpots, donice z ultrabetonu, aluminium lub cortenu. Te wytrzymałe i eleganckie donice będą stanowiły wyjątkową ozdobę każdego ogrodu.

Przeczytaj także artykuł –4 POMYSŁÓW NA ARANŻACJĘ OGRODU Z DUŻYMI DONICAMI

Donice do ogrodu w każdym stylu

Agenda
Zapytanie