OGRÓD W STYLU FRANCUSKIM – JAK ZAPROJEKTOWAĆ?

ogród w stylu francuskim

Ogród francuski jest znany z elegancji, piękna i subtelności. Aby stworzyć taki ogród, należy wybrać odpowiednie rośliny i elementy dekoracyjne. Donice betonowe są idealne do tworzenia romantycznych ścieżek i kształtowania pokoju na trawniku. Możesz je umieścić w różnych miejscach swojego ogrodu francuskiego – przy ścianach, balustradach lub po prostu na trawniku. Następnie możesz je wypełnić rosnącymi krzewami i kwiatami, aby uzupełnić swój ogród francuski. Uważaj jednak na to, by unikać przesadnie dużych lub przesadnie małych donic, aby nie zburzyć harmonii ogrodu. W kwestii materiału, wspaniałym wyborem są donice betonowe. Są one trwałe, a jednocześnie mogą zostać ozdobione różnymi ornamentami i dodać trochę charakteru twojemu francuskiemu ogrodowi.

ZASADY PROJEKTOWANIA OGRODU FRANCUSKIEGO

Najważniejsze we francuskich ogrodach jest to, że są szczegółowo zaplanowane. W ten sposób każdy element ma swoją funkcję do spełnienia i właśnie dzięki temu można uzyskać naprawdę imponujące efekty. Poznaj kilka reguł przydatnych podczas tworzenia projektu ogrodu w tym stylu i na ich podstawie wykonaj szkic, który następnie wypełnisz odpowiednimi roślinami oraz ozdobami. Utrzymywanie stylu francuskiego może być łatwe dzięki dobremu planowaniu i starannemu zaprojektowaniu Twojego ogrodu. Zastanów się nad wyborem krzewów i roślin, które doskonale pasują do francuskiego stylu.

Wybierz odpowiednią szerokość ścieżek dla Twojego ogrodu oraz miejsca na rzeźby lub ozdoby. Donice betonowe to niedroga opcja, która może dodatkowo podkreślić styl twojego ogrodu. Aby uczynić go bardziej funkcjonalnym, możesz dodać źródła światła lub lampy solarne oraz inne akcenty dekoracyjne, takie jak motywy ceramiczne itp., aby stworzyć harmonijny i estetycznie przyjemny wygląd. Posadź również rośliny, które są charakterystyczne dla ogrodów francuskich, takie jak kwitnące rododendrony lub bukszpany. Największą popularnością cieszą się rośliny cebulowe, takie jak tulipany, żonkile, hiacynty czy lilie. Obudź podwórko do życia także dzięki różom, aksamitkom, stokrotkom, fiołkom, dzwonkom czy goździkom.Dobrym pomysłem okaże się też wydzielenie strefy na zielnik, sprawiający, że wyjątkowe aromaty roztoczą się po całym podwórku.

ROŚLINNE ABC WE FRANCUSKIM STYLU

Najważniejsze są oczywiście żywopłoty i topiary. Francuskie ogrody słyną z bluszczu wijącego się po płocie lub ścianach oraz z bukszpanowych płotów. Poza tym doskonałym wyborem będzie posadzenie takich drzew jak lipy, klony, buki czy jesiony. W ogrodzie nie może zabraknąć również krzewów. Kiedy nie masz dużego terenu do zaaranżowania, to często zastępują one drzewa. Poza tym najlepiej posadzić je w pobliżu ogrodzenia. Najbardziej spektakularne są oczywiście topiary, jednak już od początku trzeba zdawać sobie sprawę, że ich formowanie i ciągła pielęgnacja wymagają poświęcenia sporej ilości czasu. Jeśli strzyżenie i wymyślanie kreatywnych kształtów sprawia Ci przyjemność, to możesz zyskać niesamowitą ozdobę, będącą jedną z efektowniejszych części ogrodu.

Bogactwo ozdób w ogrodach francuskich

Aby ogród nabrał prawdziwego francuskiego charakteru, powinna znaleźć się w nim ławka, z której będzie można podziwiać owoc swojej pracy. Poza tym warto zakupić także następujące dekoracje: posągi ,fonntanę ,donice z włókna szklanego (są bardzo odporne, zarówno na działania mechaniczne, jak i warunki atmosferyczne, dlatego doskonale sprawdzą się latem, zimą, ale też zawsze, gdy po ogródku biegają dzieci).

Ogród w stylu francuskim nie może się obyć bez alejek. Najczęściej można spotkać takie przysypane żwirem lub też wyłożone kamieniami. Tak naprawdę ich liczba jest dowolna, choć powinno to zależeć od dostępnego podwórka. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie jednej alejki, która biegnie od furtki do drzwi lub tarasu. Jednak im więcej ich będzie, tym efekt stanie się bardziej imponujący, tym bardziej że można w ten sposób stworzyć oryginalne wzory.

Donice odpowiednie dla ogrodu w stylu francuskim

Agenda
Zapytanie