JAK UDEKOROWAĆ DOM NA ŚWIĘTA? – KWIATY NA BOŻE NARODZENIE

Dekoracja domu na święta

Kwiaty na Boże Narodzenie – wystrój domu

Święta zbliżają się wielkimi krokami. To niezwykle radosny czas, który spędzamy w gronie najbliższych osób. By nadać naszym wnętrzom świątecznego i uroczystego charakteru przystrajamy choinkę, zawieszając na niej pięknie zdobione bombki i łańcuchy oraz kolorowe lampki. Co jeszcze możemy zrobić, by w naszym mieszkaniu zapanowała bożonarodzeniowa atmosfera? Postawmy na kwiaty świąteczne, które uatrakcyjnią nasze domowe zacisze!

Donica betonowa Pietro1265 x h:840[mm]
Donica betonowa Hydra 31200 x h:1000[mm]
Donica betonowa Hydra 21200 x h:800[mm]
Donica betonowa Hydra 1800 x h:700[mm]

Jakie kwiaty na święta Bożego Narodzenia?

Gwiazda betlejemska

Kwiaty doniczkowe na Boże Narodzenie, które bez wątpienia najbardziej kojarzą się ze świętami, to Gwiazda betlejemska. Poinsecja i Wilczomlecz nadobny (pod takimi nazwami także funkcjonuje ta roślina), posiada piękne przykwiatki. Są one najczęściej koloru czerwonego, chociaż możemy również kupić rośliny o białych, złotych czy różowych kwiatostanach. Ta pochodząca z Meksyku roślinka w naturalnych warunkach jest dorodnym krzewem. W naszym domowym zaciszu natomiast rośnie w niewielkich doniczkach, które bez problemu możemy umieścić na parapecie albo świątecznym stole. Żeby jak najdłużej cieszyć się jej pięknem musimy pamiętać o regularnym podlewaniu. Nie wolno dopuścić do przesuszenia się ziemi, ponieważ poinsecja wymaga stałego dostępu do wody. Uważajmy także na przelanie, które może skutkować pojawieniem się pleśni wokół bryły korzeniowej i na powierzchni gleby. Wybierając miejsce dla wilczomlecza, pamiętajmy, że nie lubi on przeciągów, jakie mogą powstać podczas wietrzenia pokoju w mroźny, zimowy dzień. Gwiazda betlejemska wymaga dobrze nasłonecznionego miejsca, dlatego znakomicie będzie się czuł na naszym parapecie.

Grudnik – olśniewający kaktus bożonarodzeniowy o pięknym kwiatostanie

Innym kwiatem polecanym na ten radosny, świąteczny czas jest grudnik zwany także zygokaktusem albo kaktusem bożonarodzeniowym. Roślinę możemy trzymać w naszych domach przez cały rok, gdzie będzie zdobić nasze wnętrza swoim kaktusowym urokiem. Jednak jej prawdziwy potencjał możemy zobaczyć na przełomie listopada i grudnia. Wtedy też zakwita pięknymi bladoróżowymi, intensywnie różowymi, czerwonymi albo białymi kwiatkami. Ten kwiat bożonarodzeniowy nie toleruje ostrego słońca, dlatego należy go postawić na stanowisku jasnym albo w półcieniu. W trakcie kwitnienia nie wolno przestawiać doniczki! Grudnik na nagłą zmianę miejsca zareaguje zrzuceniem swoich delikatnych kwiatostanów. Należy zadbać również o to, by podłoże było stale lekko wilgotne.

Cyklamen perski – bożonarodzeniowe motylki

Cyklamen (fiołek perski) o kwiatach przypominających motylki stanowi jedną z piękniejszych roślin kwitnących w okresie bożonarodzeniowym. Możemy go kupić w wielu odmianach, które różnią się barwą kwiatostanu. Te najpiękniejsze są bladoróżowe, białe i purpurowo czerwone. Liście fiołka perskiego posiadają srebrzyste marmurkowe wzory, co nadaje mu dodatkowej atrakcyjności. Te wyjątkowe kwiaty na święta Bożego Narodzenia, należy podlewać do podstawki. Bulwa nie może zostać zmoczona, ponieważ cyklamen szybko utraci swoją urodę i może pokryć się pleśnią. Należy również zapewnić mu stanowisko dobrze oświetlone, ale osłonięte od przeciągów i mocnego słońca.

Kwiaty na Boże Narodzenie zdobią i ożywiają nasze wnętrza. By wyglądały jeszcze atrakcyjniej, warto zadbać o odpowiednią doniczkę, w której będą mogły się jak najpiękniej prezentować. Znajdziesz ją w naszej ofercie www.wof.pl Jeśli cenimy sobie naturalny design i prostotę, można sięgnąć po donicę wykonaną z włókna szklanego. Jest ona niezwykle elegancka i sprawdzi się w każdym wnętrzu. Pamiętajmy, że wiele z kwiatów zdobiących nasze domy w trakcie świąt, możemy z dużym powodzeniem uprawiać cały rok. Dlatego dobrze zadbać o to by pojemnik, w jakim się znajdują, pięknie podkreślał ich walory estetyczne.

Donice przydatne do świątecznych dekoracji

Agenda
Zapytanie