Blog

DUŻE DONICE MIEJSKIE Z CORTENU

Duże donice miejskie z cortenu przy wejściu

DONICE CORTEN – PRAKTYCZNE I ESTETYCZNE ROZWIĄZANIE

Stal corten jest materiałem coraz powszechniej wybieranym nie tylko przez konstruktorów, ale również przez projektantów ogrodów oraz miłośników nowoczesnych aranżacji. Warto dodać, że stanowi on bardzo ciekawą bazę do dekoracji w przestrzeni miejskiej w miejscach takich jak ogrody, parki czy obszary zielone. Dzięki różnym gabarytom donic miejskich z łatwością można dopasować do nich rośliny o różnych wielkościach, a także dopasować ich rodzaj do danego gatunku. Jakie zalety prezentują donice z cortenu? W jaki sposób urozmaicić dzięki nim przestrzeń?

WYTRZYMAŁOŚĆ DUŻEJ DONICY MIEJSKIEJ Z CORTENU JEST BARDZO WAŻA

Jedną z najbardziej cenionych zalet cortenu jest jego wyjątkowa trwałość oraz odporność na zmienne warunki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg czy niska lub wysoka temperatura. Jest to bardzo ważna cecha, ponieważ sprawia, że dekoracja zachowuje ładny wygląd nawet przez dziesiątki lat, a jednocześnie jest wyjątkowo wytrzymała i nie niszczeje. Ponieważ donice ze stali corten dostępne w sprzedaży posiadają różne rozmiary bez problemu można dokonać w nich nasadzeń krzewów ozdobnych oraz drzewek o małych lub średnich wielkościach, które w połączeniu stworzą udaną kompozycję ogrodową idealną na ogrodzenie altany, tarasu, granicy alejki ogrodowej czy wejścia do ogrodu. Warto jednak pamiętać o okresowej kontroli dekoracji z cortenu oraz oczyszczaniu jego poszczególnych elementów z wilgoci oraz resztek liści w tym celu aby uniknąć ciemnych przebarwień w niektórych miejscach.

DONICE MIEJSKIE Z CORTENU UNIWERSALNOŚĆ I ŁATWOŚĆ PIELĘGNACJI

Bardzo ważną korzyścią płynącą z użytkowania donic miejskich jest brak konieczności wykonywania dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych co stanowi dużą oszczędność czasu. Donice z cortenu, dzięki metalowi z jakiego są wykonane posiadają naturalne umiejętności zmiany struktury zewnętrznej tworzywa, które zabezpieczają przed powstawaniem rdzy. Warto dodać także, że dekoracje wykonane z tego tworzywa wraz z upływem czasu zmieniają swoją barwę na różne odcienie rdzawego tworząc kolorową mozaikę będącą idealnym dodatkiem do zestawień i formacji roślinnych w ogrodzie. Naturalna warstwa patyny jaka tworzy się na zewnętrznej stronie donic miejskich nie tylko gwarantuje ciekawy wygląd ogrodu ale jest także wyśmienitym zabezpieczeniem przed korozją. Uniwersalne wymiary to kolejny z plusów donic, który gwarantuje dużą możliwość wyboru. Większość producentów oferuje więc donice o wymiarach takich jak 60 do 300 cm lub 30 do 200 cm oraz wysokości od 30 do 120 cm, które umożliwiają nasadzenia roślin o różnych wysokościach, szerokościach korzeni oraz gabarytach. Dekoracje tego rodzaju bardzo dobrze nadają się zarówno do nasadzeń kwiatów, krzewów czy drobnych drzewek jak i innych formacji roślinnych również pnących takich jak ozdobne bluszcze czy winogrona.

CZYM RÓŻNIĄ SIĘ DONICE ZE STALI KORTENOWSKIEJ?

Donice stal corten w przeciwieństwie do standardowych donic ogrodowych są bardzo trwałe oraz zapewniają zabezpieczenie dla rośliny w każdych warunkach. Niezależnie od działania czynników atmosferycznych zyskują one na wyglądzie w przeciwieństwie do pojemników z plastiku, które tracą estetykę oraz ulegają kruszeniu i łamaniu. Warto także dodać, że nie wymagają one dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych takich jak lakierowanie czy dodatkowe malowanie, ponieważ ich warstwa ochronna oraz barwa tworzy się sama. To właśnie dzięki tym wyjątkowym cechom donice z cortenu pozostają w nienaruszonym stanie nawet przez wiele miesięcy i lat będąc jednocześnie ciekawym urozmaiceniem dla przestrzeni miejskiej. Donice z metalu corten w porównaniu z pojemnikami z plastiku są ekologicznym rozwiązaniem, ponieważ nie ulegają szybkiej degradacji oraz nie tracą ładnego wyglądu, a po ich wymianie metal można take wykorzystać ponownie co jest bardzo korzystne w ograniczeniu ilości odpadów. Producenci donic miejskich bardzo często wykonują także produkty na specjalne zamówienie, które są ściśle dopasowane do potrzeb oraz wymagań klientów.

Donica ze stali corten Cecilia 162000 x 500 x h:505 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 151800 x 800 x h:705 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 141500 x 500 x h:705 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 131200 x 800 x h:1105 [mm]

MOŻLIWOŚCI ARANŻACJI PRZY UŻYCIU DONIC Z CORTENU

Donice wykonane z tworzywa jakim jest corten dają wiele możliwości aranżacji przestrzeni, a te o większych gabarytach pozwalają także na nasadzenia krzewów czy drzewek. Dekoracje tego rodzaju są niezwykle przydatne szczególnie przy zabiegach aranżacyjnych w parkach miejskich oraz ogrodach, gdzie konieczne jest przemyślane zagospodarowanie przestrzeni. Nasadzenia roślin w donicach z cortenu stanowią bardzo dobre rozwiązanie w przypadku tworzenia naturalnych ogrodzeń oraz ścianek działowych na terenach działowych. W nowoczesnych stylizacjach wraz z donicami miejskimi świetnie prezentują się także wysokie trawy i krzewy, które często wybierane są przez designerów wprowadzających modernistyczne rozwiązania. Pojedyncze dekoracje w formie donic coraz częściej wykorzystuje się także w okolicy centrów handlowych, budynków firmowych czy innych obiektów miejskich, gdzie niezbędna jest estetyka połączona z naturalnymi formacjami roślinnymi. Metal corten sprawia, że przestrzeń nabiera jeszcze większej atrakcyjności, ponieważ bez względu na porę roku podkreśla unikatowość przestrzeni ogrodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *