W jakich kształtach dostępne są ogromne donice ogrodowe?

donice do ogrodu w różnych kształtach

Duże donice do ogrodu są dostępne w wielu różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Produkujemy z różnych materiałów, a każdy z nich ma różne cechy charakterystyczne. Wśród popularnych kształtów donic królują donice kwadratowe, prostokątne i okrągłe. Co raz częściej wybierane są także donice ogrodowe na nóżkach lub kółkach.

Donice ogrodowe kwadratowe

Donice betonowe ogrodowe w kształcie kwadratu są jednymi z często wybieranych donic. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Kwadratowe donice o prostych geometrycznych kształtach pasują zarówno do przestrzeni prywatnych, jak i miejskich. Doskonale będą prezentować na brzegu tarasu lub wzdłuż ogrodowej ścieżki. Można je stosować nie tylko na przestrzeniach zewnętrznych, po za tym w pomieszczeniach wewnętrznych, np. w domach lub biurach. Donice ogrodowe w kształcie kwadratu doskonale sprawdzają się do dużych roślin z rozbudowanym systemem korzeniowym. Są one niezawodnym sposobem na wyeksponowanie pojedynczej rośliny oraz podkreślenie jej walorów wizualnych. Donice ogrodowe betonowe są łatwe w utrzymaniu, nie potrzeba ich często czyścić, wystarczy raz na kilka tygodni przetrzeć je suchą szczotką.

Donica z włókna szklanego Marco 91200 x 1200 x h:600 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 8 Mobile1200 x 1200 x h:703 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 201500 x 500 x h:705 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 111200 x 1200 x h:1305 [mm]

Donice ogrodowe prostokątne

Najbardziej popularne na rynku są donice prostokątne. Mamy modele wykonane z różnych materiałów, np. donice ogrodowe z włókna szklanego. Piękno tkwi w prostocie, a przy pomocy donicy w kształcie prostokąta można w prosty sposób zachować harmonię danej przestrzeni. Prostokątna donica ogrodowa wcale nie jest nudna i nieciekawa. Odpowiednio dobrana do niej roślinność sprawi, że cała kompozycja będzie subtelna i piękna. Donice prostokątne doskonale odnajdą się w każdym miejscu i każdej stylistyce. Oprócz tego, ten kształt donicy zapewnia roślinie odpowiedni dostęp do wszystkich niezbędnych substancji odżywczych z gleby.

Donice ogrodowe okrągłe

Donice ogrodowe betonowe w owalnym kształcie są doskonałym wyborem dla osób, ceniących bujne i dorodne rośliny. Kompozycje stworzone przy ich pomocy dostarczają elegancji danej przestrzeni. Donice okrągłe dobrze sprawdzają się w przestrzeniach prywatnych, np. w ogrodzie, na tarasie, balkonie oraz w przestrzeniach publicznych, np. w hotelach, biurowcach, restauracjach. Aranżując daną przestrzeń należy mieć na uwadze, że najważniejsza jest zasada zachowania harmonii i umiaru. Zbyt wiele różnorodnych dodatków może przytłoczyć przestrzeń, psując cały efekt. W mocno urozmaiconych aranżacjach warto dobierać klasyczne i stonowane rozwiązanie, jak np. owalne donice. Ponadto, naturalny opływowy kształt donicy ogrodowej jest nieograniczony żadnymi załamaniami. Jest to bezpieczne dla prawidłowego rozrostu korzeni roślin.

Wysokie donice ogrodowe

Wysokie donice ogrodowe dobrze sprawdzają się do sadzenia roślin z silnie rozbudowanym systemem korzeniowym. Biorąc pod uwagę w przypadku takich roślin, wielkość donicy jest szczególnie ważna, ponieważ zbyt mała donica będzie ograniczać rozwój rośliny, a nawet powodować jej obumieranie. W wysokich donicach ogrodowych można sadzić krzewy i drzewka. Należy jednać pamiętać, że wysokość donicy powinna stanowić 1/3 wysokości rośliny. Warto także zwrócić uwagę na wielkość korzeni, aby roślina miała wystarczająco dużo miejsca na prawidłowy rozwój.

Donice ogrodowe w nietypowych kształtach

Ozdobne donice są sposobem na oryginalną aranżację przestrzeni. Dostępnych jest wiele modeli donic w geometrycznych kształtach, które najlepiej sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach. Kilka donic o ciekawych kształtach pozwala odmienić każdą, najbardziej najbardziej stonowaną i niepozorną przestrzeń. Wybierając donice ogrodową o nietypowym kształcie należy wziąć pod uwagę, czy będzie ona dawać roślinie odpowiednie warunki do rozwoju. Rośliny mają różne wymagania, które należy wziąć pod uwagę w momencie wybierania donicy.

Donice ogrodowe na nóżkach

Donicę ogrodowe na nóżkach są co raz częściej wybierane przez klientów. Cenione są zarówno przez walory estetyczne oraz funkcjonalność. Zamontowanie do donicy nóżek ułatwia prawidłowy odpływ wody z donicy. Jest to istotne w razie dużych opadów deszczu oraz podlewania. Woda zalegająca w donicy jest niebezpieczna dla roślin oraz uniemożliwia im prawidłowo się rozwijać. Zbyt duża wilgotność w donicy ogrodowej przyczynia się do gnicia korzeni oraz występowaniem chorób grzybowych, także na liściach rośliny.

Donice ogrodowe na kółkach

Donice ogrodowe na kółkach są bardzo innowacyjnym i nowoczesnym rozwiązaniem. Kółka są bardzo przydatne w przypadku dużych i ciężkich donic ogrodowych. Dzięki zamontowaniu kółek, donice można bez problemu przemieszczać w dowolne miejsce. Przydaje się to np. w pomieszczeniach, w których przebywają dzięki. Dzięki kółkom donice można w prosty sposób przestawić w miejsce, w którym nie będzie sprawiała zagrożenia dla bawiących się dzieci. Donice na kółkach często wykorzystuje się w miejscach publicznych, np. recepcjach hotelowych, restauracjach, salach konferencyjnych we firmach oraz studiach fotograficznych. Są przydatne we wszystkich miejscach, gdzie często zmieniany jest wystrój.

Agenda
Zapytanie