DONICE Z CORTENU – KTÓRE WYBRAĆ?

Donice corten które wybrać

Nowoczesne donice corten coraz częściej zdobią ogrody, tarasy, czy rozmaite lokalizacje w ramach przestrzeni miejskiej. Co warto wiedzieć na temat tych elementów małej architektury? Jak selekcjonować dostępne donice ze stali kortenowskiej? O czym natomiast warto pamiętać w czasie codziennego użytkowania, żeby długo cieszyć się wszystkimi walorami?

Donica ze stali corten Cecilia 182000 x 500 x h:705 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 172000 x 500 x h:605 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 162000 x 500 x h:505 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 151800 x 800 x h:705 [mm]
Donice z cortenu do konkkretnej lokalizacji
Donice z cortenu do konkkretnej lokalizacji

JAK DOBRAĆ DONICE DO KONKRETNEJ LOKALIZACJI?

Dobrze byłoby zastanowić się, jaka aranżacja jest Twoim celem. Na szczęście donice ogrodowe corten są bardzo elastyczne. Rdzawy kolor pasuje do klasyki, jak i ekstrawaganckich kompozycji. W razie czego możesz również zamawiać produkty, które nie są jeszcze pokryte tym nalotem. Decydując się na donice corten warto wybierać takie produkty, które będą miały odpowiednie gabaryty. Tak, by umiejętnie wykorzystać przestrzeń znajdującą się np. obok Twojego domu. W porządnym sklepie internetowym z tym asortymentem na szczęście nie brakuje dużego wyboru. Także pod kątem zastosowanych form. Możesz zatem nabywać donice metalowe kwadratowe, prostokątne, okrągłe, czy przypominające swoim wyglądem trapez itd. Nowoczesne produkty tego typu posiadają w dnie otwór odpływowy. Z kolei ich ścianki są ocieplone przy pomocy odpowiedniej klasy styropianu o grubości 2 cm. To powoduje, że donice z cortenu są m.in. odporne na mrozy, czy promieniowanie UV. Klienci mogą selekcjonować te elementy także pod względem rodzaju podstawy, czy zastosowanej izolacji.

DONICE Z CORTENU: JAKIE SĄ NAJWAŻNIEJSZE ZALETY?

Omawiając główne walory trzeba już na samym wstępie odnieść się do głównego materiału. Corten to rodzaj stali niskostopowej. Warto wiedzieć, że ten materiał charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na czynniki atmosferyczne. Nawet te najbardziej niekorzystne. Dzięki temu każda oferowana przez nas donica ze stali corten jest bardzo wytrzymała. Te elementy małej architektury są m.in. mrozoodporne. W ich przypadku nie występuje także konieczność impregnowania, czy czyszczenia. Na skutek tego można zaoszczędzić sporo prywatnego czasu. Porządne donice corten są bardzo uniwersalne. Pasują do każdego ogrodu (nowoczesnego, klasycznego itp.), tarasu, a przy okazji świetnie odnajdują się w przestrzeniach stricte komercyjnych. Chociażby dlatego, że mają bardzo atrakcyjny, rdzawy kolor. Chcemy tutaj każdego uspokoić. Ta barwa nie ma nic wspólnego z korozją. Jest to po prostu struktura tylko i wyłącznie dekoracyjna. Taka imitacja potrafi zaś dodać uroku i ozdobić dosłownie każdą przestrzeń.

Donice corten w parku
Donice corten w parku

CIĘŻKIE DONICE Z CORTENU: JAK SOBIE Z TYM PORADZIĆ?

Jedną z cech tych produktów jest dość duża masa. Niektórzy się tego obawiają. Niesłusznie! Takie donice corten są nie tylko solidne, odporne i wytrzymałe. Jest to zatem inwestycja na lata. Ponadto są skuteczne sposoby, aby masa nie stanowiła większej przeszkody. Niektórzy decydują się w tym przypadku na imitacje stali. Jest także inny, bardzo polecany sposób. W porządnym sklepie internetowym możesz wybrać donice z cortenu pod kątem rodzaju podstawy. Jeśli duża masa nie stanowi dla Ciebie żadnego problemu, to masz okazję zdecydować się na produkty bez nóżek. W niektórych sytuacjach druga opcja jawi się jako nieco lepsze rozwiązanie. Osoby, które zdecydują się na donice z cortenu z nóżkami mogą bowiem szybciej wykonywać np. prace pielęgnacyjne, czy porządkowe. Warto zaś dodać, że te elementy są bardzo uniwersalne także na innej płaszczyźnie. W końcu doskonale sprawdzają się w przypadku małych, jak i większych roślin. Nie trzeba zatem obawiać się rzeczy o sporych gabarytach.

Przeczytaj także artykuł Donice z cortenu- informacje o materiale

DONICE Z CORTENU: JAK O NIE DBAĆ?

Nie da się ukryć, że są one jedyne w swoim rodzaju. Takie produkty są przecież w naturalny sposób „konserwowane” patyną. To powoduje, że zasadniczo nie są im straszne żadne warunki pogodowe. Nawet te skrajnie niekorzystne. Mimo tego warto jednak pamiętać o kilku wskazówkach, które przydadzą się w czasie codziennego użytkowania. Odpowiednia warstwa ochronna wytwarza się w warunkach naprzemiennej suchości i wilgotności. Poza tym od czasu do czasu warto stosować preparaty, które efektywnie zabezpieczą powierzchnię stali corten. Wówczas dojdzie do właściwego uszczelnienia powierzchni. Pamiętaj, że donice tego typu nie powinny być umieszczone w miejscu, które jest narażone na ciągłą wilgoć. W innym razie mogą powstawać niewielkie pęknięcia w warstwie zabezpieczającej przed korozją. Poza tym donice nie powinny być lokowane np. bezpośrednio na jasnej powierzchni (to spowoduje powstawanie rdzy na sąsiednich materiałach).

Donica ze stali corten Cubi 242300 x 400 x h:500 [mm]
Donica ze stali corten Cubi 232000 x 500 x h:500 [mm]
Donica ze stali corten Cubi 211800 x 800 x h:600 [mm]
Donica ze stali corten Cubi 201500 x 300 x h:800 [mm]
Agenda
Zapytanie