DONICE OGRODOWE DUŻE -JAKIE ROŚLINY MOŻEMY POSADZIĆ W DONICACH OGRODOWYCH ?

Donice duże -Jakie rośliny możemy posadzić w donicach ogrodowych?

Donice ogrodowe duże to nie tylko niezwykle estetyczne, ale również funkcjonalne sposoby na urozmaicenie zielonej przestrzeni wokół domu. Spotkać je można w feerii różnych barw i kształtów, przez co każdy znajdzie te, które najbardziej przypadną mu do gustu. W tym wszystkim nie można zapominać o odpowiednim doborze roślin. Które z nich sprawdzą się najlepiej? Warto się temu przyjrzeć.

DONICE OGRODOWE DUŻE – KTÓRE ROŚLINY WYBRAĆ?

Kluczem popularności dużych donic ogrodowych jest ich wszechstronność zastosowania. Podkreślą one piękno zarówno roślin liściastych, iglastych, jak i pnączy i bylin. W ten sposób można tworzyć wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju kompozycje oraz aranżacje, które będą niezwykłym dodatkiem przydomowym. 

Możliwości jest wiele, jednak niektóre z roślin prezentują się wyjątkowo korzystnie.

Donica betonowa Matteo2000 x h:380[mm]
Donica aluminiowa Apollo 8 Mobile1200 x 1200 x h:703 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 21 Mobile1500 x 500 x h:903 [mm]

DONICE OGRODOWE DUŻE- JAKIE KWIATY WYBRAĆ?

  • Hortensja ogrodowa – jest to roślina, której kwiatostan musi zostać odpowiednio wyeksponowany. Donice ogrodowe duże umożliwiają swobodny rozrost, dzięki czemu różowe, niebieskie i białe kwiaty będą piękną ozdobą ogrodu. Co ważne, kwitnie ona na dwuletnich pędach, a proces ten powtarza stosunkowo często. W ten sposób można cieszyć się jej wyjątkowością przez długi czas. Warto pamiętać, że potrzebuje ona częstego podlewania i lekko osłoniętego miejsca. Nie obędzie się również bez przycinania.
  • Sosna górska– będąc rośliną iglastą, zachowuje swoje piękno przez cały czas. Jest to opcja, która spodoba się każdemu, kto docenia minimalne wymagania pielęgnacyjne. Nie wymaga ona również wyjątkowo dobrej gleby. Jest bardzo wytrzymała i wprowadza delikatny minimalizm do każdego ogrodu.
  • Brzoza pożyteczna– jest to niewielkie liściaste drzewko, które posiada parasolkowatą koronę i zwisające gałązki. Jej wyjątkowość tworzy biała kora i liście o dużych rozmiarach. Jest podatna na prowadzenie, przez co można ją dostosować do własnych pragnień i potrzeb. Świetnie dopełnia bardziej kolorystyczne rośliny.
  • Bukszpan wiecznie zielony– jest to jedna z najpopularniejszych opcji i nie bez powodu. Donice ogrodowe duże pozwalają tutaj na swobodny wzrost, który z natury jest dość powolny. Warto często przycinać tę roślinę, tworząc z niej geometryczne kształty. Potrzebuje ona lekko zacienionego miejsca i bogatej gleby. Należy również pamiętać, że bukszpan podatny jest na działanie szkodników – musi być pod tym kątem obserwowany.
  • Różanecznik– jest to niezwykle interesująca roślina, która posiada bujne ulistnienie oraz piękne czerwone kwiaty. Kwitnie od maja i potrafi osiągać nawet 120 cm szerokości, przez co będzie zauważalnym elementem ogrodu.

Wymienione rośliny to oczywiście tylko propozycje – istnieje nieograniczona możliwość zaprojektowania ogrodu przy użyciu dużych donic. W tym wszystkim nie można pominąć ważnego aspektu, którym jest dobór odpowiedniego materiału donicy. Na który warto postawić?

JAKI MATERIAŁ WYBRAĆ DO DUŻYCH OGRODOWYCH DONIC?

Donice zewnętrzne duże mogą być stworzone z różnych materiałów, które różnić będą się od siebie wieloma charakterystykami. Warto spojrzeć na najpopularniejsze z nich.

  • Donice aluminiowe– propozycja, która będzie świetnym dodatkiem do nowoczesnych i minimalistycznych kreacji ogrodowych. Charakteryzuje się świetną odpornością na warunki atmosferyczne, a specjalnaduża donica z aluminium na kółkach pomoże w przenoszeniu nawet najcięższych roślin.
  • Donice betonowe– świetnie zaprezentuje się z prostymi i lekkimi roślinami, takimi jak paprocie i trawy ozdobne. Jest odporny na wszelkie zagrożenia atmosferyczne, a jego klasyczny, niejednorodny wygląd, dopełnia nowoczesne ogrody. Duże donice ogrodowe betonowe to modna opcja, na którą zawsze warto postawić.

Do donic betonowych zaliczamy:

  • Donice z polimerobetonu
  • Donice z ultra betonu

Oczywiście donice duże można też spotkać w wersji cortenowych, które również warto przetestować. Odpowiedni dobór kolorystyczny też będzie tutaj ważny, aby zachować integralność całego ogrodu. 

Kilka dużych donic z naszej oferty

Agenda
Zapytanie