Donice do ogrodu: jak można je wykorzystać w praktyce?

Masz obok swojego domu ogród? Ostatnio często zastanawiasz się, jak pięknie i gustownie zaaranżować ten teren? Bardzo polecana przez ekspertów jest donica ogrodowa. Te elementy małej architektury posiadają wiele zalet. W naszym sklepie nie brakuje zaś pola do wyboru, co tylko ułatwia tworzenie nowoczesnych aranżacji.

Starannie wykonana donica ogrodowa sprawdza się w wielu miejscach. Może być ulokowana z powodzeniem na tarasie, skwerze miejskim, czy pod kątem osiedlowego podwórka itd. Najczęściej jednak Klienci wybierają donice na kwiaty ogrodowe. Charakteryzują się one sporą uniwersalnością. Bez problemu można je bowiem dopasować do rozmaitych kompozycji. Zadowoleni będą zatem nie tylko np. miłośnicy aranżacji modernistycznych, ale także wielbiciele stylu vintage itd. Mocną zaletą tych elementów jest to, że można w nich umieszczać różne rośliny (chodzi zaś np. o niewielkie drzewka, krzewy, kwiaty ozdobne itp.). W zależności od gabarytów, możesz zrobić z tych produktów główne elementy danej kompozycji (świetnie nadają się tutaj wielkie donice ogrodowe) albo umieścić je w miejscach nieco mniej rzucających się w oczy (wówczas będą pełniły funkcję klimatycznego tła). To nie koniec. Donice dekoracyjne służą także do wydzielania poszczególnych stref na terenie ogrodu. Niektórzy korzystają z nich pod kątem stworzenia parawanu, który zapewni więcej prywatności.

Donica betonowa Geraldo 92000 x 400 x h:400 [mm]
Donica betonowa Geraldo 81800 x 400 x h:400 [mm]
Donica betonowa Geraldo 102000 x 500 x h:500 [mm]

Donice do ogrodu: jak można je wykorzystać w praktyce?

Starannie wykonana donica ogrodowa sprawdza się w wielu miejscach. Może być ulokowana z powodzeniem na tarasie, skwerze miejskim, czy pod kątem osiedlowego podwórka itd. Najczęściej jednak Klienci wybierają duże donice do ogrodu. Charakteryzują się one sporą uniwersalnością. Bez problemu można je bowiem dopasować do rozmaitych kompozycji. Zadowoleni będą zatem nie tylko np. miłośnicy aranżacji modernistycznych, ale także wielbiciele stylu vintage itd. Mocną zaletą tych elementów jest to, że można w nich umieszczać różne rośliny (chodzi zaś np. o niewielkie drzewka, krzewy, kwiaty ozdobne itp.). W zależności od gabarytów, możesz zrobić z tych produktów główne elementy danej kompozycji (świetnie nadają się tutaj wielkie donice ogrodowe) albo umieścić je w miejscach nieco mniej rzucających się w oczy (wówczas będą pełniły funkcję klimatycznego tła). To nie koniec. Donice do ogrodu służą także do wydzielania poszczególnych stref na terenie ogrodu. Niektórzy korzystają z nich pod kątem stworzenia parawanu, który zapewni więcej prywatności.

Czym cechują się donice do ogrodu?

Każda oferowana przez nas duża donica ogrodowa jest bardzo elastyczna. Grzechem byłoby stwierdzenie, że to „tylko” pojemnik na różnego rodzaju rośliny. Porządna donica ogrodowa ma po swojej stronie jeszcze wiele innych pozytywnych cech. Do walorów można na pewno zapisać bardzo wysoką wytrzymałość na różne warunki atmosferyczne. W związku z tym ogrodowa donica betonowa jest odporna m.in. na mrozy, czy silne opady. Solidna konstrukcja powoduje, że np. mocny wiatr nie przewróci donic wraz z umieszczonymi w środku roślinami. Wykonanie z wysokiej klasy betonu oznacza jeszcze jedną kluczową zaletę. Potem takie elementy małej architektury nie wymagają impregnowania. Nie musisz zatem przejmować się np. malowaniem. Co ciekawe, te produkty są na tyle wytrzymałe, że mogą cieszyć oko w ogrodzie, na tarasie itp. nawet przez… kilkadziesiąt lat. Jeśli ktoś chce posiadać nowoczesną aranżację, to chętnie sięga po te rozwiązania. Tutaj szczególnie polecane są zaś donice o mocnych kolorach i geometrycznych kształtach.

Donica betonowa Nicola 51000 x 1000 x h:800 [mm]
Donica betonowa Francesco 81800 x 400 x h:400 [mm]
Donica betonowa Francesco 71500 x 500 x h:500 [mm]

Na jakie donice betonowe do ogrodu można się zdecydować?

Bardzo chcesz, by donica ogrodowa została perfekcyjnie dopasowana pod kątem terenu obok Twojego domu? Te elementy małej architektury są z natury uniwersalne. A ponadto masz pokaźną paletę dostępnych rozwiązań, które są oferowane w naszym sklepie. Bez wątpienia donice ogrodowe powinny być selekcjonowane pod względem danej kompozycji. Warto skupić się także na dopasowaniu do innych elementów (już teraz znajdujących się w ogrodzie) i roślinności, która Cię najbardziej interesuje. W czasie podejmowania finalnych decyzji dobrze byłoby zwracać uwagę na gabaryty (w naszej ofercie są m.in. donice długie, czy produkty typu XXL) i masę (jeśli konkretna waga jest Twoim zdaniem zbyt duża, to masz okazję nabyć imitacje betonu, które także świetnie się prezentują). Do wyboru są także donice ozdobne pod kątem formy. Sporym zainteresowaniem cieszą się elementy okrągłe, kwadratowe, prostokątne, czy wyglądem przypominające spodek. Nie zapominaj także o kolorze. Do dyspozycji masz trzy warianty: biały, szary i antracyt (czarny).

Duże donice na taras: o czym warto pamiętać?

Zależy Ci na tym, by wprowadzić o wiele więcej roślinności na taras? Te solidne produkty mogą Ci się przydać. Pieczołowicie wykonane duże donice na taras sprawdzają się w obrębie tych pomieszczeń naprawdę dobrze. Co ciekawe, możesz je zastosować także np. w formie parawanu. Dzięki temu nikt i nic nie będzie Ci przeszkadzać w trakcie porannego, letniego śniadania, czy czytania wypożyczonej książki itp. Trzeba jednak pamiętać o pewnej kwestii. Masa donic wraz z umieszczonymi tam roślinami nie może stanowić zbyt dużego obciążenia dla podłogi znajdującej się na tarasie. Ma to szczególne znaczenie, jeśli chcesz zdecydować się na kilka elementów tego typu. W takim razie dobrze byłoby skonsultować swoje pomysły z fachowcem (jest to np. inspektor budowlany). Liczba donic powinna być także dopasowana do dostępnej powierzchni, konkretnej aranżacji i innych elementów znajdujących się na tarasie.

Jak ułatwić sobie korzystanie z dużych donic betonowych w ogrodach?

Spodobały Ci się donice misy ogrodowe duże? A może chcesz wybrać formę kwadratową? Fakt, mają one dość pokaźne gabaryty i są relatywnie ciężkie. Na szczęście nie stanowi to zasadniczo żadnej przeszkody – np. w czasie wykonywania prac pielęgnacyjnych, czy porządkowych. W naszym sklepie możesz bowiem zamówić donice z betonu, które będą miały podstawy w postaci nóżek.

Donica betonowa Nicola 4800 x 800 x h:800 [mm]
Donica betonowa Hydra 31200 x h:1000[mm]
Donica betonowa Hydra 21200 x h:800[mm]
Donica betonowa Tommaso1000 x h:600[mm]
Agenda
Zapytanie