DONICE Z CORTENU – CZEMU WARTO ZROBIĆ Z NICH ARANŻACJE W OGRODZIE? 

Donice corten przed wejściem

Ogród oraz taras to fantastyczne miejsca na wypoczynek. Dobrze jest jednak także pamiętać o tym, by dobrać odpowiednie donice, które będą fantastycznie ozdabiały aranżacje przed domem. Warto zatem wiedzieć, jakie są ich zalety i jakie doniczki wybrać do swojego ogrodu.

CZEMU WARTO WYBRAĆ DONICZKI CORTEN? 

Przede wszystkim dlatego, że donice Corten są: 

  • trwałe i solidnie wykonane, 
  • świetnie dopasują się do każdej stylizacji, 
  • znakomicie dostosowane do różnych warunków pogodowych, 
  • dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, przez co znakomicie dopasują się do każdej rośliny. 

Warto też wspomnieć, że tego rodzaju donice są także dostępne w wersji z nóżkami lub bez nóżek, dzięki czemu będzie można je w każdej chwili przestawić w dowolne miejsce. Dobrze jest także zaznaczyć, że donice ogrodowe Corten mogą być również wykonane na specjalne spersonalizowane zamówienie każdego klienta. Co ważne to donica ze stali Corten są również bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, przez co mogą służyć w świetnym stanie i bez żadnych uszczerbków przez wiele lat.

Donica ze stali corten Cecilia 162000 x 500 x h:505 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 151800 x 800 x h:705 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 141500 x 500 x h:705 [mm]
Donica ze stali corten Cecilia 131200 x 800 x h:1105 [mm]

CZY DONICE CORTEN MOGĄ STAĆ BEZPOŚREDNIO NA ZIEMI W OGRODZIE?

Dzięki temu, że donice ze stali kortenowskiej są tak odporne na mrozy, deszcz, śnieg czy promienie słoneczne, to mogą one również stać także bezpośrednio na ziemi. Tym sposobem da się mieć świetnie zaaranżowany ogród, gdyż doniczki można ustawić zarówno przy skalniaku, jak i pod domem lub przy alejkach ogrodowych. Dobrze jest zwrócić uwagę, że doniczki są również zaopatrzone w kanały odpływowe, co sprawia, że rośliny w niej będące, nie są narażone na nadmiar wody, która może być dla nich niebezpieczna. Warto też wspomnieć, iż doniczki te są oferowane w różnych kolorach i kształtach, to można je fantastycznie ze sobą dopasować i zaaranżować w taki sposób, by ogród przepięknie wyglądał o każdej porze roku.

CZY DONICZKI CORTEN MOGĄ BYĆ OCIEPLANE? 

Donice Corten mogą mieć izolację, dzięki której bez trudu utrzymają każdą roślinę. Co ważne, to izolacja ta jest wykonana bardzo starannie między innymi przy użyciu styropianu, który w żaden sposób nie szkodzi i nie wpływa na rozwój roślin, które są w nim posadzone. Dobrze jest także pamiętać, że tak wykonana izolacja może swobodnie wystarczyć nawet na kilkanaście zimowych sezonów, przez co jest pewność, że rośliny będą w tego rodzaju doniczce świetnie chronione. Należy też wspomnieć, że donice ze stali, które są dodatkowo ocieplone, są nie tylko popularnym wyborem wśród ogrodników, ale również są one niesamowicie praktycznym rozwiązaniem, z którego warto skorzystać.

JAKIE SĄ DOSTĘPNE KSZTAŁTY DONIC CORTEN? 

Doniczki te oprócz tego, że wyróżniają się swoim kolorem, oraz materiałem, to także są dostępne w różnych kształtach, przez co znakomicie będą one tworzyły aranżacje przed domem, na balkonie, czy też na tarasie. Dlatego też między innymi donice Corten są oferowane w takich kształtach jak: 

  • prostokąt, 
  • kwadrat, 
  • koło. 

Co ważne, to doniczki te różnią się także wysokością i wielkością, przez co z samych kwadratowych, czy prostokątnych doniczek można zrobić fantastyczną aranżację przed domem i w swoim ogrodzie. Niektóre modele mogą być węższe i wyższe, a niektóre okrągłe doniczki są płaskie i mają większą średnicę, przez co mogą znakomicie pasować do kwiatów, które rosną po ziemi takie jak barwinek pospolity, czy żagwin ogrodowy lub goryczka siedmiodzielna. Rośliny te będą znakomicie pasowały na przykład do donicy corten model Vaso 9. Tym sposobem można mieć unikatową i specjalnie dopasowaną aranżację roślin, które będą uświetniać doniczki Corten.

JAKIE ROŚLINY DOPASOWAĆ DO DONIC CORTEM?

rzez to, że są to doniczki o różnych rozmiarach i szerokościach, to warto dopasować tak rośliny, aby miały one swobodę rozwoju, Dlatego też na przykład do doniczki świetnie będą pasować między innymi takie rośliny jak lilie, lobelia przylądkowa, czy też jasnota plamista. Natomiast do wyższej doniczki dobrze jest postawić na rośliny kwitnące takie jak pelargonie, begonie, werbeny, niecierpki, wrzosy, sutery. Tym sposobem można mieć nie tylko estetycznie dopasowany ogród pod względem kolorystycznym, ale także będzie to miejsce, w którym będzie niesamowicie czuć zapach różnych gatunków kwiatów, które także przy okazji będą zwabiać pożyteczne owady jak pszczoły czy motyle.

GDZIE MOŻNA KUPIĆ DONICZKI CORTEN? 

Doniczki te dobrze jest kupować w sprawdzonych sklepach, dzięki czemu ma się pewność, że zostaną one wyprodukowane zgodnie z zaleceniami klienta. Dlatego też świetnym miejscem jest nasz sklep, w którym są dostępne różnego rodzaju doniczki w każdym kolorze. Co ważne, to do każdego zamówienia podchodzimy w spersonalizowany sposób, przez co każdy klient czuje się doceniony, a doniczki spełniają wszystkie wymagania. Dobrze jest też dodać, że każdy produkt jest odpowiednio zabezpieczany na czas podróży, przez co klienci zaraz po otrzymaniu doniczki mogą z niej korzystać.

Przeczytaj także artykuł „Donice z cortenu- informacje o materiale

Agenda
Zapytanie