DONICE BETONOWE – JAKIE WYBRAĆ?

Donice z betonu w przestrzeni miejskiej

DONICE Z BETONU W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ

Donice z betonu w przestrzeni miejskiej są jednym ze sposobów, w jaki miasta mogą poprawić swoje estetyczne otoczenie. Donice betonowe są trwałe, a także mają stylowe i nowoczesne wykończenia, które dodają uroku każdemu miejskiemu otoczeniu. Mogą one być również dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji – od pojedynczych donic po całkiem duże grupy. Co więcej, donice betonowe są łatwe do utrzymania w czystości i maja doskonałe parametry antypoślizgowe. Szeroki asortyment rozmiarów i kolorów sprawia, że donice z betonu są wszechstronnym elementem przestrzeni miejskiej.

Donica betonowa Geraldo 92000 x 400 x h:400 [mm]
Donica betonowa Geraldo 102000 x 500 x h:500 [mm]

DONICE BETONOWE: NAJWAŻNIEJSZE ZALETY

Starannie wykonane donice ogrodowe betonowe to nowoczesne ozdoby, które często pojawiają się obok prywatnych nieruchomości. Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę, że te elementy małej architektury można z powodzeniem wykorzystać także w przestrzeni miejskiej. W końcu posiadają one szereg walorów. Chodzi m.in. o elegancję. Porządne betonowe donice są reprezentatywne. Dodatkowo nie brakuje im elastyczności. Dzięki temu można je w mig dopasować do konkretnej aranżacji. Klasycznej, nowoczesnej, czy łączącej oba te zagadnienia. Donice z betonu to nie tylko klasa i styl. To również bardzo duża solidność. Producenci nieprzypadkowo stosują ten właśnie materiał. Wszak beton jest wyjątkowo odporny na działanie np. niesprzyjających warunków atmosferycznych i rozmaitych zanieczyszczeń. Niezwykła solidność i wytrzymałość mają znaczenie także pod innym względem. Te produkty nie wymagają impregnacji i malowania. Właściciel może zatem zadbać o efekty wizualne bez większego zaangażowania ze swojej strony.

MIEJSKIE STARÓWKI I PARKI: DLACZEGO WARTO WYBRAĆ DONICE Z BETONU?

W dzisiejszych czasach Klienci poszukują coraz częściej produktów uniwersalnych. Do tej kategorii swobodnie można zaliczyć donice betonowe. Te elementy małej architektury nadają się do dekorowania rozmaitych przestrzeni miejskich. M.in. coraz częściej można je zauważyć przechadzając się po starówkach, czy rynkach różnych miast i miasteczek. Osoby odpowiedzialne za zaaranżowanie takich przestrzeni decydują się na wprowadzanie dużej ilości zieleni. Eleganckie donice betonowe są zaś stosowane w rozmaitych celach. Można tam np. sadzić rozmaite roślinki. Eksperci zaznaczają, że tutaj dobrze sprawdzają się kompozycje z tujami, czy berberysami. Barwa donic może być także tak dobrana, by odpowiednio kontrastowała z ławkami na rynku, czy zielenią znajdującą się w parkach. Tam też można spotkać się z tymi małymi elementami architektury, które odpowiednio kreują ich reprezentacyjny charakter.

Donica betonowa Luciano1390 x h:980[mm]
Donica betonowa Geraldo 11000 x 300 x h:800 [mm]
Donica betonowa Francesco 81800 x 400 x h:400 [mm]
Donica betonowa Davide 3600 x 600 x h:600 [mm]

WŁAŚCICIELE GALERII I RESTAURACJI CHĘTNIE DECYDUJĄ SIĘ NA DONICE BETONOWE

Rywalizacja na rynku jest coraz bardziej zauważalna. I to w rozmaitych branżach. Szefowie mniejszych i większych firm dokładają wszelkich starań, aby odpowiednio wyróżnić się na tle konkurencji. Chodzi nie tylko o jakość oferowanych produktów lub usług. Ważna jest także otoczka, która może zachęcić lub zniechęcić do odwiedzenia danego miejsca. Z takiego założenia wychodzą np. właściciele galerii handlowych. Zazwyczaj przed tymi budynkami są place, gdzie coraz częściej znajdują się donice betonowe duże lub nieco mniejsze (wszystko zależy od idei i danej aranżacji). Nie ma przeszkód, aby zastosować ten asortyment także w środku galerii handlowych. To spowoduje, że konkretna lokalizacja nabierze jedynego w swoim rodzaju, niepowtarzalnego klimatu. Na donice betonowe stawiają także właściciele restauracji. M.in. pod kątem ogródków, które są bardzo popularne w trakcie trwania lata. Dzięki donicom z betonu można nie tylko zadbać o reprezentacyjny charakter i stworzyć zieloną przestrzeń biznesową. To także skuteczna metoda, aby oddzielić od siebie poszczególne strefy.

GDZIE JESZCZE SPRAWDZAJĄ SIĘ ELEMENTY MAŁEJ ARCHITEKTURY TKIE JAK DONICE BETONOWE?

Np. w przypadku hotelowego patio. Warto wspomnieć, że donice z betonu są stosowane także jako zewnętrzny element brandingu. Można je zatem wykorzystywać w praktyce na wiele sposobów. To nie wszystko. Po donice betonowe coraz chętniej sięgają właściciele różnych urzędów, banków, biurowców, placówek edukacyjnych i medycznych itp. Należy zaznaczyć, że nie trzeba od razu sadzić tutaj roślinek. Można np. tylko wsypać kamyczki, a całość i tak będzie stanowiła gustowny element dekoracyjny (nie ma przeszkód, by uzupełnić go o kolejne dodatki).

NA JAKIE DONICE BETONOWE MOŻNA SIĘ ZDECYDOWAĆ?

W ofercie są m.in. donice z betonu architektonicznego lub wysokowartościowego. Jak można zauważyć, produkty typu UHPC cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Warto wyjaśnić, że beton wysokowartościowy cechuje się zaś m.in. bardzo wysoką wytrzymałością na ściskanie, trwałością, szczelnością, czy żywotnością, która wynosi nawet… 100 lat. Do wyboru są także różne donice z betonu pod względem kształtów (do dyspozycji są przede wszystkim elementy kwadratowe, prostokątne i okrągłe) i kolorystyki. Niezwykle istotne są również wymiary. Klienci mogą zdecydować się na różne gabaryty, które są dokładnie określone na stronie sklepu internetowego. W razie czego może być także zamówiona donica betonowa na wymiar. To natomiast maksymalnie ułatwi przeprowadzenie dokładnej aranżacji konkretnej przestrzeni.

Donica betonowa Geraldo 92000 x 400 x h:400 [mm]
Donica betonowa Geraldo 102000 x 500 x h:500 [mm]
Agenda
Zapytanie