ARANŻACJA BALKONU – INSPIRACJE

Balkon inspiracje

Jeżeli marzysz o tym, aby urządzić piękny balkon, mamy dla Ciebie kilka inspiracji! Zastanów się nad wykorzystaniem donic balkonowych. Donice te są najłatwiejsze w użyciu i mogą stać się centralnym punktem Twojego balkonu. Możesz je umieścić na samym środku balkonu lub przesunąć je trochę bardziej, aby odpowiednio wypełnić przestrzeń. Wybierz kolorowe rośliny lub kompozycje – zależnie od preferencji – i dopasuj pojemniki do swojego stylu, by stworzyć spójne otoczenie. Dzięki donicom balkonowym możesz stworzyć interesującą i zieloną przestrzeń, w której będzie można odpocząć. Wykorzystać można na wiele sposobów – a walory wizualne można wzbogacić, wybierając odpowiednią donicę. Postaraj się utrzymywać harmonijny wygląd, aby stworzyć atrakcyjny widok z okna lub drzwi tarasu. Donice balkonowe są idealne do umieszczenia na balkonie lub tarasie, ponieważ są lekkie i łatwe do przenoszenia.

Jak urządzić balkon?

Urządzając balkon należy to zrobić estetycznie i praktycznie. Świetny pomysł na balkon w bloku będą stanowić różnego rodzaju rośliny doniczkowe. Donice są doskonałym dodatkiem do każdego balkonu, ponieważ pozwalają Ci tworzyć nastrój w odpowiedni sposób – zarówno elegancki, jak i rustykalny. Możesz również ustawić je na różnych poziomach w celu stworzenia ciekawego efektu optycznego. Bez względu na to, czy chcesz uzupełnić swój balkon o kilka roślin, czy też stworzyć pełen ogród kwiatowy, donice to idealne rozwiązanie. Aby w pełni wykorzystać je na swoim balkonie i stworzyć prawdziwe dzieło sztuki, mamy kilka inspirujących porad.

Po pierwsze, przed zakupem donic balkonowe upewnij się, że będzie pasować do stylu Twojego balkonu – najlepiej by były one spójne z otoczeniem. Zdecyduj również, ilu donic potrzebujesz i jakich gabarytów. Donice mogą mieć przeróżny kształt i materiał; od ceramicznych lub plastikowych po metalowe. Wybierając donice balkonowe, pamiętaj, że muszą one być wygodne do czyszczenia i odporne na warunki atmosferyczne.

Aranżacja balkonu w bloku jest jak układanie puzzli.

Trzeba podczas tego procesu łączyć ze sobą wiele elementów, tak aby tworzyły spójny obraz. Nie oznacza to wcale, że nie możemy wykazać się kreatywnością. Jeśli chodzi o balkon inspiracje wszelkiego rodzaju możemy znaleźć dosłownie wszędzie. Ponadczasowym rozwiązaniem są donice balkonowe – które oferują naprawdę szeroki wybór pod kątem stylistyki. Doskonale zdają egzamin minimalistyczne, czarne donice, bazujące na kształtach geometrycznych – prostopadłościanach i walcach. Najlepiej wybrać takie, które są wykonane z lekkiego materiału, aby zbytnio nie obciążyć płyty balkonu. Sprawdzają się tutaj świetnie włókno szklane, i aluminium. Ponieważ każdy materiał posiada inne właściwości estetyczne, dopasujmy go przede wszystkim do wystroju balkonu.

Aranżacja balkonu wcale nie jest trudna.

Proces ten tylko pozornie jest złożony. Szukając inspiracji, powinniśmy kierować się dwoma wyznacznikami. Należą do nich: własne wyobrażenie tego, jak urządzić balkon oraz styl i charakter budynku, przy którym się on znajduje. Możemy być pewni, że intuicja przeprowadzi nas przez ten proces bezbłędnie. Jeśli jednak targają nas wątpliwości, zawsze możemy obejrzeć kilka przykładowych realizacji. Wybierzmy to, które wydaje nam się najbardziej odpowiednie i dobierzmy gatunki kwiatów. Im bardziej barwne i zróżnicowane będą, tym lepiej. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością różnych gatunków roślin – unikniemy w ten sposób efektu przytłoczenia. Wybierzmy jeden kwiat, który będzie grał na balkonie pierwsze skrzypce i wzbogaćmy go dwoma mniejszymi. Takie połączenie w zupełności wystarczy. Jeśli jest to możliwe dobierzmy do tego odpowiedni kolor balustrady balkonowej – uniwersalnym rozwiązaniem będzie czerń. Warto jednak rozważyć też bardziej niecodzienne barwy, jak granat czy butelkowa zieleń. Starajmy się, aby kolorystyka kwiatów i balkonu różniły się od siebie.

Niektóre donice balkonowe z naszej oferty

Agenda
Zapytanie